• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.326913.3803
Euro15.094315.1548
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

Bahri Kılınçel
b.kilincel@hotmail.com
TEMAD YÖNETİMİ KAMUOYU OLUŞTURABİLİR Mİ?
18/02/2021
Mesaj kutuma bir mesaj düştü TEMAD genel başkanlığı  “Astsubayların özlük hakları ile ilgili sosyal medyada Kamuoyu oluşturulacağını“ müjdeliyordu.
Tünaydın diyebileceğimiz bir mesaj, bu duyuru asla inandırıcı değil. 
Göreve geldiği  günden bu yana Sosyal medyada asla  gündem oluşturamayan, başarı sağlayamayan, her türlü  bedava sosyal medya olanaklarını kullanmaktan aciz bir yönetimin hezayanının mesajıdır bu mesaj.
Sayın genel başkan Dürgen’in hakkını teslim edelim sosyal  medyada gündem yaratı ancak Asstsubayların özlük hakları yerine Kendine biat etmeyen, yaptığı yanlışlıkları, becerisizlikleri eleştiren başkanları, üyelerini kendinin emir eri durumuna düşürdüğü yönetimi ve disiplin kurulu üyelerini  kullanarak dernek üyeliğinden atarak TEMAD tarihinde ve TEMAD sosyal medyalarda kamuoyu yaratmayı başardı. Bu büyük başarılar nedeniyle genel başkana teşekkür etmemiz gerekir.
Sosyal medyayı kullanamayan genel başkanın ve ekibinin sosyal medyada kamuoyu oluşturacağına inanmak safdillik olur. Gerçekçi değildir.
Örneğin en çok kullanılan sosyal medya alanı olan TWITTER  platformunda TEMAD resmi sayfasına bakalım en son açıklama tarihi 3 Ocak 20121 ö.s  1.49 siz eğer Twıtter gibi  sosyal medyayı 45 gün süreyle kullanmıyorsanız Kamuoyu yaratamazsınız. 
FACEBOOK sosyal medya alanında TEMAD sayfasına  bakalım genel başkan ve ekibi  28 Ocak 2021 günü TBMM  Milli Savunma Komisyonu'na katılmış ve bununla ilgili 13  Milli Savunma Komisyonu'na  katılmışlar ve 13 adet boy boy resimler, koridorda yürürken, masada kapıdan girerken, masada sohbet ederken tam 13 adet resimle süslenmiş bir açıklama ve “Görüşmelere 2847 sayılı derneklerden sadece TEMAD Genel Başkanlığı, TEMAD adına ise Genel Başkan Sn. Hamza DÜRGEN ile Genel Başkan Yardımcısı Avukat Sn. Fazıl GÜRLER katılmıştır.”  diyen  bir açıklamayı eklemişler.
Ancak TBMM Milli Savunma Komisyonunda, 2/3346 esas sıra numarasıyla kayıtlı, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifleri iktidar vekillerince kabul edilmedi.
Sayın Dürgen, kamuoyu yaratacağınızı söylüyorsunuz ancak  yukarıda  belirtilen kanun kabul edilmeyince siz bunun neden çıkarılmadığını eleştiren bir açıklama neden yapmadınız. Kabullendiniz, sesiniz çıkmadı. Siz kamuoyu falan yaratmazsınız.
Yetmemiş 18 Şubat 2021 günü FACEBOOK sayfasında  TBMM Milli Savunma Komisyonu üyelerini ziyaret etmişler ve 17 resim yayınlamışlar. Gerçekte resimler çok güzel sayın  genel başkan resim albümü yaratmakta yeteneklisiniz bunları TEMAD genel merkezine  çerçeveletip asmanız gerekir, Ayrıca çoğaltarak TEMAD genel seçimlerinde imzalayarak il ve ilçe başkanlarına dağıtarak kamuoyu yaratabilirsiniz.
Sayın genel başkan sosyal medyada kamuoyu yaratma  bilimsel  bir olaydır, yetenekli, bilinçli, davasına adanmış insanların yaratacağı ve tarihe not düşecek eylemler, etkinlikler gerekir. 
Siz geçmiş dönemde çok eleştirdiğimiz Sayın Keser kadar  bile kamuoyu oluşturamadınız, oluşturamazsınız çünkü siz ve ekibiniz bugüne kadar yaptığınız etkinliklerde gündem oluşturamadınız, kamuoyu yaratmadınız. Kilis'e gittiğinizde, şehidimiz Halisdemir’in şehitliğinde, Ankarada genel merkezde asla gündem yaratmayarak kendinizi kandırdınız.  
Eğer siz kamuoyu yaratmak isteseydiniz TEMAD üyelerinin kendiliğinden gelişen Anadolu’nun şehirlerinde, Meydanlarda  hak arama açıklamaları yapan üyelerinizi Temsilciler Kurulu'nda İngiliz ajanlığı ve düşmanla işbirliği yapanlara benzetmezdiniz.  
Sayın Dürgen, sosyal medyada kamuoyu yaratmak için siz ve ekibiniz  Ankara’da üniversitelerin iletişim fakültelerinden biraz eğitim almanız gerekir. Eğer oralara gidemeyiz derseniz UDEMY denen online eğitim veren kurumdan 34 TL'ye eğitim alın çok yararı olur. TEMAD genel kurulunda  seçimi kaybettiğinizde bile size bu eğitimin yararı olacaktır.  Unutmayın dost acı söyler. Örneğin siz bu eğitimi almış  olsaydınız hiçbir günahı olmayan size temsilciler kurulunda divan başkanlığı yapan Antalya TEMAD başkanını görevden almazdınız. Örnek olarak kendinizi Osmanlı padişahı, Antalya şube başkanını Kavalalı Mehmet ali paşaya benzetmezdiniz.
Sayın başkan sizin amacınız kendinizi gündemde tutmak, Kamuoyu oluşturuyorum diye Emekli astsubayları kandırarak yeniden seçim kazanmak. Bu amacınızı gizlemek için Sosyal medyada  Kamuoyu  oluşturma gibi kutsal ve önemli bir argümanı kullanıyorsunuz. 
Sayın başkan siz fotoğraf albümü yaratabilirsiniz, siz  kendinize biatcı yönetim kurulu oluşturabilirsiniz, siz kendi egolarınızı tatmin için her dediğinize evet diyen disiplin kurulları yaratabilirsiniz, Ancak asla Astsubayların özlük  hakları ile ilgili kamuoyu oluşturamazsınız.
Doğruları söyleyen, sizin hatalarınızı eleştiren, yanlışlarınızı hatırlatanlar olan bizleri TEMAD üyeliğinden atabilirsiniz ancak bizlerin emekli Astsubay olan ünvanımızı almaya, özgürce eleştiri hakkımız kullanmaya ne sizin ne de yeteneksiz ve başarısız  yönetiminizin gücü yetmez. Unutmayın Kamuoyu yaratma ciddi iştir.
Selam ve saygılarımla.
 
Konya TEMAD üyesi iken Haksız yere ihraç edilen Emekli Astsubay BAHRİ KILINÇEL


260 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR EMEKLİ GENERAL TANIDIĞIM - 13/12/2020
BİR GENERAL
TÜRK ORDUSUNUN TEMEL TAŞI KAHRAMANLARIMIZ - 13/12/2020
Türkiyemizin her köşesinde yaşamını sürdüren Emekli Astsubay arkadaşlarım. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINA KİMLER ADAY OLMAMALI: - 13/12/2020
TEMAD GENEL BAŞKANLIĞINA KİMLER ADAY OLMAMALI
TEMAD Temsilciler Kurulu Toplantısı’ndaki izlenimlerini yazdı - 13/12/2020
25- Aralık – 2019 günü Ankara Tandoğan Orduevinde TEMAD TEMSİLCİLER KURULU toplantısına katıldım.
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Sızıntı


Barış Pehlivan, Barış Teroğlu, Metastaz


Alev Coşkun, Tarihi Unutmamak


Prof.Dr.Emre Kongar, 21. Yüzyılda Türkiye


Prof.Dr.Emre Kongar, Yakın Tarihimizle Yüzleşmek


Rıza Zelyut, Osmanlı'da Oğlancılık


Merdan Yanardağ, Türkiye Nasıl Kuşatıldı?


Prof.Dr. Sina Akşin, Yakın Tarihimizi Sorgulamak


Nurten Arslan. Küçük Anılarda Büyük Sırlar, 5 cilt
Biyografik Roman Tarzında Atatürk ve Yakın Tarih


Soner Yalçın, Samizdat


Soner Yalçın, Saklı Seçilmişler


Erol Toy, O'na Katılmak, Dünden Yarına Türkiye Cumhuriyeti


Prof.Dr. Afet İnan, Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk'ün El Yazıları


Bernard Lewis, Modern Türkiye'nin Doğuşu


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Zaman Kaybolmaz


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE