• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KAMU DÜZENİ HEPİMİZİNDİR !
29/09/2018

Kamu düzenini sağlamak, Devletin en başta gelen ödevidir.
Demokratik rejimlerde devlet, bireylere hizmette bir araçtır. Devlet teşkilatı, bireylerin refahını sağlamak için kurulmuştur. Biz yurttaşlardan beklenen, Devletin belirlediği yaşamsal tüm kurallara, yasalara uygun davranmak, saygıyla ve içtenlikle riayet etmektir. 
Kamu düzeninin varlığı konusunda yeterli inancın yerleşebilmesi için de, Devletin kendine olan özgüvenini ortaya koyması ve tüm yurttaşlarına eşit olduğunu hissettirmesi gerekir. Ülke genelinde başta emniyet ve asayişin kesintisiz bir şekilde sağlanmasıyla Devletin varlığı, Ulusun birliği ve kamu düzeni adına sağlam bir zemin hazırlanması da Devletin yapacağı işlerin başında gelmelidir. İnsan olarak tüm haklarımızı da, sağlam ve iyi çalışan kamu düzeni içerisinde bulabiliriz. Toplum olarak, hak ve özgürlüklerimize ne kadar düşkün olur ve saygımız ne kadar kuvvetli olabilir ise, yasalara uygun davranışlarımız da o kadar tutarlı olacaktır. İnsan ilişkilerimizde, karşılıklı sevgi, saygı bağlarımızı güçlendirerek, Kamu düzenimizin ahenkli olmasını sağlamamız mümkündür. Yasaları tanımayan, rafa kaldıran ya da "yasa men etse de biz yine bildiğimizi yaparız" diyen Devlet anlayışı olmamalıdır. Aksi takdirde böyle bir anlayışın, biz yurttaşlar tarafından sorgulanması ortak yararımızdır. Eğer, Kamu düzeninin ortak yaşamımızdaki önemini anlayamaz ve tehdit altında olduğunu fark edemezsek, Ülkemizi ve Ülkemizin geleceğini önemsemeyen Suriye'li yurttaşlardan farkımız olamaz. Toplum geleceğine dair yararlı düşünceleri olmayanlar, kendi refahlarını önde tutarak, tüm yönetsel çalışmalarını bu yönde proğramlayarak çalışmaktadırlar. Etrafımıza baktığımızda, komşularımızda bozulan Kamu düzeninin, kendi toplumlarına ne kadar ağır bedellere mal olduğunu düşünmek ve anlamak zorundayız. Ailelerin dağıldığı, ocakların söndüğü ve Vatanın tarmağar olduğu felaketlerin ana nedenlerinden biri de, bozulan Kamu düzenleridir.
Kamu düzeninin sağlanamadığı yerde, başta adalet olmak üzere esenlik, sağlık, güvenlikten hiçbiri olamaz. Bizi, düşünen bir toplum olma bilincine kavuşturan bir asırlık Cumhuriyetin sonsuzluğa kadar yaşaması, topraklarında yaşayan tüm yurttaşların din, mezhep, düşünce vd. farklılıklarına ve kültürel ayrıcalıklara rağmen, birlikte ve mutlu olabilmesi iyi işleyen sağlam bir kamu düzeniyle sağlanabilir. Birbirimize saygı, sevgi ve güvenle sarılarak Kamu düzenimize katkı verebiliriz. 
Ülkemizin Kamu düzenine olan hassasiyetim gereği, affınıza sığınarak yazdım.

Otomatik alternatif metin yok.


613 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE