• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
AKP’yi anlayabilmek Ahmet Kaya’dan geçer
Başbakan  Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda bakanlara, milletvekillerine ve partililere hitap etti. 14 Ağustos 2001’de çok köklü bir davanın AK Parti olarak tezahür ettiğini anlatan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü layık gördüğü bölücülükle suçlanan Ahmet Kaya’nın acısını içinde hisettiğini söyledi. Erdoğan şunları söyledi: “Yüreğinde gurbette okumak zorunda kalmış kızlarının sızısı olmayanlar, yüreğinde Ahmet Kaya’nın gurbette ölümünü hissetmeyenler, Cem Karaca’nın gurbette hüküm giymesi noktasında sızısı olmayanlar bizi anlayamazlar. Bu milletin derdi bizim derdimizdir.  Kimse bize millet, milliyet dersi vermesin, önce kendileri öğrensin.” 
 

İlk meclis dualarla açıldı
Erdoğan, “Gençlerimiz bu ülkede sermayenin, medyanın hükümet kurup indirdiğini biliyor mu? Kot pantolonlarla başbakan kabul edip uğurladıklarını biliyor mu? Sonra pijama değil kot pantolon giydim dedi. Dediğine saygı duyalım. Bu gençlerimiz AKP’nin Türkiye’yi nereden alıp nereye getirdiğini tecrübi bilgiye sahip değildir” dedi. Marmaray’ın dualarla açılmasını, Japonya Başbakan’ı dahil orada ellerin semaya açılmış olmasının birileri tarafından yadırgandığını belirten Erdoğan, “Bu ülkenin ilk meclisi Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının iştirak ettiği dualarla açılmıştır. Marmaray’ın dualarla açılması sizi neden rahatsız ediyor? Bu ülkenin bizatihi İstiklal Marşı’nda dua vardır” değerlendirmesinde bulundu. 
 

Süreci bozan vebal alır
Türkiye’nin kronik meseleleri gibi terör sorununun da ilelebet devam edeceğine hiçbir zaman inanmadıklarını belirten Erdoğan, sorunun çözülmemesi için içerde ve dışarıdan çok farklı bir direnç sergilendiğini belirtti. Terör sorununa dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecine atıfta bulunarak, “Kızılcahamam’da bir şehit ağacı vardır. Türkiye her şehit verdiğinde o şehit ağacına künye çakılır. Kökü derinde bir çınarın yaprakları gibi 8 bine yakın künye bize tarihimizi hatırlatıyor. O şehit ağacına bir yıldır bir tek askerin künyesi çakılmadı. Birilerinin o ağaca yeni künyeler çaktırmak için sabırsızlandığını biliyorum. Bir yıldır yeni terör şehitleri için gözyaşı dökmüyoruz. Süreci çok büyük bir sabırla, çok büyük bir hassasiyetle muhafaza ediyoruz. Muhalefet partilerinin son derece sorumsuz tavırlarına rağmen içeride ve dışarıda yapılan çirkin saldırılara rağmen savaş lobilerinin, kan lobilerinin kışkırtmalarına rağmen bu baharın kalıcı olması için yüreğimizi ortaya koyuyoruz. Bu süreci bozan bunun vebalinin altında kalır. Ben anamuhalefete de diğer muhalefet partilerine de sesleniyorum: Gidin lütfen bölgede bir tabela partisi olarak kalmayın, orada siyaset yapın. Orada demokrasi mücadelesini verin” dedi.

03/11/2013 / 
YENİÇAĞ

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=90645  
1708 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE