• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.89385.9174
Euro6.53666.5628
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
HAK VE ADALETİ ORTAK SORUN OLARAK GÖRMELİYİZ
13/03/2018

Meslek grubumuzun uzun yıllara uzanan adalet sorununun tek çözüm noktası TBMM'dir. Albay'larımıza 5,5 - 11 ve 16 kat aylık kıyak da, maalesef bu aziz Kurumda düzenlenen yasayla yapılmıştır.(*) Esasında bizim kıyak gibi bir beklentimiz asla yoktur. Hiç bir kıyağı da kabul etmiyoruz.

Meclisimizde her meslek grubundan insanların bulunması, o meslek gruplarının mesleki sorunlarını giderici yasaların çıkarılmasında nasıl daetkinliği varsa, bizim sorunlarımızın çözümsüzlüğünün nedenlerinden biri de, bu kuruma hiç meslektaş gönderemediğimizdendir. Biraz da bu noktaya odaklanarak, çözüm yolları aramalıyız. Çünkü; Ülkemiz yetmiş yıldır "Hak ve adaleti, tüm insanlığın ve canlıların ortak sorunu olarak göremeyen" sağ iktidarlar tarafından yönetilmektedir. Hak ve adaleti, Ulusal bir sorun haline getiren bu sağ iktidarlardır. Bunların hepsi, çıkarcı ve kayırmacı olduklarından, hak ve adalete saygısızlıkları sürüp gitmektedir. Hak ve adalet, ne zaman kurumsal olarak yurt sathına yaygınlaştırılırsa, Ülkemiz insanlarının tüm sorunları çözümlenmiş olacaktır. Ortak sorunlarımızın kaynağı bu kıyakçı kötü yönetimlerdir, bunları değiştirmedikçe sorunlarımız asla giderilmeyecektir.

Yaşasın " Hak ve adalet ! "


Dipnot: 

(*) TBMM'nin 13 Ocak 2016 Çarşamba günkü oturumunda gündeme gelen 1/414 sayılı yasa tasarısı ve 2/338 sayılı yasa teklifinin görüşmeleri tamamlandı. 2/338 sayılı yasa teklifi içinde yer alan Albaylara erken emeklilik düzenlemesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 1/414 sayıl tasarıya ihdas edilmişti. 

 

TBMM'deki 60 sıra sayılı Kanun Tasarısı'nın çerçeve 5'inci maddesi olarak görüşülmekte olan düzenlemeye, görüşmeler esnasında verilen önerge ile değişiklik yapıldı. 

https://memurunyeri.com/memur/ucret/12475-erken-emekli-olacak-albaylara-ne-kadar-ilave-ikramiye-odenecek.html 432 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE