• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.88907.9206
Euro9.40019.4378
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

CUMHURİYET BİRLİK PARTİSİ KURULUŞ BİLDİRGESİ

Adı__________ : Cumhuriyet Birlik Partisi
Kısaltma_____ _: CBP
Renkler________: Kırmızı beyaz
Kurucu_______ : Doğan Yazıcı
Kuruluş tarih__ _: 17 KASIM 2014
İdeoloji_______ : Cumhuriyetçilik, Laiklik, Demokrasi, Ulusalcılık, Eşitlikçilik, Feminizm, Çevrecilik.
Siyasi pozisyon_: Merkez Sol

Bizler ; Kurtuluş Mücadelesi ile Varoluş Mücadelesi Vermiş Olan İnsanların Torunlarıyız. Ülkemiz üzerinde karamsarlık hakim. Mevcut siyasi partilerin hiçbirisinin ülke üzerinde oluşan bu karamsarlığı bertaraf edemeyeceği görülmektedir. Ülkenin sürüklendiği bu güvensizlik ortamından çıkış yolunun Cumhuriyet ve Kazanımlarının yeniden özümsenerek, 100. yılı yaklaşırken Cumhuriyeti yeniden inşa etmek olduğu kanaatini taşımaktayız. Bu yüzden " CUMHURİYET BİRLİK PARTİSİ`ni " kurduk..

Her dinden, her dilden ve değişik milletlerden insanların bir kültür hazinesine dönüştürdüğü bu topraklar, zulme ve işgale karşı her zaman karşı koymuştur. Şanlı tarihi eşsiz zaferlerle dolu olan bu insanlar bu topraklarda, huzur ve barış ortamında, kardeşçe yaşamayı hak etmektedir. Odağına İnsan, Yurt ve Cumhuriyet sevgisini koyduğumuz bu partiyi kurduk..

Zihniyetleri, birbirinin aynı olan partilerden medet umduk. Hep birileri gelir düzeltir dedik. Ama o birileri hiç gelmedi, gelmeyecekti. Ve Biz, o birilerinin kendimiz olduğunu fark ettik. Hepimiz artık biliyoruz ki, siyasetten uzak durmamız, şu an yaşadığımız çarpık ve haksız düzenin oluşmasına yol açtı. Sorumluluk almadık, seçtiklerimizden hesap sormadık..

Hepimizin birbirimizden farklı siyasi ve ideolojik düşüncelerimiz var. Zaten bu durum Cumhuriyetin ve Özgürlükçü Demokrasinin bir gereğidir ve çok da doğaldır. Nasıl ki bu farklılıklarımıza rağmen Cumhuriyet, Özgürlük, Demokrasi ve insan haklarına olan inancımız bizleri bir araya getirdiyse, bundan sonra da, siyasi kimliklerimizi ortak değerler etrafında birleştirerek, siyasi bir güç oluşturmamız gerektiğine inandığımız için bu partiyi kurduk..

Partimiz; “DİN, DİL, IRK, MEZHEP, CİNSİYET ve İDEOLOJİ” gibi, farklılıkları, insani değerlerin önüne çıkarmayan, aksine “CUMHURİYET, ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI, ADALET ve BAĞIMSIZLIK” gibi, tüm insanlığın ortak değerlerini, en kutsal değerler olarak kabul eden kuruculardan oluşmaktadır.

Cumhuriyet Birlik Partisi ; Tıpkı ülkemiz gibi, farklı kültürlerin, farklı düşüncelerin bir arada bulunduğu, “MERKEZ ÜSTÜ” bir partidir. Rakibimiz çarpık siyasi yapı ve dolayısı ile onun yaratmış olduğu sistemdir.
Arkamızda, hiçbir güç, sermaye, lobi, kurum veya kuruluş yoktur. Lider Partisi olmayacağız. İnanan insanların mevcut düzene karşı tabandan başlattığı hareket neticesinde oluşan Partimiz, bir Başkan tarafından değil, Parti Meclisimiz tarafından yönetilecektir. Amacı Cumhuriyet ve kazanımlarını korumak ve yeniden tesis etmek olan partimiz, tamamen bir Halk partisidir..

Demokratik olduğunu söyleyen tüm partilerin yapılarını anlamak için parti tüzüklerine bakılması yeterlidir. Daha kendi içlerinde demokratik olmayan partilerden demokrasi getirmelerini beklemek bir hayaldir. Biz de buradan yola çıkarak mevcut hiç bir partinin hazırlamaya cesaret edemeyeceği bir parti tüzüğü hazırlıyoruz..

İleri ki süreçte Parti Meclisimizin aldığı kararlara teknolojik imkanlar kullanılarak tüm parti üyelerinin katılımı sağlanacak ve Doğrudan Demokrasi tüm sistemin temel felsefesi olacaktır. Bu modeli ülkenin yönetim şekli haline getirmek için çalışacağız.

Önümüzdeki süreçte parti kurucularımız, parti tüzüğümüz, çalışma felsefemiz, sistemimiz, parti programımız ile ilgili tüm bilgiler çeşitli vasıtalarla duyurulacak ve detaylıca anlatılacaktır. Yukarıda belirttiğimiz en temel ilkelerimizle aynı görüşleri paylaşan herkesi yetenekleri kapsamında, partimize üye olmaya ve birlikte çalışmaya davet ediyoruz..

" CUMHURİYET BİRLİK PARTİSİ " Uğurlu olsun diyoruz..

" CUMHURİYET BİRLİK PARTİSİ " Ülkemize, Ulusumuza ve Milletimize hayırlı uğurlu, kademli olsun...

01.01.2015

Doğan Yazıcı
Cumhuriyet Birlik Partisi
Kurucu Genel Başkan

https://www.facebook.com/yzcdogan/posts/572917779508259

  
1408 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE