• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINA MEKTUBUMDUR
13/04/2018

Emekli Assubaylarımızın hepsi, uzun yıllar mesleğinde çok zor koşullar altında çalışarak, genç yaşta emekli olmak zorunda kalan hak mağdurlarıdır Onlar, Ülkemizin mahrum bölgelerinde ve en uç noktalarında bulunmuş, emekçi ve üretken kişilikleriyle aldıkları her görevi başarıyla sonuçlandırmak için, kimi yaşamlarını, kimi de uzuvlarını yitirmek suretiyle canlarını esirgemeyen gözü pek ve yiğit insanlarımızdır. Emekliliklerinde; kimi köyünde, kasabasında, kentinde kimi de ana kentlerde oturmaktadır. Azınlığımız meslek ve kariyer konumuna uygun işlerde, kimimiz ufak da olsa kendi işini kurmuş, ama genelimiz genç yaşında içine sindiremediği emeklilik yaşamında uğradığı haksızlıklar ve hak mağduriyetiyle toplumsal yaşamda ayakta durmaya çalışmaktadır. Hepimizin ortak duygusu, sizlerin de ortak sorunu olarak karşınızda durmaktadır. Sorunları toptan çözebilmek olsa da hedefiniz; meslektaşlarınızın mağduriyetlerini kısmen giderebilmek üzere gitmediğiniz ve çalmadığınız kapı kalmadı. Yine hepimiz çok iyi biliyoruz ki, geçmiş yıllarda olduğu gibi, o kapılardan siz de büyük umutlarla yolcu edilerek gönderildiniz, hatta büyük umutlarla ayrıldınız. Günler, günleri kovaladı, aylar da ayları.

Sayın Genel Başkanım;

Değişen olmadığını söylemektense, bir şey değişmeyeceğini ben dahil tüm üyeleriniz bilmekteyiz. Bundan sonra yapılacak olan nedir? "B" planımız, hatta "C" planımız nedir? demek saygısızlığında bulunamam. Ancak; kaygımız da, tasamız da ortak olduğuna göre, çözüm yolunda durup beklemektense, düşünmek, araştırmak ve öneri hazırlamak hepimizin görevidir. Benim önerimin, çözümde başarıya ulaşmamızı sağlayacağı umudu saklıdır. Açığa vurmak ise, ancak Kurumsal gücümüzle gerçekleşebilir.

Herkes haklı mağduriyetin verdiği pasif haykırışlarla dolup taşıyor internette. Face'yi ele geçirmiş ve mağduriyetler kimileri kalem kalem, kimileri de top-yekun olarak döküyorlar. Yani, hepimizin gördüğü, bildiği orta yerlerde. Meslek grubu dışına da açık olduğunu bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu yakınmalar zaman zaman rahatsızlık verici konuma gelebiliyor. Boşa çekilen küreklerle bir yere varılmayacağını ve hiç bir kazanım sağlanmayacağını bilseler de, bir şeyler yazmak, bir iş tutmak için, "taşın altına ben de elimi koymuştum" dercesine, herkes yazıyor, çiziyor, atıyor ! Sanki karşısında biri varmış gibi haykırıyor, bağırıp - çağırıyor anlayacağınız. Aslında sizler de bu yakınmalara tanık oluyorsunuz. Bu tür toplumsal davranışlarla ve böylesine güçsüzleşmiş bir güç ile kazanım sağlanamayacağını çok iyi anladığınızı umanlardanım. Neredeyse altmış yıla dayanan mağduriyet yıllarımızın son bulmasının, kişi veya makamların insiyatifiyle olmayacağını anlamamızın zamanı gelmiştir. Önerimin hedefinde, benim de içinden geldiğim mesleki toplumun mağduriyetlerinin kesin çözümü bulunmaktadır. Çözümün sağlanıp sağlanamaması, temsil etmekte olduğunuz Temad'ın kurumsal gücüyle eş değer olacaktır. Eğer Kurumsal gücümüzü harekete geçirebilirsek, haklarımızı kendi elimizle almanın gurur ve mutluluğunu yaşarız. Yasal mağduriyetler, ancak yasalarla giderilebilir, bu önemli hususun tüm üyelerimize iyi anlatmalısınız ve çok iyi inandırmalısınız.

1998 yılında emekli olan bir üyeniz olarak, emeklilik yaşamım süresince on dört yıl özel sektörde çalışma olanağı buldum. Bir çok kurum, işletme ve kuruluşlarda çok iyi kariyer sahibi olan arkadaşlarımızı gördüğümü gururla söylemek isterim. Devlet Kurumlarında, Akademisyen olanlarımız, Belediye Başkanlıklarında, Belediye Meclislerinde, siyasi partilerimizin il ve ilçe Bşk.lıklarında, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında Yönetici veya Yönetim kurullarında görev yapmaktadırlar. Neden Millet Meclisinde değiliz ?

Önerim şudur: Hedefimiz TBMM !

Durgun enerjiyi, hareket enerjisine dönüştürmenin kolay olmayacağını bilsek de, umutsuzlukları umuda çevirerek, doğru yöne sevk edici Kurumsal güç yönetiminizdedir. TEMAD, kurumsal haliyle güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Hedefinizin açıklanmasıyla, Temad'ın var olan potansiyel gücünün daha da artacağına inancımız vardır. Meslektaşlarımızdan TBMM'ye temsilci göndermeyi başardığımızda, bütün sorunlarımıza kurumsal çözüm için, yetki merkezinde konuşulması, tartışılması suretiyle yasal desteği sağlayabiliriz.

Önümüzdeki süreçte yerel ve genel seçimler yapılacaktır. Büyük kentlerde siyasete atılan arkadaşlarımız olduğu gibi, siyasete atılmak isteyenler de olacaktır. Ülkemize çok yararlı olarak görev yapacak Milletvekili arkadaşlarımızın içimizde bulunduğuna inanıyorum. Temad olarak konunun değerlendirilmesi, en azından dört büyük kentte birer meslektaşımızın seçilme şansının yollarının araştırılması, bu konu üzerinde sağlıklı ve sonuç alıcı değerlendirme yapılabilmesi için tüm Şubelerimizin görüş ve önerilerinin alınması üzerinde gündem oluşturulmalı ve dikkatle durulmalıdır. Genel seçim olanaklarımız, her dört-beş yılda bir elimize geçmektedir. Sistemin acı yüzünü seyrederek haksızlıklardan sıyrılamayız. Gücümüze inanalım, bir araya gelip mücadelede başarılı olalım.
Mesleğim ve meslektaşlarım adına en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.640 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu