• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
EMEKLİ ASSUBAYIN İZMİR'DE YÜKSELEN SESİNE KULAK VERELİM !
23/02/2018

İzmir'de oturan meslektaşlarımızdan Sayın Murat DEMİRKIRAN'ı sanırım tanımayanımız kalmadı. Kendisi, emekli Assubay olarak ilk defa 2015 yılı ortalarında, İzmir - Gündoğdu meydanında kayıp özlük haklarımızla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Önceden haberli olarak katıldığım bu etkinliği, yerel basın ve medyada da yer almış, katılım ise 400 kadar emekli meslektaşımızla sınırlı kalmıştı. Katılımın azlığı acı olsa da, meslektaşlarının haklarını haykıran sayın Murat DEMİRKIRAN, İzmir'de ikamet eden kırk bin Emekli meslektaşının ve Silahlı Kuvvetlerimizin diğer hak mağdurlarının Ege'den haykıran sesiydi. Meslek sınıfımızın bireyi olarak, kişisel öz güveni, bilgisi ve cesaretiyle biz meslektaşlarının, hak mağduriyetini bölge kamuoyuna ve sosyal medyaya duyurulmasına sağlaması onur vericiydi. Ben de İzmir'de oturan meslektaşı olarak, bu değerli insandan ve davranışından gurur duyanlardanım. Basın açıklaması sonrasında yaptığı bazı toplantı ve etkinliklerine katılmaya olanaklarım elverdiğince çaba gösterdim, göstermeye de devam edeceğim.

Murat DEMİRKIRAN'ın dürüst kişiliğine ve sözüne güvenilir biri olduğuna eminim. Atatürk'çü ve Cumhuriyetçi aydın bir insan. Hümanist, çevreci, iyilik ve yardımsever bir insan. Siyasete yaklaşımının temelinde adalet bulunmaktadır. Haksızlık ve hukuksuzluklarla mücadelesinin, sınıfsal mağduriyetlerimizin giderilmesiyle başlanacağını belirtmekte, Ulusal sorunlarımızın ve tüm mesleki mağduriyetlerin giderilmesi konusunda iyi bir temsilci olacağını inandırmaktadır. Sorunlarla etkin mücadele hırsı ve inançlı yaklaşımıyla, tüm emek kesimlerimize ve halkımıza olumlu mesajlar vermektedir. İrade ve gelecek tutkusu yüksek, doğru olarak tanımladıklarına savunurluğu, sınıfsal mağduriyetlerimizi sonlandırmak için, siyasi platformlarda yüksek sesle seslendireceğine inanıyorum. Hakların temininde asıl mücadele yeri TBMM'dir. İçimizden birinin Millet vekili olarak Meclise gitmesi, önümüzde yapılacak seçimlerde kendisine vereceğimiz desteğe bağlıdır. Emekli meslektaşlarımız olarak " hak mağduruyuz" düşüncesinde birleşiyorsak eğer, mücadele safında da birleşmek zorunda olduğumuza inanıyorum. Kendisi İZMİR 1. seçim bölgesinden Milletvekili aday adayı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kırk bin emekli assubayımızın bulunduğu demokrasi kenti İzmir'de, parti ve siyasi görüş ayrıcalıklarımızı bir kenara bırakmamızın süresi yaklaşmaktadır. Meslektaşları olarak, içimizden biri olan değerli arkadaşımıza destek verelim.

Murat DEMİRKIRAN arkadaşımızın hedefine ulaşarak, başarı kazanmasına yardımcı olalım !
Üzerimize düşen görevin önemine ve ağırlığına inanalım, asla hafife almayalım ! 
Olanaklarımız dahilinde yanında olalım !
Yürütmekte olduğu etkinliklere katılalım ! 
Kendisine destek verdiğimizi hissettirelim !

Hepimiz biliriz " Birleşenler kazanır. "674 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE