• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.326913.3803
Euro15.094315.1548
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

- Erdoğan Atatürk dönemini hedef aldı: Dersim’le yüzleşme çağrısı. - Türkiye'ye yönelik Dersim iftirasına yanıtlar.
Geçmişte Atatürk dönemini hedef alan Erdoğan, Necip Fazıl adına verilen ödül töreninde Necip Fazıl'ı aratmayan iddialarda bulundu. Erdoğan, Cumhuriyet'e baş kaldıran Dersim ayaklanmacıları ve İskilipli Atıf gibi kişiler için CHP'nin özür dilemesi gerektiğini savundu. Erdoğan, 27 Mayıs ihtilali ve ezanın Türkçe okunması girişimini de eleştirdi.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2019 Necip Fazıl Ödülleri Töreni’nde konuştu. 

Tarihimizle yüzleşmemiz gerektiğini savunan Erdoğan, “Mesela tek parti CHP’sine ait bir dönemde objektif bir şekilde tüm boyutlarıyla araştırılması gereken karanlık noktalar bulunuyor. Elbette bunu öncelikle yapması gereken ana muhalefet partisi CHP’nin bizatihi kendisidir.” diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

DERSİM’DE CUMHURİYETİ SUÇLADI

“Açıkçası CHP’nin artık bu millete kendi tarihiyle ilgili kapsamlı, samimi öz eleştiri vermesi şarttır. İskilipli Atıf Hoca’nın idamından Dersim olaylarına, Türkçe ezan zulmünden 27 Mayıs darbesindeki rolüne kadar pek çok üzücü hadisede, CHP kendi tarihiyle yüzleşme cesareti gösterememiştir. Dersimli olan zat da bunu açıkça ortaya koyamamıştır. İşte bu partinin başındaki zat, her fırsatta Dersimli olduğunu ve Dersimli olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. Ancak Dersim olaylarıyla ilgili bizim yaklaşık 10 sene önce gösterdiğimiz hassasiyet ve vicdani bir tavrın onda birini dahi sergileyemiyor. Biz CHP’nin kurumsal anlamda Dersim konusunda ne düşündüğünü, nasıl bir yaklaşım içinde olduğunu halen bilmiyoruz. Sadece Dersim’de değil az önce ifade ettiğim diğer konularda da CHP’nin kurumsal anlamda ne düşündüğünü kimse bilmiyor.”

Erdoğan, CHP’nin bir an önce milletin karşısına çıkıp ülkeye yaşattıkları için ya özür dilemesi ya da üzücü olaylardaki rolleri için pişmanlık duyduğunu millete söylemesi gerektiğini savunarak, “Türkiye’nin geleceği için milletimizin kalbinde kabuk bağlayan yaraların tekrar tekrar kanatılmaması için biz bu tavrı gerekli görüyoruz. Yoksa ülkemiz belli art niyetli çevrelerin sosyal mühendislik projelerinden kendini kurtaramayacaktır. Şimdiye kadar toplumsal kucaklaşmayı perçinleyici birçok adıma imza atan bir parti olarak, muhakkak bu konunun da takipçisi olacağız. CHP yönetimi geçmişleriyle yüzleşene, darbeler, katliamlar, yasaklar, idamlar ve kanlı sokak olaylarındaki rollerini cesaretle açıklayana kadar, peşlerini bırakmayacağız. Böylece sadece ülkemizin sancılı bir dönemine ayna tutmakla kalmayacak aynı zamanda üstat Necip Fazıl’ın uğrunda bedel ödediği emanetine de sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

22 Aralık 2019 - VERYANSIN TV

https://veryansintv.com/erdogan-ataturk-donemini-hedef-aldi-dersimle-yuzlesme-cagrisi/?fbclid=IwAR36s1jA7CwLioPsUGuWmfrzIU48hYigEcdwOaE-Sf5AUgT3kwoHG8TcvCQ

****
Alman ARD Devlet televizyonunda Atatürk'e Dersim saldırısı:
https://www.daserste.de/information/wissen-kultur/ttt/videos/atatuerk-video-100.html

***
Alman devlet televizyonunda skandal! Atatürk ve Hitler bir tutuldu

lmanya’nın devlet kanalı ARD, Dersim Harekatını katliam olarak tanımladı, Atatürk’ü Hitler ile bir tuttu. Program sunucusu, Atatürk’ü "İnsanları katletmekten korkmayan, insan cesedi çiğneyen, kimyasal silah kullanımı tabu olmayan bir kişidir" ifadeleriyle tanıttı.

Alman devlet televizyonu ARD, 1 Aralık gecesi "Unutulan Katliam" başlıklı 6 dakikalık belgesel içerikli bir haber yayımladı. Haberde, genç cumhuriyetin Seyit Rıza liderliğindeki grup Dersim isyanını bastırması "katliam" olarak nitelendirildi. Haber Max Moor adında bir gazetecinin sunduğu "Titel, Thesen, Temperamente" yani "Manşet, Tezler, Canlılık" adlı programda yayımlandı. Moor programda belgeseli şöyle sunuyor: "Mustafa Kemal Atatürk, Türklerin atası, geri kalmış Osmanlı Devleti’ninden batıya açılan modern bir Cumhuriyeti kuran kişidir o. Dini otoriteleri tasviye eden, kadını özgürleştiren, İsviçre'nin medeni kanunu, Almanya'nın ticaret kanunu, İtalya'nın ceza hukukunu anayasaya koyan kişidir. O yüzden Türkler için bir fenomendir. Hedeflerini gerçekleştirebilmek için şiddetten kaçınmayan, bu uğurda insanları katletmekten korkmayan, insan cesedi çiğneyen, kimyasal silah kullanımı tabu olmayan bir kişidir."

YALANLAR SIRALANDI

Belgeselde, Atatürk imzasıyla Nazi Almanya'sından, 20 ton zehirli gazın sipariş edildiğini içeren, 7 Ağustos 1937 tarihli sözde belgeye yer verildi. Belgeselde 1937- 38 yılları arasında Dersim’de, yediden yetmişe 13 binden fazla insanın zehirli gazlar sonucu yaşamını yitirdiği ileri sürüldü. Konuya yönelik sözlü tarih çalışmalarıyla tanınan Mahmut Akyürekli ile Almanya’da yaşayan pedagoglar Yaşar Kaya ve Deniz Karakaş’ın "Dersim, bizim kara kutumuz. Suskunluğa son verilmeli. Türkiye Cumhuriyeti’nin altyapısında soykırımlar var" şeklindeki açıklamalarına yer verildi.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Yayının ardından Almanya’daki Türkler ayağa kalktı. Kanalın önünde eylemler düzenlenirken açıklamalar da yapıldı. Ayrıca ARD’ye yoğun okur mektupları gönderildi. Bunun üzerine bir açıklamada bulunan ARD, "Kemal Atatürk’ü Adolf Hitler ile kıyaslamadık ya da eşitlemedik" iddiasında bulundu.

05.12.2019 - Haber7

http://video.haber7.com/video-galeri/150212-alman-devlet-televizyonunda-skandal-ataturk-ve-hitler-bir-tutuldu

***
Kemal Kılıçdaroğlu'nca kaydedildiği iddia edilen Sabri Çağlayangil'e ait ses kaydında, "kitaplaşmış anılarında geçmediği şekliyle", "gaz" iddiası sesin montaj olup olmadığının kriminal ispatına muhtaç:
İşte o video:


Şimdi tarihsel gerçekler Cengiz Özakıncı'nın tarihi kanıtlarıyla:
Dersim isyanı döneminde Türkiye'nin elinde gaz olmadığı gibi gaz kullanabilen uzman personeli de yok!
Amerika tarafından da kabul edilen sözde Ermeni Soykırım yalanından sonra Dersim'de ordu zehirli gaz kullandı yalanlarına Türkiye Cumhuriyeti idaresi, kurumları kaynaklarıyla cevap vermez iken yurtsever aydınlar kaynaklarıyla mücadelesini sürdürmekte. 
Dersim, Osmanlı döneminde 100 bine yakın nüfuslu, 50 civarı aşiretin bulunduğu bir eyaletin adı.
Osmanlı Döneminde ayaklanan Dersimli aşiretler; çocuk, kadın, sivillere kıydıkları, maden emekçilerini kesip, köyleri yaktıkları arşiv kayıtlarında mevcut.  Osmanlı arşivi, ayaklanma yılları:1729 -1732-1733-1735-1743-1745-1751-1761-1762-1764-1774-1780-1782-1793-1798...
Geçmişte Osmanlı'ya karşı ayaklanma tecrübesi olan dış destekli aşiretlerden, Türkiye Cumhuriyetine karşı da ayaklanan Dersim Eyaletinde bulunan 50 civarı aşiretten sadece 6 aşiret. Dersim tartışmaları 2009 Aralık ayında gündeme geldi. Hüseyin Aygün ve Sezgin Tanrıkulu CHP'li olarak neden Dersim propagandası üzerinde duruyor?
Ceviz Kabuğu - 13.12.2019 - Atatürk’e Soykırımcı İddialarına Yanıtlar

Hulki Cevizoğlu soruyor, Araştırmacı-Yazar Cengiz ÖZAKINCI yanıtlıyor.

Alman Devlet Televizyonu ARD'nin, “Türk ordusu 1937-38'de Tunceli Harekâtında Nazi Almanya’sından zehirli gaz alarak soykırım yaptı” iftiralarına belgelerle yanıtlar…
Zehirli gaz suçlamasına kanıt olarak gösterilen Çağlayangil’in ses kaydına ilişkin ilk kez açıklanacak gerçekler… Avrupa ve ABD’nin "Hitler, Atatürk'ü örnek aldı" tezini çürüten belgeler…
Dersim Soykırımı iftirasında FETÖ taktikleri…
Atatürk, Dersim'i "çıbanbaşı" olarak nitelendirdi mi?
Osmanlı Arşiv Belgeleri ile “Üst akıl” destekli feodal aşiretlerin uyguladığı vahşetler, toplu katliamlar, kadın çocuk cinayetleri, soygun ve talanlar...
“Dersim iftiracılarının” sözlü tarih yalanları ve soykırım iftiralarına karşı çarpıcı gerçekler…

CNN Türk, Özgür Gündem gazetesini kaynak göstererek 1935 yılında ressam Said’in yaptığı portresine Atatürk’ün kendi eliyle attığı imzasını, portreden alıp sahte belgeye aktarılan kâğıt, belge diye haber yapıyor.

CNN Türk, 19.11.2014 tarihinde “Belgeler Hasan Saltuk'un arşivinden alındı ve Dersim Araştırmaları Merkezi tarafından Şişli Kent Kültür Merkezi'nde yapılan anma töreninde açıklandı.” diye okuyucusuna aktarıyor.

https://www.cnnturk.com/video/turkiye/dersim-katliaminda-gaz-kullanilmasinin-belgesi-ortaya-ciktiİşte ressam Said tarafından 1935 yılında yapılan portre ve Atatürk'ün kendi eliyle attığı imzası, sahte evraka aktarılan imza.
Videoda geçmekte olan bölüm: 1:44:06
 
  
647 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Sızıntı


Barış Pehlivan, Barış Teroğlu, Metastaz


Alev Coşkun, Tarihi Unutmamak


Prof.Dr.Emre Kongar, 21. Yüzyılda Türkiye


Prof.Dr.Emre Kongar, Yakın Tarihimizle Yüzleşmek


Rıza Zelyut, Osmanlı'da Oğlancılık


Merdan Yanardağ, Türkiye Nasıl Kuşatıldı?


Prof.Dr. Sina Akşin, Yakın Tarihimizi Sorgulamak


Nurten Arslan. Küçük Anılarda Büyük Sırlar, 5 cilt
Biyografik Roman Tarzında Atatürk ve Yakın Tarih


Soner Yalçın, Samizdat


Soner Yalçın, Saklı Seçilmişler


Erol Toy, O'na Katılmak, Dünden Yarına Türkiye Cumhuriyeti


Prof.Dr. Afet İnan, Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk'ün El Yazıları


Bernard Lewis, Modern Türkiye'nin Doğuşu


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Zaman Kaybolmaz


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE