• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71135.7342
Euro6.32346.3488
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Devletin en önemli kuruluşlarını Özelleştirme İdaresi’ne devretmeye kalkanları tarih affetmez" dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Devletin en önemli kuruluşlarını Özelleştirme İdaresi’ne devretmeye kalkanları tarih affetmez" dedi.

HANİ TORBA GELMEYECEKTİ? 
 
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen tasarıdan ve 100’den fazla devlet kurumunun varlık ve hisselerinin Özelleştirme İdaresi’ne devrini öngören tasarıyı sert sözlerle eleştirdi. 
 
Yarkadaş, dönemin Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın 2014 yılında söylediği sözleri hatırlatarak şöyle konuştu:
 
"Bülent Arınç, 2014 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği talimat kapsamında torba kanun olarak nitelendirilen çok maddeli yasaları artık Meclis'e getirmeyeceklerini açıklamış ve şöyle demişti, “Meclis'e çok maddeli yasa tasarıları yerine sadece o işle ilgili tasarıları getirmeye çalışacaklarını belirten Arınç, "Yoksa her kanunun bir maddesini değiştiren ve sonunda da maalesef haklılık payı da olan torba gibi bir lafı yasama literatürüne sokma gayreti içinde değiliz. Bunu literatürden çıkaracağız inşallah. Yasama sıfır hata kabul eden bir  şeydir. Uzun çalışmaların sonucunda en iyi şekilde uygulanmak üzere çıkarılmalıdır. Ama o kanunun bir maddesi diğer kanunu üç maddesini değiştirerek sonunda 49 kanundan ayrı ayrı değişikliğe gidecek belki zaman yetersizliği neticesinde yapılmış olabilir bundan sonra bu kadar maddeli bir tasarıyı görmeyeceksiniz. Sayın başbakanımızın talimatı budur. Artık 3, 5, 10, 15 ne ise o iş için gerekli olan tasarılar meclise gönderilecek." Aradan 2 yılı aşkın bir süre geçti, fakat AKP aynı tas, aynı hamam yola devam ediyor. Hangi sözlerine inanacağız. Buradan uyarıyorum tıpkı Arınç’ın dediği gibi,  Yasama sıfır hata kabul eden bir  şeydir. Siz bu torbayla önemli bir yanlışa daha imza atıyorsunuz, yol yakınken dönün."
 
'DEVLETİN KURUMLARINA KIYMAYIN' 
 
Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Atatürk Orman Çiftliği, Atatürk Kültür Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, MKE, Şeker Fabrikaları, DSİ, Karayolları, Merkez Bankası, İller Bankası, Vakıflar Bankası, DHMİ, TKİ gibi 111 kurumun varlıkları özelleştirme kapsamına alınıyor. Bu torba tam anlamıyla çorbaya dönüşmüştür. Yangından mal kaçırır gibi, önüne gelen her şeyi toptancı ve kolaycı bir anlayışla özelleştirmek akıl karı değil. Devletin kaynaklarının toplandığı, borçlanmasında devlete ait varlıkların teminat gösterildiği bir fonun Meclis denetimi dışında tutulması kabul edilemez. Bu darbeyi ranta çevirme anlayışıdır, AKP’nin gizli ajandasının dışavurumudur.  Bu varlıkları satanlar  yarın çıkıp, ‘hata ettik, Allah ve Millet bizi affetsin' diyecekler. Her şeyi ben bilirim, en iyi ben yaparım, %50 oy aldık anlayışı ülkeyi bu hale getirdi. Muhalefeti yok sayan bir anlayış her zaman yanlış yapmaya mahkumdur. Buradan bir kez daha söylüyoruz, ‘yanlış yapıyorsunuz’ devletin malına, cumhuriyetin gözbebeği kurumlara sahip çıkın. 

16.08.2016

http://www.milligazete.com.tr/devletin_kurumlarina_kiymayin/420134


  
627 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu