• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://plus.google.com/www.google.com/posts
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68775.7104
Euro6.40436.4300
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
HAK VE ADALETİ ORTAK SORUN OLARAK GÖRMELİYİZ
13/03/2018

Meslek grubumuzun uzun yıllara uzanan adalet sorununun tek çözüm noktası TBMM'dir. Albay'larımıza 5,5 - 11 ve 16 kat aylık kıyak da, maalesef bu aziz Kurumda düzenlenen yasayla yapılmıştır.(*) Esasında bizim kıyak gibi bir beklentimiz asla yoktur. Hiç bir kıyağı da kabul etmiyoruz.

Meclisimizde her meslek grubundan insanların bulunması, o meslek gruplarının mesleki sorunlarını giderici yasaların çıkarılmasında nasıl daetkinliği varsa, bizim sorunlarımızın çözümsüzlüğünün nedenlerinden biri de, bu kuruma hiç meslektaş gönderemediğimizdendir. Biraz da bu noktaya odaklanarak, çözüm yolları aramalıyız. Çünkü; Ülkemiz yetmiş yıldır "Hak ve adaleti, tüm insanlığın ve canlıların ortak sorunu olarak göremeyen" sağ iktidarlar tarafından yönetilmektedir. Hak ve adaleti, Ulusal bir sorun haline getiren bu sağ iktidarlardır. Bunların hepsi, çıkarcı ve kayırmacı olduklarından, hak ve adalete saygısızlıkları sürüp gitmektedir. Hak ve adalet, ne zaman kurumsal olarak yurt sathına yaygınlaştırılırsa, Ülkemiz insanlarının tüm sorunları çözümlenmiş olacaktır. Ortak sorunlarımızın kaynağı bu kıyakçı kötü yönetimlerdir, bunları değiştirmedikçe sorunlarımız asla giderilmeyecektir.

Yaşasın " Hak ve adalet ! "


Dipnot: 

(*) TBMM'nin 13 Ocak 2016 Çarşamba günkü oturumunda gündeme gelen 1/414 sayılı yasa tasarısı ve 2/338 sayılı yasa teklifinin görüşmeleri tamamlandı. 2/338 sayılı yasa teklifi içinde yer alan Albaylara erken emeklilik düzenlemesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 1/414 sayıl tasarıya ihdas edilmişti. 

 

TBMM'deki 60 sıra sayılı Kanun Tasarısı'nın çerçeve 5'inci maddesi olarak görüşülmekte olan düzenlemeye, görüşmeler esnasında verilen önerge ile değişiklik yapıldı. 

https://memurunyeri.com/memur/ucret/12475-erken-emekli-olacak-albaylara-ne-kadar-ilave-ikramiye-odenecek.html 369 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
Geleceğimiz ve Çocuklarımız - 24/04/2019
Ülkemizin ve Ulusumuzun geleceği hepimizin çocuklarıdır. Bir asırlık Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri sonuncunda, cehaletin kıymet gördüğünü, laik ve sosyal bilimlere açık eğitimden uzaklaşılarak çeşitli cemaatlere teslim edilen
AMERİKAN EMPERYALİZMİ VE KOLEJLERİ - 19/04/2019
Dünya emperyalizminin baş aktörü katil Amerika'nın, Anadolu topraklarında ilk defa 1908 yılında Amasya'da Kolej okul açtığını okudum.
ÖNCELİĞİMİZ VATAN MI, YOKSA DEMOKRASİ Mİ OLMALI - 08/04/2019
Bazı arkadaşlarımız diyorlar ki : " Vatanı koruyamazsak demokrasiyi nasıl koruyacağız. Öncelik Vatan olmalıdır. "
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu