• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TERÖRDE CAN VERENLER HEP HALK ÇOCUKLARIDIR
08/09/2017

Türkiye'de kırk yıldır, vatanımızın ve Ulusal bütünlüğümüzün korunması amacıyla kutsal ve Ulusal bir mücadele verilmektedir. Mücadelede görev alanların hepsi Halk çocukları ve onların yiğit evlatlarıdır. Vatanın en ücra ve tehlikeli bölgelerinde görev yapanların hepsi de onlardır. Kimse aksini iddia edemez. Mesleğim gereği, Ülkemizin bu bölgelerinde on iki yıl görev yaptım. Gelmiş, geçmiş hiç bir Başbakanın, Bakanın, Millet vekilinin, Generalin, üst bürokratın ya da bir iş adamının evladının buralarda " askerlik " yaptığına tanık olamadım, bulunduğum bölgedeki diğer birliklerde olduklarını da hiç duymadım. Oralarda, hep Halk çocuklarını gördüm. 

Halk çocuklarının kimi görevini yapıp salimen döndü, kimi yaralandı uzvunu kayıp etti, "gazi" oldu, kimi teröristlerle çarpışırken ya da kalleş bir pusuda yaşamını yitirip "şehit" oldu. Halk çocukları yurt severdir, hepsi vatanlarını çok severler, vatan için çok çalışır gerektiğinde canlarını feda ederler. Basında okumuştum, İngiliz Prensinin oğlu Afganistan'da görevli İngiliz birliklerinde askerliğini yapıyordu. Binlerce kilometre uzakta başka bir Ülkenin topraklarında hakkı olmasa da O' da vatanseverdi benim düşüncemde.

Ülkemizde terörün sonu niçin gelmemekte ve elli yıldır sürüp gitmektedir? Bunun yanıtının ağırlıklı bir kısmı da, herkesin Halk çocuğu olmadığına işaret etmektedir. Kişisel görüşüm budur.

Devlet Yönetiminde adil olunmadığı sürece, ateşin düştüğü yerler, Halkın evleri ve yürekleri olacaktır. Adaleti, Kurumsal işletemeyen yönetimler, yurt savunması görevlerinde de adil olamazlar. Altmış dokuzunda bir adam, boşuna beş yüz kilometre yürümemiştir. Adalet için değil mi? 

Terörün,asayişsizliğin, başkaldırının önüne sadece ekonomik, kültürel v.b. çözümlerle geçilemez. Boşuna savrulmayalım. Adalete sahip çıkalım, adaletnin yanında duralım. Ateş düştüğü yerin ötesini yakmadığı sürece, etkin ve kalıcı önlemlerin yararı olmamaktadır. Adaleti sağlayamayan yönetimler, Ülkenin ve Halkın geleceğinden daha çok, kendi geleceklerini ve kişisel çıkarlarını düşünerek oyalanıp duracaklardır. Ülkemiz yönetiminde adaleti hakim kılmak için yardımcı olalım, yönetenlerimizin de bu duyguya haiz olmasını önemseyelim. Adalet karşıtlığı ne olursa olsun tepkilerimizi gösterelim. Keyfi uygulamalarla, rüşvet ve kayırmacılık gibi çağ dışı ve ilkel usullerle idare edilmeye razı olmayalım. Gözümüzün içine baka baka, Devleti düşünmek yerine kişisel çıkarlarının peşinden koşanlara bakınız? Onların da evlerine ateş düşsün dileğinde bulunmak düşüncesinde değilim. Askerlik yaşı gelen kimin evladı olursa olsun, koşulları elverdiğinde dağıtım kur'alarına girmelidir. Yirmi yılı aşan askerlik hizmetimin ve son günlerde birlikte yaşadığımız acıların bende bıraktığı düşünce budur. Tüm meslektaşlarımın da bana tanıklık yapacağı inanıyorum.


Vatanımızı savunurken yaralanan gazilerimize sevgi dolusu selamlarımı iletir, kutsal görevinde yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.449 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu