• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.88907.9206
Euro9.40019.4378
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

TEMAD'IN OTUZ BİRİNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

Biz Assubaylar;

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığı, birliği ve dirliği için vatanımızın her köşesinde görevlerimizi yaptık. Kimi silah arkadaşlarımız; vatan savunmasında etiğimiz yeminde ki gibi yaşamlarını seve seve feda ederek ŞEHİT, kimi arkadaşlarımız ise bu uğurda GAZİ oldular.

Bu gün ki tabloya baktığımızda, gördüğümüz fotoğraf içimizi sızlatmaktadır.

Bu gün, anayasamızın değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerinin değiştirilmesi tartışmaya açılmış,  Atatürk’ün Meclisinde, Atatürk adını, devrim ve ilkelerini kaldırmak için uzlaşma komisyonları kurulduğunu dahi yaşadık..

Türk adını, Türk kimliğini tarihten silmeye, Cumhuriyetle hesaplaşmayı tek amaç haline getirilmiş, Psikolojik savaşın, en kirli, onursuz yöntemleri sahneye sürülmüştür.

Ama gayretleri boşunadır.

Binlerce yıldır, Türk düşmanları, Türk ulusunu yok ettiklerini düşündükleri her dönemde, Türkler bir olup, birlik olup yeniden kendilerini yok etmeye yönelen gafillere dünyayı dar etmişlerdir.

Bu gün yine Türk Ulusu birleşe, birleşe dirilecek, Sevr özlemiyle yanıp tutuşanlara dünyayı dar edecektir.

Dost, Düşman Bunu böyle bilmelidir!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

BU ANLAMDA BİZLERDEN; TÜRKİYE CUMHURİYETİNE VE ATATÜRK DEVRİMLERİNE SAHİP ÇIKMADA ÜZERİNE DÜŞEN KARARLILIĞI VE DURUŞU GÖSTERMEMİZ BEKLENİYOR.

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİ YOK SAYMAYA YÖNELİK ADIMLARA KARŞI TAVIR VE DURUŞ SERGİLEMENİN ASLA TARAFLILIK OLMADIĞINI ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM.

ASSUBAYLAR BİR AİLE AİDİYETİ İLE TÜM İNSANLIĞA VE DAVASINA SAHİP ÇIKMAK, BÜTÜN TOPLUMU KUCAKLAMAK DURUMUNDADIR.

BU DEĞERLİ ASSUBAY MESLEKTAŞLARIMIZI SADECE OLUŞTURDUĞUMUZ OLUŞUMUN MADDELER ŞEKLİ İLE SUNDUĞUMUZ VAATLERİMİZDE Mİ HATIRLAYACAĞIZ, YOKSA GENEL KURUL ÖNCELERİ DELEGELERİ ETKİLEME ADINA SADECE BÜLTENLERDE Mİ?

BİR DAHA NEDEN HATIRLAMAYIZ? "NE OLACAK BİZİM HALİMİZ? BİZLER İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?" DİYE SORULDUĞUNDA ‘’O KADAR ÇOK SORUNUMUZ VAR Kİ SİZLERİN BU DURUMU 138’İNCİ SIRADA YER ALIR ‘’ DİYECEKSİNİZ!

MEVCUDİYETİNİ VE BULUNDUĞUN DURUMU BORÇLU OLDUĞUN MESLEKTAŞLARINA İLGİSİZ, KAYITSIZ KALACAKSIN! SENİ SEN YAPANLARA SAYGI VE SEVGİ GÖSTERMEYEN SİN. SORMAZLAR MI SEN NEYİ, KİMİ TEMSİL EDİYORSUN?

YOKSA "YÖNETMEYE DEĞİL, TEMSİL ETMEYE GELİYORUZ" DİYE SİZ DEMEDİNİZ Mİ? SEÇİLMİŞLİĞİNİZİN ÜZERİNDEN BEŞ OCAK GEÇMEK ÜZERE, DÖRT MAYIS GEÇTİ.

HİÇ Mİ AKLINIZA GELMEDİLER? KAYBEDİLEN 9 YILIN ÜZERİNE BİR 3 YIL DAHA BEKLEME LÜKSÜMÜZ YOK DEDİNİZ, ONLAR 45 YILDIR BEKLİYOR. SİZİ DE BU KADAR MI BEKLEYECEKLER?

SEÇİLMEDEN ÖNCE MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIKLARINI KALDIRACAKLARI YALANI İLE İKTİDARA GELENLERDEN FARKINIZ NE? PEK YOK GİBİ DE; ÇÜNKÜ AYNI SAZIN TELLERİNE VURUYOR GİBİSİNİZ...

GÖREV YAPTIĞINIZ GENELKURMAY KARARGÂHINI UNUTUP, BU KURUMA BİLE İHTİYAÇ OLMADIĞINI SÖYLEDİNİZ. BU KURUMUN ASSUBAY SORUNLARINA BAKIŞ VE İLGİLENİŞLERİNİ İZMİR BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA ‘’ÇANAKKALE ZAFERİ ZAFER DEĞİLDİR ZAFER OLSAYDI 1920'DE AYNI GÜÇLER TARAFINDAN İSTANBUL TEKRAR İŞGAL EDİLMEZDİ’’ DİYEBİLME AYMAZLIĞINDA BULUNDUNUZ.

HER FIRSATTA BU KURUM HAKKINDA ELEŞTİRİNİZ OLDU FAKAT YASAMA VE YÜRÜTME YETKİSİNİN BULUNDUĞU TBMM'NE HİÇ SÖZÜNÜZÜN OLMAYIŞI ACABA İLERİDE BELKİ HALA MİLLETVEKİLİ OLABİLME SEVDANIZDAN MIDIR? UNUTULMAMALIDIR Kİ GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN, DEĞER VERMEYEN GELECEĞE YÖN VEREMEZ. VERDİĞİNİZ DE SÖYLENEMEZ.

DAHA NE KADAR İDARE ETMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ? TEMSİL ETMEK ÜZERE GELDİĞİNİZ KONUMU TEMSİL EDEMİYOR, YÖNETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ, ONUDA YAPAMIYORSUNUZ!

SİHİRLİ AYNALAR ODALARINDAN ÇIKMANIZI, KENDİNİZİ DÜZ AYNADA GÖRMENİZİ İSTERİZ.

SON YILLARDA DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDE BİNLERCE YENİ STK KURULDU. STK, BİR ÜLKENİN YURTTAŞLARININ SESLERİNİ DUYURABİLMESİNİ, TOPLUMLARIN İŞLEMESİ İÇİN SORUMLULUK ALMALARINI VE DE KENDİLERİNİ TEMSİL EDEN DEVLETLER İLE ÖRGÜTLÜ BİR ŞEKİLDE DİYALOĞA GEÇMESİNİ SAĞLAMAKTADIR. AÇIK SİSTEMLERDE, HER TÜRLÜ ZORLUK ÖRGÜTLÜ DİYALOGLAR KANALIYLA ÇÖZÜLEBİLİR.

EVET, TEKRAR EDELİM SON SATIRI;

HER TÜRLÜ ZORLUK ÖRGÜTLÜ DİYALOG KANALI İLE ÇÖZÜLEBİLİR!

SİZLERİN, BİZLERİ GETİRDİĞİ NOKTA İTİBARI İLE BULUNDUĞUMUZ NOKTADAYIZ, KİTLENDİK!

• BEKLEYECEK MİYİZ?

• MUCİZE PEŞİNDE MİYİZ?

• ŞUBE BAŞKANLARI NEDEN SESSİZDİR?

• KOLTUK SEVDASI MI BU SESSİZLİK?

• YAŞADIKLARIMIZ SİYASAL MI?

• İÇ-DIŞ GÜÇLERİN BİR OYUNU MU?

 

YAZMANIN SUÇ, İFADEYİ KONULARI DERİNLİĞİNE YAZMANIN ELEŞTİRİSEL İHRAÇ KONUSU OLARAK MI GÖRÜYORSUNUZ? ONUN İÇİN Mİ YASAL OLMAYAN KENDİ YÖNTEMİNİZLE İHRAÇ ETMEYİ KURTULUŞ YOLU GÖRÜYORSUNUZ? ( İHRAÇ EDİLMİŞ Mİ SAYILIYORUZ! )

BU SINIFIN SORUNLARINI TAM ANLAMI İLE İÇİNE SİNDİRMİŞLERE, BU TUTUMUNUZ ANLAŞILMAZDIR.

ASSUBAYLAR; BİR AİLE AİDİYETİ İLE TÜM İNSANLIĞA VE DAVASINA SAHİP ÇIKMAK, BÜTÜN TOPLUMU KUCAKLAMAK DURUMUNDADIR.

BU SEBEPLE 1970-1975 YILINDA HAK VE ADALET TALEPLERİ ADINA EŞ VE ÇOCUKLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE ZİNDANLARDA BİLE MÜCADELESİNE DEVAM EDEN VE ORDUDAN İLİŞİĞİ KESİLEREK İHRAÇ EDİLEN YÜZLERCE BÜYÜĞÜMÜZÜN VE MESLEKTAŞIMIZIN ÇALINAN HAK VE ADALETLERİNİ GERİ VERDİRME MÜCADELESİ DE ANA GÖREVLERİNDEN VE ÖNCELİKLERİNDENDİR.

BU DAVA BİZİM VE BU TOPLUMUN AHDE VEFA DAVASIDIR.

BU DAVAYA SAHİP ÇIKILMASI ONURUMUZ VE ŞEREFİMİZ ADINA ELZEMDİR.

17 EKİM 1984 DEN BUYANA GEÇEN TAM OTUZ BİR YIL. TÜRKİYE EMEKLİ ASSUBAYLAR DERNEĞİNİN OTUZ BİRİNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN..

 SAHİ TÜRKİYE GÜNDEMİNİ BAHANEDE EDİP NEDEN BU YIL ANKARA'DA KUTLAMA YAPAMIYORSUNUZ?

MANAVGAT ŞUBE AÇILIŞINDA YEREL GAZATEYE VERDİĞİNİZ BEYANATTA DERNEĞİN KASASINDAN BİR TEK KURUŞ DAHİ ÇIKMAYACAK DEMİŞTİNİZ ÜÇ YÜZ KUSUR BİN LİRAYI FATURA EDERKEN BU GÜNLERİ DÜŞÜNMEDİNİZ Mİ?


KUTLAMA YAPACAK NE KASANIZDA PARANIZIN NEDE ANKARA'YA GETİREBİLECEĞİNİZ ŞUBE BAŞKANLARINIZIN KALMADIĞINI SAĞIR SULTAN BİLİYOR.

DÖRT YILDA TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİNİ GETİRDİĞİNİZ DURUM ORTADA. ŞUBAT 2015 DE ONAYLANIP GÖNDERİLEN TÜZÜĞÜ, AYLAR SONRA YAYINLAYABİLDİNİZ.

ŞUBELER YENİ TÜZÜK GEREĞİ FAHRİ ÜYELERİN KAYITLARINI SİLDİLER Mİ? BU KONUDA HER ŞEY GİBİ VURDUM DUYMAZLIĞINIZ DEVAM EDİYOR MU? YOKSA OLMASI GEREKEN YAZIYI ŞUBELERİNİZE GÖNDEREBİLDİNİZ Mİ ?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN EN FAZLA ŞEHİT VEREN BİR ZÜMRENİN BU KURULUŞ GÜNÜNDE ANITKABİR ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRİP ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLEBİLİR, TÜM ŞUBELERİN BULUNDUĞU MAHALDE ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNA BİR FATİHA OKUTABİLİRDİNİZ.
DAHA ANLAMLI VE OLMASI GEREKEN BİR KUTLAMA OLMAZMIYDI?

ANLAYIŞINIZ, KUTLAMAYI BEŞ YILDIZLI OTELLERDE ODALARA VİSKİ GÖNDERME OLARAK GÖRDÜĞÜ İÇİN GÜNDEM BAHANESİ İNANILACAK BAHANE DEĞİL.

BU HUSUSLARI BURADAN İFADELENDİRMEYİ EMEKLİ BİR ASSUBAY OLARAK ASLİ BİR GÖREVİM OLDUĞUNUNDAN ÖZELLİKLE BİLİNMESİNİ İSTİYORUM.

Zafer ÇİMEN

Emekli Hava Assubayı

 

  
1213 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE