• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINA MEKTUBUMDUR
13/04/2018

Emekli Assubaylarımızın hepsi, uzun yıllar mesleğinde çok zor koşullar altında çalışarak, genç yaşta emekli olmak zorunda kalan hak mağdurlarıdır Onlar, Ülkemizin mahrum bölgelerinde ve en uç noktalarında bulunmuş, emekçi ve üretken kişilikleriyle aldıkları her görevi başarıyla sonuçlandırmak için, kimi yaşamlarını, kimi de uzuvlarını yitirmek suretiyle canlarını esirgemeyen gözü pek ve yiğit insanlarımızdır. Emekliliklerinde; kimi köyünde, kasabasında, kentinde kimi de ana kentlerde oturmaktadır. Azınlığımız meslek ve kariyer konumuna uygun işlerde, kimimiz ufak da olsa kendi işini kurmuş, ama genelimiz genç yaşında içine sindiremediği emeklilik yaşamında uğradığı haksızlıklar ve hak mağduriyetiyle toplumsal yaşamda ayakta durmaya çalışmaktadır. Hepimizin ortak duygusu, sizlerin de ortak sorunu olarak karşınızda durmaktadır. Sorunları toptan çözebilmek olsa da hedefiniz; meslektaşlarınızın mağduriyetlerini kısmen giderebilmek üzere gitmediğiniz ve çalmadığınız kapı kalmadı. Yine hepimiz çok iyi biliyoruz ki, geçmiş yıllarda olduğu gibi, o kapılardan siz de büyük umutlarla yolcu edilerek gönderildiniz, hatta büyük umutlarla ayrıldınız. Günler, günleri kovaladı, aylar da ayları.

Sayın Genel Başkanım;

Değişen olmadığını söylemektense, bir şey değişmeyeceğini ben dahil tüm üyeleriniz bilmekteyiz. Bundan sonra yapılacak olan nedir? "B" planımız, hatta "C" planımız nedir? demek saygısızlığında bulunamam. Ancak; kaygımız da, tasamız da ortak olduğuna göre, çözüm yolunda durup beklemektense, düşünmek, araştırmak ve öneri hazırlamak hepimizin görevidir. Benim önerimin, çözümde başarıya ulaşmamızı sağlayacağı umudu saklıdır. Açığa vurmak ise, ancak Kurumsal gücümüzle gerçekleşebilir.

Herkes haklı mağduriyetin verdiği pasif haykırışlarla dolup taşıyor internette. Face'yi ele geçirmiş ve mağduriyetler kimileri kalem kalem, kimileri de top-yekun olarak döküyorlar. Yani, hepimizin gördüğü, bildiği orta yerlerde. Meslek grubu dışına da açık olduğunu bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu yakınmalar zaman zaman rahatsızlık verici konuma gelebiliyor. Boşa çekilen küreklerle bir yere varılmayacağını ve hiç bir kazanım sağlanmayacağını bilseler de, bir şeyler yazmak, bir iş tutmak için, "taşın altına ben de elimi koymuştum" dercesine, herkes yazıyor, çiziyor, atıyor ! Sanki karşısında biri varmış gibi haykırıyor, bağırıp - çağırıyor anlayacağınız. Aslında sizler de bu yakınmalara tanık oluyorsunuz. Bu tür toplumsal davranışlarla ve böylesine güçsüzleşmiş bir güç ile kazanım sağlanamayacağını çok iyi anladığınızı umanlardanım. Neredeyse altmış yıla dayanan mağduriyet yıllarımızın son bulmasının, kişi veya makamların insiyatifiyle olmayacağını anlamamızın zamanı gelmiştir. Önerimin hedefinde, benim de içinden geldiğim mesleki toplumun mağduriyetlerinin kesin çözümü bulunmaktadır. Çözümün sağlanıp sağlanamaması, temsil etmekte olduğunuz Temad'ın kurumsal gücüyle eş değer olacaktır. Eğer Kurumsal gücümüzü harekete geçirebilirsek, haklarımızı kendi elimizle almanın gurur ve mutluluğunu yaşarız. Yasal mağduriyetler, ancak yasalarla giderilebilir, bu önemli hususun tüm üyelerimize iyi anlatmalısınız ve çok iyi inandırmalısınız.

1998 yılında emekli olan bir üyeniz olarak, emeklilik yaşamım süresince on dört yıl özel sektörde çalışma olanağı buldum. Bir çok kurum, işletme ve kuruluşlarda çok iyi kariyer sahibi olan arkadaşlarımızı gördüğümü gururla söylemek isterim. Devlet Kurumlarında, Akademisyen olanlarımız, Belediye Başkanlıklarında, Belediye Meclislerinde, siyasi partilerimizin il ve ilçe Bşk.lıklarında, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında Yönetici veya Yönetim kurullarında görev yapmaktadırlar. Neden Millet Meclisinde değiliz ?

Önerim şudur: Hedefimiz TBMM !

Durgun enerjiyi, hareket enerjisine dönüştürmenin kolay olmayacağını bilsek de, umutsuzlukları umuda çevirerek, doğru yöne sevk edici Kurumsal güç yönetiminizdedir. TEMAD, kurumsal haliyle güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Hedefinizin açıklanmasıyla, Temad'ın var olan potansiyel gücünün daha da artacağına inancımız vardır. Meslektaşlarımızdan TBMM'ye temsilci göndermeyi başardığımızda, bütün sorunlarımıza kurumsal çözüm için, yetki merkezinde konuşulması, tartışılması suretiyle yasal desteği sağlayabiliriz.

Önümüzdeki süreçte yerel ve genel seçimler yapılacaktır. Büyük kentlerde siyasete atılan arkadaşlarımız olduğu gibi, siyasete atılmak isteyenler de olacaktır. Ülkemize çok yararlı olarak görev yapacak Milletvekili arkadaşlarımızın içimizde bulunduğuna inanıyorum. Temad olarak konunun değerlendirilmesi, en azından dört büyük kentte birer meslektaşımızın seçilme şansının yollarının araştırılması, bu konu üzerinde sağlıklı ve sonuç alıcı değerlendirme yapılabilmesi için tüm Şubelerimizin görüş ve önerilerinin alınması üzerinde gündem oluşturulmalı ve dikkatle durulmalıdır. Genel seçim olanaklarımız, her dört-beş yılda bir elimize geçmektedir. Sistemin acı yüzünü seyrederek haksızlıklardan sıyrılamayız. Gücümüze inanalım, bir araya gelip mücadelede başarılı olalım.
Mesleğim ve meslektaşlarım adına en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.790 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE