• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76645.7895
Euro6.35976.3852
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI

Hakkımızda

Kültürlü toplum denilince de, yeterli bilgilerle donatılmış, çevreyi olumlu etkileyen, yaşamsal öğeleri değiştirebilen, doğruyu, güzeli yakalama becerisi bulunan, nitelikli bireylerin oluşturduğu topluluk akla geliyor. İnançları, gelenekleri, dünya görüşü, yaşam biçimi, olaylar karşısındaki tavır ve sorumlulukları o toplumun kültürel özelliğini yansıtır.

Kültür, toplumun sanattan, bilimden, üretim araçlarından teknolojiye kadar yaratılan değerlerin ve geliştirilen yöntemlerin tümünü içeren bir kavramdır.” diyor, Aydın KARASÜLEYMANOĞLU, Kültür Bakanlığının katkılarıyla 2002 yılında yayımlanan “Kültürsüzlük Kültürü” adlı kitabında.

ÖNCE KÜLTÜR

Kültür öncelikli yayını ilke edinen "Önce Kültür" sayfası ilk olarak 2008 yılında “azbuz” uzantısı ile biten blog ile adını duyurmuştur. Yaşamın getirdikleriyle birlikte “Önce Kültür” sembolünün yanına, yine kültürün içinde olan unsurlardan, Hukuk’un önceliği belirtilmek maksadıyla; “Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür.. Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı eğitmektir.” diyerek, kültürün önemine işaret eden bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, ebedi lider Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün resmi ile birlikte ÖNCE KÜLTÜR, ÖNCE HUKUK ayırmacı (logo) ile (http://oncekultur.azbuz.com/) kültürel yayınını sürdüre gelmiştir.

Önce Kültür; şimdiye kadar olduğu üzere, var olduğu sürece insana saygı temelli, tam bağımsız, çağdaş, her alanda insanlığa yenilikler/katkılar sunabilen, üretken bir Türkiye’nin gerçekleşmesi için www.oncekultur.com adresinden; üye, okur, yorumcu ve yazarı ile yaşamın içinden bugüne ve geleceğe katkı sunmaya yönelik yayınlarına devam edecektir.

ÖNCE KÜLTÜR

Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu