• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.81257.8438
Euro9.26129.2983
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
MEHMET ÖZTÜRK
ozturkmehmet06@gmail.com
BİNBAŞILARA GAZOZ TAZMİNATI YOLDA . . .
19/09/2020
Ne demişti  önceki TESUD başkanı ;  "Benim binbaşım ağız tadı ile bir gazoz dahi içemiyor " 
* * *
İşte şimdi  buz gibi gazoza giden yolun parke taşları döşenmeye başladı  MHP'li vekil elleriyle ,

6 Temmuz 2020 de Milli savunma komisyonunda 28 maddelik bir kanun teklifi görüşülür ve kabul edilir , komisyon görüşmelerinde İzmir Milletvekili M.Ali Çelebi ve arkadaşları önergeler verir, bu önergelerden biride   subay ve assubaylar ayrılmadan  makam tazminatı ile ilgili önergedir  ,  önerge sahipleri muhalefet partisinden olunca  bu önerge   AKP ve MHP oyları ile RED  edilir  (!) ,
  
O gün  RED'din altında imzası bulunanlardan biride     10 Eylül 2020 de   ( TSK'nın  belliki sadece  subaylardan ibaret olduğunu düşünen ) mhp vekili   sadece binbaşlılar için kanun teklifi veren  M.Hidayet Vahapoğludur.
Bu çelişkinin sebebi hikmeti ne olaki ?
İki ay önceki  teklife  hayır demenizin sebebi teklifin içinde  Assubaylar'da olduğundanmı  ,  yoksa  AKP ile olan ortaklığınızın devam etmesindenmi ?  Hangisi  , yoksa sizinki "uydum hazır olan imama" mantığımı  sayın vekil ?

Demem o'ki ;  
İşin  içinde olduğunuza göre , aynı kaynaktan geldiğinize göre  sadece binbaşılara tazminat teklifi veren  mhp'li  sn. vekil  , keşke Kd.Bnb.ların  yarbay olurken 1/2'sinden  1/3 nü transit  geçip  çalışmadan   1/4'üne nasıl yükseldiklerini'de  bu topluma izah etseniz  ,

Emekli binbaşıların maddi zorluklarını anlatmanın yolu Assubay'la , uzmanla kıyaslamak değildir ,  bir şeyi kıyaslıyacaksanız eğer  emekli subayın   maaşının   %85'i  ile , emekli assubayın % 45-50 si ile neden emekli olduğunu sorgulayın , Yapabilirmisiniz ?   malum  aileyiz'ya .
Veya,  aynı kurumda birinin altı çeşit tazminat aldığı , diğerinin  hiç birini almadığı gerçeğinide bir kanun teklifi ile  veya araştırma önergesi ile gündeme getirebilirmisiniz sn. vekil ?
Birkaç yıl önce Assubay intiharlarını araştırma önergesinide RED  eden partiniz ve büyük ortağınız akp değilmiydi,   partinizin neden RED ettiğini  bu topluma izah edebilirmisiniz ?  sebebi hikmeti , ortaya çıkmasından korktuğunuz tel örgüler ardındaki MOBİNG  olmasın ?    

Meclis iç tüzüğünde  kanun tekliflerinin kaba ve yaralayıcı sözler içermemesi gerektiği yazılı olmasına rağmen ,   kanun teklifinde Assubayların hizmet yılını dikkate almaksızın  binbaşılardan daha fazla maaş aldığı şeklinde ifadeler kullanır  ve cahilce veya kasıtlı olarak bu durumu  HİYERARŞİ  ile  NASIL ilişkilendirirsiniz  ?

Sayın vekil !  
Ne  TSK yeniçeri ocağıdır , nede Assubaylar yeniçeri .  Hiyerarşiyi en iyi bilen bir zümreden bahsediyorsunuz ,  bu toplum  yıllardır yasalar çerçevesinde adalet arıyor ,  içinden çıktığınız kurumun yapısını en iyi bilenlerden birisi olarak bu sese sağır kalan sizlersiniz , üç maymunu oynayan sizlersiniz , dili lal olan sizlersiniz , Büyük ortağınızın emrinden çıkmayıp , anlamadan dinlemeden RED oyu veren sizlersiniz .
Liderinizin  " CHP'den hangi teklif gelirse gelsin RED oyu vereceğiz" sözünü unutmadık .
Belliki,  Vekil ceketinizin altında zabit ceketiniz halen durmakta ,  keşke seksen üç milyonun vekili olabilseydiniz .

* * *
Tıpkı  sap'la samanı birbirine karıştırıp  yıllar önce  " Bir başçavuş benim teğmenimden  fazla maaş alamaz "  diyen netekim kenan  zihniyetinin  bu gün M.Hidayet Vahapoğlunun   " emekli assubay emekli binbaşıdan fazla maaş alıyor "  demesindeki benzerlik  tesadüf olabilirmi ,  ne fark var ?
Yıllar geçse'de  ne üslup  değişiyor nede zihniyet  Netekim .

Sn. vekil bilmezmiş gibi ,
Öte yandan  özellikle  pilot binbaşıların , mühendis olanların dış kaynaklarda  çok daha iyi şartlarda iş bulabildikleri için albaylığa kadar  yükselebileceklerini bilmelerine rağmen  kendi istekleri ile emekli olduğu gerçeği gün gibi ortada iken ,  astronomik rakamlarla iş bulanların  ( pilotlar vs.) mecburi hizmetini  doldurduğu gün  binlerce dolar maaş için tabanlarını yağlayıp gitmelerine ne demeli ?

Böyle değilse, son çıkan yasa ile mecburi hizmet neden 15 yıla  çıkartıldı  sn. vekil ?

Atılmasını gerektiren suçlar  işlemediği sürece Harp  okulundan mezun olan her teğmenin  albaylığının garanti olduğu bir sistemde  altı çeşit tazminatı bırakıp  binbaşılığında  kendi isteği ile emekli oluyorsa bırakında onuda kendileri düşünsün,   bu konuda mağdur olanlar sadece Assubaylıktan subaylığa geçip  binbaşılıktan emekli olanlardır .

* * *   * * *   * * *
Gelelim kendimize ;
Eyy  Assubay camiası  !

Siz   emekli subayların derneği TESUD'un  eski genel başkanı (E) Korgeneral  Erdoğan Karakuş'un  " Benim binbaşım ağız tadı ile bir gazoz dahi içemiyor "  sözünü  hiçmi duymadınız ?
 
Ağız tadı ile gazoz içemeyen binbaşılar için bir yazı yazmıştım 15 Mart 2019 da  okumayanlara   gelsin . (  http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3180-gazoz-tazmi-nati  )

Bu derneğin bu güne kadar binbaşıların'da tazminat alması için verdiği mücadelede ,  T.B.M.M 'deki görüşmelerinde   binbaşılar için olan taleplerinde  hiç  Assubaylarıda  dahil ettiklerini duydunuzmu ?    basın açıklamalarında , sosyal medya paylaşımlarında  içinde Assubay geçen bir cümleye rastladınız'mı ?, Assubay kelimesini ağızlarına hiç aldılarmı ?  hani  aileyiz'ya !
  
TSK'yı bu kadar ayrıştıranlar   1951  den beri  "aileyiz "   gazeli  söyleyenler  bu zihniyet değilmi ?,  bu güne kadar  hangi özlük haklarında  assubay adını zikretmişler ?    anlamadınızmı  hala bunların  sadece kendilerine müslüman  olduklarını ,    Görmezmisiniz   her darbeden sonra hangi kaymaklı tazminatları elde ettiklerini , binbaşılar için verilen teklifte Asssubayların da dahil edilmemesi sizce bir tesadüfmü ?  bakınız hangi darbeden  sonra  hangi tazminatları kendi hanelerine yazdırmışlar ,  bir kere daha okuyun . (  http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3297-darbelerden-en-cok-askerler-zarar-gormus  )   TESUD'un  amacı  sadece binbaşılarıda  tazminatlılar kervanına dahil etmek iken ,  biz hangi mantıkla  binbaşıların hak arayıcısı oluyoruz ?
* * *
Uzman çavuşların dernekleri UZDER / EMUZDER  gerek sosyal medyada, gerekse T.B.M.M. görüşmelerinde  kendi hakları için mücadele ederken   Tek bir cümle Assubaydan bahsettiler'mi ?  , içinde  "Assubay"  geçen bir cümle kurdularmı , bizim için de bir talepleri oldumu ?

O halde  ;
Her dernek kendi zümresinin özlük hakları için mücadele ederken ,  bizim bazı arkadaşlarımızın Assubayların   haklı   talebine  binbaşıları  ve  uzman çavuşları dahil etmesini anlamak mümkün değildir.

Biz, kendi haklarımızı hallettik de sıra  binbaşıların , uzmanlarınkine'mi geldi ? 

* * *
1951  den 2020  ye ,  değişmeyen zihniyet ;

Senelerdir aldatılan , her kademede söz verilmesine rağmen yerine getirilmeyen ,  sadece kendi işkembelerini düşünen ,  
Bize sirk çadırında  tel üzerinde yürüyen  ip cambazı boncuğun kıçındaki lambanın yanmasına bakmamızı söylerken  , öte yandan  karıncanın belini incitmeden Zati sungur mahareti ile  heybelerini dolduranların yeni bir maharetini  MHP Millet vekili M.Hidayet Vahapoğlu'nun sadece binbaşıları kapsayan kanun teklifi  sayesinde  bir kere daha görmüş olduk  ,  1951 den bu yana dervişin fikride zikride  hiç değişmedi .

Neyi'mi  gördük ?
TSK'nın ; Türk Subay Kuvvetleri olduğu gerçeğini ,
TSK'nın ; Subaylar ve diğerleri olduğu gerçeğini  ,
TSK'nın ; Tüm personeli ile  asla  "Aile "  olmadığı gerçeğini  ,
TSK'nın ; Nimetini yiyenler - külfetini çekenler olarak ayrıştığı gerçeğini ,
TSK'nın ; Subay - Assubay  biriz diyerek kenefin deliğini dahi ayırdığı gerçeğini ,

Assubay için  hak ararken binbaşıları, uzmanları dahil etmeyi  şimdi bir kere daha düşünün,

* * *
44 yıl önce  bir albayın assubaya hitabını hatırlatayım o halde ;

" Hava kuvvetleri  bir deve ve ben bir albay olarak o devede bir tüyüm, assubayım sen kimsin" ?

Bu kadar dışlandığımız bir sistemde , aileyiz masalı eşliğinde ,

Binbaşıları , uzmanları savunmaya haydi şimdi devam edin . . .

Edinki ;

Gazoz içemeyen binbaşılar  ağız tadı ile gazozlarını yudumlasınlar . . .

Onlar  soğuk gazozlarını yudumlarken bizlerde birazcık düşünelim , 

" Madem aileyiz neden yazmak zorunda kalan  hep biziz "  diye . . .

Siz hiç  özlük hakları için tek cümle laf eden bir albay gördünüzmü ?

Aileyiz  dedik'ya Assubayım  !    Yersen . . .
 
* * *
Sn. Fahretttin Bağrı'ya teşekkürlerimle.


1399 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TSK'YA NİFAK SOKMAK İSTEYENLER ASSUBAYLAR MI? - 2 - 03/10/2020
TESUD , 19 Eylül 2020 de İsim vermeden TSK'ne Nifak sokanların Assubaylar olduğunu ima etmişti ya ; ************ Bu kez ironi yapmadan direk yazalım ;
TSK'YA NİFAK SOKMAK İSTEYENLER ASSUBAYLAR MI? - 24/09/2020
TESUD'un 19 Eylül 2020 tarihli kamuoyu duyurusundan bir parağraf ; ORDUMUZUN BU DEĞERLİ BİRBİRİNDEN AYRILMAZ (!)
ZABİTİ İLGİLENDİRMEYEN YOKSULLUK SINIRI . - 12/09/2020
13 Ağustos 2009 Başbakan R.T. Erdoğan ; " Siyaset yalan söyleme sanatı haline geldi " Dokuz yıl sonra,
BİZ BİR OLABİLDİK Mİ? - 21/07/2020
Ne güzel söylemiş atalarımız "Ağacın kurdu içinde olur " diyerek , Ağacın kurdu ağacı yer bitirirde , ya insanın kurdu ?
ASSUBAYA 9/2 ZİNHAR İSTEMEZÜK DİYEN SAVUNMA KOMİSYONU . - 10/07/2020
Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma komisyonundaki görüşmelerde Assubayların göreve başlama derecesinin 9 / 2 olarak düzenlenmesi teklifi akp ve onun sözüm ona muhalefet partisi olan küçük ortağı mhp vekillerinin oyları ile "red" edildi .
OYAK SİZİN ARPALIĞINIZ MI ? - 03/07/2020
Bu coğrafyanın kaderimidir , yoksa demokrasisi sık sık darbelerle kesintiye uğrayan , bunuda birilerinin hanelerine + cukka olarak yazdıran ülkelere has bir durummudur ,
ASSUBAYLARI SAVUN(MA) BAKANI HULİSİ AKAR . - 20/06/2020
“ SADECE EMEKLİ BAŞÇAVUŞLARIMIZA , EMEKLİ ASSUBAYLARIMIZI MUHATAP ALAN BİR FORMÜL ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ . . . Bu nasıl bir cümle ?
BU GÜN VERDİĞİNİZ SÖZÜN 2. YILI SN. CUMHURBAŞKANI . . . - 08/06/2020
HEYHAT . . ! Assubay camiasına etkili - yetkililerin bu güne kadar çeşitli tarihlerde verdikleri ve yerine getirmedikleri sözlerin her birinin notunu tutuyoruz elbet , tutulmayan bu sözler
JAK ASSUBAYI ZEHRA YILDIZ 9 / 1 , BEKÇİ HERHANGİ BİRİ 9 / 2 - 16/05/2020
İç işleri bakanının bekçilerin hakkını savunduğu  kabinede , Assubaylara yıllardır verdiği sözü yerine getiremeyen Savun(ma) bakanı  Hulisi  Akar'a ithaf olunur . . . * * *
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE