• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
Hamdi ÖYKE
hmd71i@hotmail.com
ÖZEL SEKTÖRDE BAŞARILI OLAN MEHMETLER
21/12/2017
Adana’nın bağrından çıkıp, asker olacağım diyerek Ankara yollarına çıkan bir gencin başarısıdır. O, uzun yıllar vatanına büyük bir aşkla bağlı kalarak şerefi ve onuru ile emekli olan assubaydır. Es son görev yeri Şırnak/Silopi’den gözü yaşlı ayrılmış, üniformasını çıkararak artık ülkem için asker olmasam da faydalı işler yapmalıyım diyerek iş hayatına atılmıştır. 
 
Son yıllarda steak şeklinde açılan restaurantların kurulmasında tecrübeli olan, aranan isimdir. Ekip arkadaşları ile birlikte kısa sürede İstanbul’da steak restaurantları ile döner büfeleri kurulmasında ciddi yol almış, önde gelen kişi olmuştur. Mütevazi kişiliği ile görenleri halen hayrete düşürür. Başında bizzat durarak yaptığı iş yerleri faaliyetlerine devam etmekte, müşteri akınına uğramaktadır. Eğer yolunuz bir gün Büyükçekmece’den Hadımköy otoyol bağlantı yoluna düşerse pelikan hill sitesinin yanında bonfil et firması için yaptığı, her metre karesinde imzası olan, her yerini santim santim bildiği, Steak Hause isimli restaurantı görebilirsiniz. Ünlü ünsüz herkesin uğrak yeri olmuştur. Restaurantın sunduğu yemekler ayrı bir tad.
 
Bu aralar milyonluk büyük bir fabrika kurma telaşında, kolay kolay iş yaparken sohbet etmez, hatta biraz da serttir. Gevşekliği sevmez, planladığı hedeflere ulaşmak için gündüzünü, gecesini katar, hafta sonu demez çalışır, kafa yorar, Arkadaşlığı ise bir o kadar keyiflidir. Bonkördür. Herkese yardım etmek ister, sohbetine doyum olmaz. Askerlik değildir genel olarak sohbeti.  Ben rabbimin elverdiği şekilde başımı eğmeden, eğdirmeden görevimi yaptım. Şimdi bu sektörde vatanıma ve milletime nasıl faydalı olurum derdinde. Ekmek kavgası der, birçok kişiye yardımcı olmaya çalışır. Konuşmalarında, politika, spor, sanat vs. göremezsiniz, iş ve finans ağırlıklıdır. Onunla konuşmak için bu konularda bilgi birikiminiz olmalıdır. Başka da en büyük ilgi alanı TSK sayesinde biz bu yerlere geldik. Bizden sonra gelen assubay kardeşlerimizde daha iyi yerlerde olmalıdır düşüncesiyle astsubay eğitimine önem vermesidir. 
 
Eğer onunla tanışmak isterseniz lüks restaurantlar da aramayın, pazarda, bir çay bahçesinde görebilirsiniz. İşte böyle birisidir, içimizden, kendisini özel sektörde de ispatlamış, nice başarılı assubaylardan birisi, örnek aile babası, değerli dostum Mehmet,
 
Mehmet, TSK'da yetişmiş nice assubaylardan birisidir. Bugün aldığı bu terbiye ve başarının arkasında TSK.lerinin ve ailesinin payı çok büyüktür. Eğer biz assubaylara verilen eğitim imkanları bugün artırılmış, subay adayları ile eşit şartlarda birlikte dört yıl okutulmuş ve mezun olunursa nice Mehmet’lerin çıkması hiçte zor değildir. Mehmet gibiler artıkça şanlı Türk ordusunun kalitesi yükselir, yine bu vatan evlatları özel sektörde sayıları artıkça ekonomik ve istihdam alanında ülkemize katkıları çoğalır. 
 
Özel sektörde başarılı olacak nice Mehmetler dileğiyle…
 
(*) Bu yazı 1989 mezunu Emekli Jandarma Assubay Mehmet Babagiray’a ithaf edilmiştir.
 
Hamdi Öyke
Beylikdüzü – İstanbul
20 Aralık 2017


949 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ASSUBAY MESLEĞİNİ İLKE EDİNENLER - 20/12/2017
Assubaylar ve emeklileri olarak haklarımızı alırken çatışmacı, ayrıştırıcı söz, yazı ve eylemlerle değil, taktiksel hatalara düşmeden, birleştirici, hukukun üstünlüğüne saygılı, muhataplarla diyalog halinde, geniş katılımlı, bütünleyici stratejiler i
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE