• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KURUMSAL YÖNETİM ANLAYIŞINDA SEVGİ STRATEJİSİ
16/12/2017
Kurumsal gücümüzü hissettirecek önemli ve en etkin strateji "sevgi" olmalı. Sevgisiz Yöneticiler, toplumsal sorunlar üzerinde sağlıklı saptama yapamaz ve doğru çözümler üretemezler. Bu anlayışları yüzünden mağduriyetleri giderici, sorunları ortadan kaldırıcı kazanım sağlayamaz, hep yerinde sayarlar. Bu gidişatlarının sonunda, içten içe ve kendi kendini tüketmekle sonlanırlar. Arkalarına dönüp baktıklarında, hezimete uğradıklarını, herkesle birlikte kendileri de görmüş olurlar. 
Bu düşünce ve görüşlerim, TEMAD'ımızın önceki yönetimini anımsattı. Onları anımsadıkça, Yönetim anlayışları hakkındaki sezilerimi, ön görülerimi ve sahip olduğum sağ duyumun güçlü olduğunu anlıyorum. Olumsuzluklara karşı üzülmek hoş olmasa da, hislerinle yanılmamış olmak, mutlu ediyor insanı. Ben ve benim gibi düşünenlerin alt ve üst beyinlerinde, yaşamsal çalışmaların, toplumsal anlam kazandırılmasında anlam taşıyacağı inancı yatıyor. Her görüş ve inanca, her renk ve tasarıma, çok sesliliğe ve özgür düşünceye saygı! TEMAD'ın son Genel Kurulunun sonuç kararıyla; bireysel ve narsist düşünceye hayır demekte, böylece hepimizi bir kez daha gururlandırmaktadır. Sevgi ve bağlılık da budur bence. Genel Kurulumuzun tüm üyelerine, TEMAD üyesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Yitirilen sevgi sayesinde, güçlü bir toplumun kariyeri tükenmeye doğru giden fertleri konumuna düşürüldük.

TEMAD önceki yönetiminde, sevgi stratejisi uygulanamadı.

Yönetim bundan dolayı, TEMAD'ın Kurumsal gücünü yıprattı. Her Yönetim tarafından önemsenmesi zorunlu olacağına inandığım bu durumu, üyeler olarak yeni Yönetimimizin dikkatlerine sunuyorum. Hem de; ayrışmalara son, birleşmeye evet dedirtecek kadar. 
Kurumsal Yönetim anlayışlarında güç birliği, ancak sevgiyle sağlanabilir. Astığım astık, kestiğim kestik uygulamaları, TEMAD tarihinde birer kara sayfa olarak gerilerde bırakılmalı, tüm üyelerimizin sevgiyle birleştirilmesine yönelik, belirleme ve uygulamalar programlanarak yaşama geçirilmelidir. Üyelerle ve Kurumlarla barışmak önceliğe alınırken, birleştirici, hoş görülü, özgürlükçü, inanç ve düşüncelere saygıyla yaklaşılarak hepimize güven verilerek üyelere moral verilmelidir. Böyle bir bayrağa selam durmak, sevgiyle yaşamak ne güzel ve " Yaşasın TEMAD" diyebilmek ne mutlu olur, değil mi?


441 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE