• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
HAK VE ADALETİ ORTAK SORUN OLARAK GÖRMELİYİZ
13/03/2018

Meslek grubumuzun uzun yıllara uzanan adalet sorununun tek çözüm noktası TBMM'dir. Albay'larımıza 5,5 - 11 ve 16 kat aylık kıyak da, maalesef bu aziz Kurumda düzenlenen yasayla yapılmıştır.(*) Esasında bizim kıyak gibi bir beklentimiz asla yoktur. Hiç bir kıyağı da kabul etmiyoruz.

Meclisimizde her meslek grubundan insanların bulunması, o meslek gruplarının mesleki sorunlarını giderici yasaların çıkarılmasında nasıl daetkinliği varsa, bizim sorunlarımızın çözümsüzlüğünün nedenlerinden biri de, bu kuruma hiç meslektaş gönderemediğimizdendir. Biraz da bu noktaya odaklanarak, çözüm yolları aramalıyız. Çünkü; Ülkemiz yetmiş yıldır "Hak ve adaleti, tüm insanlığın ve canlıların ortak sorunu olarak göremeyen" sağ iktidarlar tarafından yönetilmektedir. Hak ve adaleti, Ulusal bir sorun haline getiren bu sağ iktidarlardır. Bunların hepsi, çıkarcı ve kayırmacı olduklarından, hak ve adalete saygısızlıkları sürüp gitmektedir. Hak ve adalet, ne zaman kurumsal olarak yurt sathına yaygınlaştırılırsa, Ülkemiz insanlarının tüm sorunları çözümlenmiş olacaktır. Ortak sorunlarımızın kaynağı bu kıyakçı kötü yönetimlerdir, bunları değiştirmedikçe sorunlarımız asla giderilmeyecektir.

Yaşasın " Hak ve adalet ! "


Dipnot: 

(*) TBMM'nin 13 Ocak 2016 Çarşamba günkü oturumunda gündeme gelen 1/414 sayılı yasa tasarısı ve 2/338 sayılı yasa teklifinin görüşmeleri tamamlandı. 2/338 sayılı yasa teklifi içinde yer alan Albaylara erken emeklilik düzenlemesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 1/414 sayıl tasarıya ihdas edilmişti. 

 

TBMM'deki 60 sıra sayılı Kanun Tasarısı'nın çerçeve 5'inci maddesi olarak görüşülmekte olan düzenlemeye, görüşmeler esnasında verilen önerge ile değişiklik yapıldı. 

https://memurunyeri.com/memur/ucret/12475-erken-emekli-olacak-albaylara-ne-kadar-ilave-ikramiye-odenecek.html 489 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE