• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84806.8755
Euro7.75457.7856
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ
09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılıklı anlatmaları ve medenice tartışmaları gerekir.
Oysa bizde durum öyle mi ?
Haftanın her günü, aynı saatlerde televizyon kanallarına bir takım insanlar çıkarılmakta, gerçek dışı bilgi ve haber yorumlarıyla, saatlerce sadece yalakalık yapmakta ve halka saygısızlık etmektedirler. İnsanlarımız çok zor durumdadır. Halkımız işsizlik, pahalılık yüzünden çok ağır ekonomik geçim koşullarıyla ve yaşamsal sorunlarla boğuşmakta, yoksulluk, sefalet hatta açlık durumumuz her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Yalakalık yapan güya aydın veya gazeteci, akademisyen unvanlı yalakalar, eğriyi de, yanlışı da doğru gösterme yarışında olup; ne demokrasi, ne hukuk, ne açlık ve yoksulluk, ne kendini yakan veya intihar eden yurttaşlarımız bu yandaşları ve yalakaları hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Savaş halinden, şehit cenazelerinden etkilenmiyorlar, depremden korkmuyorlar, Ülkemizin geleceği nereye sürükleniyor umursamıyorlar. Bunların nereden beslendiklerini bizler çok iyi tahmin etsek de, halkımızın çoğunluğu henüz bu tuzu kuru şahsiyetleri dinlemeye devam ediyor. Bu ortamı sağlayan yayımcılık, televizyon yayımcılığı değildir. Yalakalara görev veren Televizyon kanal yöneticilerinin, program hazırlayıcısı ve sunucularının da yansız davranmadığı apaçık ortadadır. Çağdaş hukukla yönetilen Ülkelerin tüm Kamu veya özel - tüzel kurum ve kuruluşlarının önemli bir görev misyonu, Ülkesinin Ulusal birliğine ve bütünlüğüne katkı vermek olmalıdır.
Reyting uğruna, siyasal partileri bir birine düşürücü, halkı ayrıştırıcı konu başlıkları üreterek, yalakalık yapılması ve çanak tutulması, hiçbir kişi, makam ve zümreye yarar sağlamaz. Bu kötü gidişattan, yalakalıktan halkımız ve Ülkemiz zarar görmektedir.
Ülkemiz kamu düzenine zarar veren, halkımızı hiç yerine koyan, toplumu ayrıştıran, haksız nema peşinde koşan, halkımızı gerçek haber ve yorumlarıyla bilgilendirmek ve aydınlatmak yerine biat yayımcılığı yapan televizyon kanallarına karşı, demokratik hakkımızı kullanarak bu kanalları izlememe tepkisi verebiliriz. Umutmayalım, laik Cumhuriyet hepimizin olup, bizi ve geleceğimizi bir tutandır. Günümüzde ve gelecekte de yalakalara verilecek en güzel tepki, yüzümüzü onlardan ayrı tutmaktır.
Yalakaları besleyen yandaş kanalları kapatıyorum.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava


125 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE