• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.326913.3803
Euro15.094315.1548
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

TEMAD BAŞKANININ SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN SÖZLER GERÇEK Mİ? İŞTE VİDEO İŞTE GERÇEK KONUŞMA...

25 Aralık 2019 tarihinde yapılan TEMAD Temsilciler Kurulu toplantısının yankıları devam ediyor. 

TEMAD Temsilciler Kurulu toplantısında, Genel Başkan Hamza DÜRGEN tarafından, basın açıklaması yapan assubaylarla ilgili söylediği iddia edilen sözler sosyal medyada gündem olmuştu. 

Konu ile ilgili yoğun tepkilerin olması üzerine TEMAD, bu gün resmi internet sitesinden açıklama yaptı. 

Temsilciler Kurulu Toplantısına misafir olarak katılan Konya TEMAD üyesi, emekl astsubay ve bir dönem Konya CHP il Başkan Yardımcılığı yapan Bahri KILINÇEL'in, facebook sayfasında ortaya attığı ağır itham ve iddialar gündeme damga vurdu. 

Bahri KILINÇEL yaptğı paylaşımda;

" Bazı kimselerin Temad dışında çeşitli illerde açıklamalar yaptıklarından bunların hepsinin Temad örgütünden ihraç edilmiş kişilerden oluştuğunu , bunların yaptıklarının doğru olmadığını, bölücü ve tehlikeli kişiler olduklarından bahsetti. Geçmişimizi unutmayalım , tarihimizi unutmamalıyız diyerek Ermeni tehciri öncesinde Ermenilerin Türk vatandaşlarımıza yaptığı işkencelerden örnekler verdi. " sözlerinin TEMAD Başkanınca söylendiğini iddia etti. 

İddiaları araştıran PES24, söz konusu toplantının ilgili bölümümüne ait video kaydına ve toplantı tutanağına ulaştı. 

Gerek video kaydında, gerekse toplantı tutanağında,  TEMAD Genel Başkanı Hamza DÜRGEN'in basın açıklaması yapan astsubaylarla ilgili olumsuz bir görüş beyan etmediği, aksine basın açıklaması yapan astsubayların "verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle tepki verdiğini" dile getirdiği görüldü.  

"Ermeni Çetecileri" ile ilgili sözlerinin ise, ülkenin birlik ve beraberliğine atıfta bulunurken örnekler verdiği sözler arasında geçtiği, yine video kayıtlarına yansırken, bu sözlerin basın açıklaması yapan astsubaylarla bir ilgi ve alakasının olmadığı yine video kayıtlarına yansıdı. 
 

TOPLANTI TUTANAĞININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

TEMAD Temsilciler Kurulu Toplantı Tutanağının ilgili bölümümde ise, basın açıklaması yapan emekli astsubaylar ile ilgili olumsuz bir beyanının bulunmadığı görüldü. 

İŞTE TOPLANTI TUTANAĞININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

 

TEMAD DAVA AÇIYOR! 

TEMAD Genel Başkanlığı bu gün resmi internet sayfasından yaptığı açıklamada; "Genel Başkanın basın açıklaması yapan meslektaşlarımızla ilgili sarf etmediği hakaret niteliğindeki ifadeleri sarf ettiğini iddia edilmesi nedneiyle lgililer hakkında idari ve hukuki işlem başlatıldığını" duyurdu. 

TEMAD'IN KAMUOYU AÇIKLAMASI

2019 yılı TEMAD Temsilciler Kurulu Toplantısı; Genel Merkez Yönetim Kurulu, Yüksek Denetleme Kurulu ile Yüksek Disiplin Kurulu Başkan ve üyeleri, Edirne’den Şanlıurfa’ya, Muğla’dan Trabzon’a 79 TEMAD Şube Başkanı ve Temsilcisi, Kadın Kolları Başkanları ve üyeleri ile TEMAD üyesi misafirlerin katılımıyla 25 Aralık 2019 tarihinde Tandoğan Orduevinde gerçekleştirilmişti.

Gündem maddeleri arasında yer alan Tüzük değişikliği önerilerinin görüşülmesine geçilirken, Tüzük Değişikliği ile ilgili önerilerin nihai karar merciinin Büyük Genel Kurul olduğu, bu toplantıda şube önerilerinin başkanların bilgilerine sunularak kabul edilen değişiklik önerileri ile ilgili metinlerin Hukuk Komisyonu tarafından hazırlanarak Büyük Genel Kurula arz edileceği ve bu değişikliklerin MSB ve İçişleri Bakanlıklarının onayından sonra yürürlük kazanacağı ifade edildi.

TEMAD Tüzüğü için şubelerden gelen değişiklik önerileri, Hukuk Komisyonu tarafından birleştirilerek yazılı ve görsel olarak Temsilciler Kurulu üyelerinin görüş ve değerlendirmelerine sunuldu. Kurul üyeleri özgür bir şekilde görüş ve önerilerini dile getirdiler, yeterince lehe ve aleyhe fikirler beyan edildikten sonra öneriler oylamaya sunuldu. Çoğunlukla değişiklik önerileri oy birliğiyle kabul edilirken, bazı öneriler oy çokluğuyla kabul edildi. Bazı öneriler ise reddedildi.

TEMAD Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN, TEMAD’ın hangi şartlarda devralındığını, bugüne kadar neler yapıldığını ve gelecekte neler yapmayı planladıklarını anlattı.

TEMAD Genel Başkanlığı, son günlerde Astsubay haklarını da savunduğunu ifade ederek basın açıklaması yapan kişilerle ilgili hiçbir engelleme girişiminde bulunmamıştır. Yasal tek kuruluşumuz olan TEMAD dışında eylem yapan bu kişilere kurumsal olarak destek verilmediği ifade edilmiştir. Biz olmak yerine ben olmayı seçen, kurumsal yapıyı hiçe sayıp, TEMAD’la hiçbir diyaloğa girmeyen ve buna rağmen yaptığı eylemlerde yine TEMAD ve üyelerinden destek bekleyen eski üyelerimiz ve meslektaşlarımızla ilgili Genel Başkan “Bize verilen sözler zamanında yerine getirilmediği için bir kısım üyelerimiz de doğal olarak tepki gösteriyorlar”  şeklinde açıklama yapmıştır.

Toplantıya misafir olarak katılan bir TEMAD üyesi, gündemin görüş ve öneriler kısmında Divan Başkanlığından, “genel konular ve diğer örgütsel konularda” konuşmak için söz hakkı talep etmiş, toplantının tartışma olmadan farklı fikirlerin sunulması şeklinde devam ettiğini değerlendiren Divan Başkanlığı kendisine söz hakkı vermiş ve bu üyemiz bir konuşma yapmıştır.

Söz konusu üyemiz; toplantının ertesi günü, hem konuşmasında bahsetmediği şeyleri konuştum diyerek ve hem de Genel Başkanın basın açıklaması yapan meslektaşlarımızla ilgili sarf etmediği hakaret niteliğindeki ifadeleri sarf ettiğini iddia ederek, (Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu, Divan Başkanlığı’nı, Yüksek Denetleme ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlıklarını, Şube Başkanlarını ve toplantıya katılanları töhmet altında bırakacak şekilde) bir sosyal medya platformundan paylaşım yapmıştır.

Zaten TEMAD ve Tüzel kişiliğini yıpratabilmek için her gün çeşitli paylaşımlar yapan, TEMAD’a saldırmayı alışkanlık haline getiren kişiler ile bazı iyi niyetli meslektaşlarımız bu paylaşımda yazılanları (TEMAD Genel Başkanlığına sormadan, teyit etmeden) doğru imiş gibi kabul ederek eleştiri sınırlarını çok aşan ve ceza hukuku kapsamına girecek nitelikte ağır eleştiriler ve hakaretler yapmaya başlamışlardır.

TEMAD Genel Başkanlığı; meslektaşlarımızın tüm haklarını kazanıncaya kadar mücadelesine devam ederken, üyelerimizin sosyal, kültürel ve hukuksal ihtiyaçlarını karşılamak ve dayanışmalarını artırmak amacıyla faaliyetlerine devam edecek, ancak iftira niteliğindeki paylaşım yapanlar ile bu paylaşımı fırsat bilerek, eleştiri sınırlarını çok aşarak çeşitli hakaretler içeren paylaşımlar yapan kişilerle ilgili tüm yasal haklarını kullanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

VİDEO KAYDININ TAMAMI YÜKLENMİYOR

Toplantıya ait video kaydıının yaklaşık 8 saat olması nedeniyle, videonun tamamı teknik olarak youtube veya facebook'a eklenmesi mümkün olmadığından, sadece TEMAD Başkanı Hamza DÜRGEN'in basın açıklaması yapan assubayalarla ilgili bölümü yayınlanmıştır. 

Konunun yargıya yansıması nedeniyle,  video kaydının ham görüntülerin tamamının delil özelliği taşıması nedeniyle savcılığa teslim edileceği ayrıca gelen bilgiler arasında.Pes24.com - 31.12.2019

Kaynak:

http://www.pes24.com/gundem/temad-baskaninin-soyledigi-iddia-edilen-sozler-gercek-mi-iste-video-iste-gercek-konusma/12207?fbclid=IwAR3EKUgOxJrwlrh6PksUhg2XDZR33vzTlOXbaP-iEwf3KvIfcBYXkFYzvIU

  
298 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Sızıntı


Barış Pehlivan, Barış Teroğlu, Metastaz


Alev Coşkun, Tarihi Unutmamak


Prof.Dr.Emre Kongar, 21. Yüzyılda Türkiye


Prof.Dr.Emre Kongar, Yakın Tarihimizle Yüzleşmek


Rıza Zelyut, Osmanlı'da Oğlancılık


Merdan Yanardağ, Türkiye Nasıl Kuşatıldı?


Prof.Dr. Sina Akşin, Yakın Tarihimizi Sorgulamak


Nurten Arslan. Küçük Anılarda Büyük Sırlar, 5 cilt
Biyografik Roman Tarzında Atatürk ve Yakın Tarih


Soner Yalçın, Samizdat


Soner Yalçın, Saklı Seçilmişler


Erol Toy, O'na Katılmak, Dünden Yarına Türkiye Cumhuriyeti


Prof.Dr. Afet İnan, Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk'ün El Yazıları


Bernard Lewis, Modern Türkiye'nin Doğuşu


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Zaman Kaybolmaz


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE