• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR
08/05/2019

Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır. 
Yurttaşlık duyularımızı kişisel konumlara göre değil; yaşanan toplumsal olaylara, bunların halen ve gelecekte yaratacağı sorunlara ve hareket halinde olan Ülkemiz gidişatına göre yönlendirmek en doğru olanıdır. Hepimizi bu doğruya sevk edecek olan ise "adalet" duygularımızdır. Bizler aynı topraklarda yaşayan Türk yurttaşları olarak, adalet kavramını insan olabilmenin en öncelikli koşulu olarak göremedikçe, bir çok olayı ve acıyı toplumsal gündemimizden çıkartamayız. Şöyle ki; laik ve Sosyal Devletin, Anayasal görevlerinin başında bulunan adalet gözetiminde yapılan 31 Mart 2019 Mahalli idareler genel seçiminde, ne yazıktır ki dokuz yüzü aşan olay yaşanmış ve bu olaylarda dört yurttaşımız öldürülmüştür. Yaralananların sayısı belirsiz. Seçimlerin sonunda bir çok bölgede itirazlar yapılmış, aynı konulu itirazlara farklı kararlar verilmiştir. Birincil durum yurttaş bilinçsizliğinin, ikincil durum ise Ülkemizin Kurumsal hukuksal anlayışın kötü göstergesidir. Bu acı tablonun bir daha tekrarlanmaması, hukuk makamlarının tutarlı kararlara imza atabilmesi biz yurttaşlara düşmektedir.
Ulusal birlikteliğimizle, nerede olursa olsun yaşanan her hangi bir hukuksuz olaya ve / veya keyfi uygulamalara gerek basında gerekse medya yayımlarıyla toplumsal tepki vermeliyiz. Yani; adalete saygılı olmayı toplumca benimsemeliyiz. Adalet, herkes içindir ve herkesin haklarına saygılı davranmayı zorunlu kılar. Toplumsal güvene olumsuz etkileyen her türlü yolsuzluk ve usulsüzlükleri de, yurttaş olarak yaşanılan yoksullukların ve acıların da en etkin ilacı adalette bulunmaktadır. 
Adalet; demokrasimizin koruyucusu, hepimizin sağlığı, güvenliği, eğitimi, mutluluğu ve Ulusal ortak zenginliğidir. İstanbul seçim sonuçlarında yaşadığımız haksızlık, yargı bağımsızlığımıza, seçimlerde oyunu kullanarak yurttaşlık görevini yapan insanlarımızın haklarına da tecavüz anlamı uyandırmış, bu kötü haliyle Ülkemizin dünya devletleri arasındaki Ulusal kariyerine de olumsuz etkilemiştir. Kısaca, hakları yenen insanlar mağdur edilmiştir. Adaleti ve onun iyi işleyen mekanizmasını sahip olabilmek, aslında hepimizin onu özümsemesine bağlı değil midir? Özümsemiş bir toplum olabilmek ve mekanizması iyi işleyen adalete sahip olmak için umutsuz kalmamak umuduyla.
Yaşasın adalet !

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve yazı
Yorumlar


392 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE