• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://plus.google.com/www.google.com/posts
  • https://twitter.com/
Üyelik Girişi
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 22° 11°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
Adilhan Şanlı: ASSUBAY SINIFININ DEGİŞİMİ ve DÖNÜŞÜMÜ
Degerli Arkadaşlarım;
Toplum ve tabiat, bir durgunluk ve hareketsizlik ve degişmezlik olarak degil, sürekli bir hareket ve degişim içinde daima bir şeylerin dogup geliştigi,bir şeylerin çözülüp dagıldıgı ve yok oldugu sürekli bir yenilenme ve gelişme olarak görülür.Toplumlar ve sınıflarda bu gerçegin dışında kalamazlar.
Assubay sınıfının yaklaşık bir asırlık tarihini degerli arkadaşımız Aydın KULAK'tan detaylarıyla ögrendik.Küçük zabit'ten Gedikli'ye oradan Assubaylıga geçiş aşamalarını artık hepimiz biliyoruz.

Bu statü degişimleri ile beraber sınıfımızın nicelik olarak degişmesi beraberinde nitelik olarak gelişmesini de saglamıştır. Bu gün hemen hemen Üniversite mezunu olmayan Assubay kalmamıştır. Ancak sınıfımızın bu hızlı gelişimine ne yazıkki örgütlenme zorunlulugu hissettigimiz TEMAD Başkan ve Yöneticileri ayak uyduramamış ve üyelerinin gerisinde kalmıştır. Bunda 2847 sayılı faşist Kenan Evren imzalı dernekler yasası oldugu kadar seçilmiş başkanların oportünist, kariyerist, kartvizit meraklısı olmaları ve kendi kafalarına göre tüzük yazmalarıda etkendir.

Özellikle son 13 yıldır bir bütün olarak Assubay sınıfı kendisine yapılan haksızlıklar karşısında meydanlara inmek istemiş ama beceriksiz, liderlik vasfı olmayan, tuttuğunu koparacak iradesi olmayan, Polisten ve iktidardan korkan başkanlarca ve silik, uydu yönetimlerce Ankara'nın ara sokaklarına yönlendirilmiş ve oralarda bogulup gitmiştir.

Bir yandan sözde ölüm orucuna yatılmış öte yandan 6 ay sonra Hilton'da resepsiyon verecek kadar tutarsızlıklar yaşatılmıştır sınıfımıza,

TEMAD Başkan ve Yöneticilerinin bu hızlı değişime ayak uyduramamaları karşısında durumdan vazife çıkaran bir grup Assubay sevdalısı arkadaşımız, sınıfımızın bu hızlı nitel dönüşümüne, daha etkin mücadele verilmesine, kurumsal olarak emekli ve çalışan sınıf tabanımıza daha çok sahip çıkacak olan "TÜRKİYE ASKER SENDİKASI"nı kurmuşlardır.

Yollarının uzun, engebeli, tuzaklı, sarp geçitlerden aşılması gereken, puslu, pusulu, dönekliklere gebe, kendi içinden yarattıgı sınıf düşmanlarının hedefi olacagı şimdiden bellidir.

Bu zorluklara ilaveten hem buyurganlarımız Gen-Kur.Bşk.lığı hemde her kapitalist sistemde oldugu gibi bizde de egemenlerin ve iktidarların sendika düşmanlığı, kini ve öfkesi ile tanışacaklardır. Ancak "Kırmızı kuvvetlerin" gücü, gücünü magdur ve mazlum, emegi ile geçinen, asla ayrıcalık ve imtiyaz istemeyen ancak adalet ve eşitlik için direnen Assubay sınıfının ve uzmanların örgütlü gücü sendikamız, karşısında çaresiz kalacaktır.


Bu nedenle ilk Genel Kurulunu yapıp yasal organlarını seçecek olan sendikamızın 14 Şubat 2015'te yapacagı toplantı sonucunu bütün Assubay ve Uzman arkadaşlarımıza duyuracaktır.

Toplumların gerisinde kalan değişime ve dönüşüme ayak uyduramayan her örgüt kendi öz'ünden daha genç, daha etkili, daha güçlü filizleri yaratacaktır, yaratmıştır da. Doğanın ve toplumun şaşmaz yasası budur...!

Başı dik ve onurlu bir Assubay sınıfın gelecegi ve inşası için el veren, emek veren, fikir üreten herkese saygılarımla... 06.02.2015Adilhan Şanlı
Anamur
GSM: 542 744 11 99
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1680 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu