• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TERÖRDE CAN VERENLER HEP HALK ÇOCUKLARIDIR
08/09/2017

Türkiye'de kırk yıldır, vatanımızın ve Ulusal bütünlüğümüzün korunması amacıyla kutsal ve Ulusal bir mücadele verilmektedir. Mücadelede görev alanların hepsi Halk çocukları ve onların yiğit evlatlarıdır. Vatanın en ücra ve tehlikeli bölgelerinde görev yapanların hepsi de onlardır. Kimse aksini iddia edemez. Mesleğim gereği, Ülkemizin bu bölgelerinde on iki yıl görev yaptım. Gelmiş, geçmiş hiç bir Başbakanın, Bakanın, Millet vekilinin, Generalin, üst bürokratın ya da bir iş adamının evladının buralarda " askerlik " yaptığına tanık olamadım, bulunduğum bölgedeki diğer birliklerde olduklarını da hiç duymadım. Oralarda, hep Halk çocuklarını gördüm. 

Halk çocuklarının kimi görevini yapıp salimen döndü, kimi yaralandı uzvunu kayıp etti, "gazi" oldu, kimi teröristlerle çarpışırken ya da kalleş bir pusuda yaşamını yitirip "şehit" oldu. Halk çocukları yurt severdir, hepsi vatanlarını çok severler, vatan için çok çalışır gerektiğinde canlarını feda ederler. Basında okumuştum, İngiliz Prensinin oğlu Afganistan'da görevli İngiliz birliklerinde askerliğini yapıyordu. Binlerce kilometre uzakta başka bir Ülkenin topraklarında hakkı olmasa da O' da vatanseverdi benim düşüncemde.

Ülkemizde terörün sonu niçin gelmemekte ve elli yıldır sürüp gitmektedir? Bunun yanıtının ağırlıklı bir kısmı da, herkesin Halk çocuğu olmadığına işaret etmektedir. Kişisel görüşüm budur.

Devlet Yönetiminde adil olunmadığı sürece, ateşin düştüğü yerler, Halkın evleri ve yürekleri olacaktır. Adaleti, Kurumsal işletemeyen yönetimler, yurt savunması görevlerinde de adil olamazlar. Altmış dokuzunda bir adam, boşuna beş yüz kilometre yürümemiştir. Adalet için değil mi? 

Terörün,asayişsizliğin, başkaldırının önüne sadece ekonomik, kültürel v.b. çözümlerle geçilemez. Boşuna savrulmayalım. Adalete sahip çıkalım, adaletnin yanında duralım. Ateş düştüğü yerin ötesini yakmadığı sürece, etkin ve kalıcı önlemlerin yararı olmamaktadır. Adaleti sağlayamayan yönetimler, Ülkenin ve Halkın geleceğinden daha çok, kendi geleceklerini ve kişisel çıkarlarını düşünerek oyalanıp duracaklardır. Ülkemiz yönetiminde adaleti hakim kılmak için yardımcı olalım, yönetenlerimizin de bu duyguya haiz olmasını önemseyelim. Adalet karşıtlığı ne olursa olsun tepkilerimizi gösterelim. Keyfi uygulamalarla, rüşvet ve kayırmacılık gibi çağ dışı ve ilkel usullerle idare edilmeye razı olmayalım. Gözümüzün içine baka baka, Devleti düşünmek yerine kişisel çıkarlarının peşinden koşanlara bakınız? Onların da evlerine ateş düşsün dileğinde bulunmak düşüncesinde değilim. Askerlik yaşı gelen kimin evladı olursa olsun, koşulları elverdiğinde dağıtım kur'alarına girmelidir. Yirmi yılı aşan askerlik hizmetimin ve son günlerde birlikte yaşadığımız acıların bende bıraktığı düşünce budur. Tüm meslektaşlarımın da bana tanıklık yapacağı inanıyorum.


Vatanımızı savunurken yaralanan gazilerimize sevgi dolusu selamlarımı iletir, kutsal görevinde yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.534 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE