• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.88907.9206
Euro9.40019.4378
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

Ökkeş Kadri BAÇKIR: DİYETİ HALA ÖDENEMEMİŞ 40 YILLIK MAHKUMLAR. . . ! ASSUBAYLAR

(138.Sırada sorunlarınız beklemede)

--EVET, YIL 1975, AYLARDAN OCAK. HANİ ADI BÜYÜK KENDİ KÜÇÜK SERMAYE YAĞDANLIĞI GAZETELERE BEDAVA MANŞET OLDUĞUMUZ, SONRA FATURASINI 2321 ASSUBAY ARKADAŞIMIZIN ÖMÜR BOYU ÖDEYECEGİ KARANLIK OCAK.


--"" ASSUBAYLAR YAN ÖDEMELERİ AZ BULDU"" MANŞETİ İLE MISIR PİRAMİTLERİNİN İÇERİSİNDEKİ ÇIKILMASI İMKANSIZ LABİRENTLERE ATILDIĞIMIZ KARANLIK GÜNLER. OYSA İLKELİ VE ARAŞTIRMACI GAZETECİLİGİN GEREGİ OLARAK O MANŞETLERİN ""ASSUBAY'LARA YAN ÖDEMELERDE HAKSIZLIK YAPILDI"" OLMASI GEREKMEZMİ İDİ.?. HANİ BİR TABİR VARDIRYA ^^ VURUN ABALIYA ^^. EVET, SERMAYE YAGDANLIĞI, ÇIKAR ÇEVRELERİ YANDAŞI BASIN O ABALIYI BULMUŞTU. ^^VURUN ABALIYA^^. YORULUNCAYA, BIKINCAYA, USANINCAYA KADAR VURUN ARTIK. TİRAJINI BİR KAÇ YÜZ ADET ARTTIRABİLMEK İÇİN HEM YARAYI KAŞIYACAKSIN HEM TAHRİK EDECEKSİN HEMDE AVAZ AVAZ BAĞIRACAKSIN ^^VURUN ABALIYA^^.


--PEKALA ASSUBAY'LAR NEDEN YAN ÖDEMELERİ AZ BULMUŞTU. KANINI, CANINI, TERİNİ VATAN'I İÇİN TEREDDÜTSÜZ AKITAN KOLUNU, BACAGINI, GÖZÜNÜ CUDİ'DE, GABAR'DA K.IRAK'TA, KIBRIS'TA, GÖREV VERİLDİGİ HER YERDE HER ZAMAN BIRAKAN BU NECİP MİLLET'İN ORDUSUNUN 2 MUAZZAF SINIFINDAN BİRİ OLAN ASSUBAY'LAR NEDEN YAN ÖDEMELERİ AZ BULMUŞTU. YOKSA O DÖNEMLERİN HAYALİ İHRACATÇILARININ, BANKA SOYGUNCULARININ, DEVLET'İN MALI DENİZ YEMİYEN DOMUZ DİYENLERİN TALAN ETTİGİ DEVLET HAZİNESİNDE ÖDENEK KALMAMIŞTIDA DAHA ÖNCELERİ KD. BİNBAŞI STATÜSÜNDE MAAŞ VE YAN ÖDEME ALAN ASSUBAYLAR BİRDEN BİRE ASTEĞMEN SEVİYESİNE DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ ? . SERMAYE YAGDANLIĞI BASIN, ÇIKAR ÇEVRELERİNİN KARANLIK OYUNLARINI KAMUFLE EDEBİLMEK İÇİN BİR SUÇLU BULMUŞTU. ^^ VURUN ABALIYA^^ ...MAGAZİN DÜNYA'SININ REZALETLERİNİ MANŞET YAPARAK TÜRK TOPLUMUNU DEJENERE ETME ÇABASINDAKİ BASIN 3 ŞEHİTTEN AZ İSE HABER ÖZELLİĞİ TAŞIMAZ DİYEREK GAZETELERİNİN 3.CÜ SAYFASINDA BİR KAÇ SATIRLA GEÇİŞTİRDİGİ ŞEHİT HABERLERİNİN BASIN AHLAK KURALLARIYLA NE KADAR BAGDAŞTIĞINI BİLMESİ GEREKİR...


--İLKELİ VE SEVİYELİ BASININ GÖREVİ KAMUYU VE KAMUOYUNU OLABİLECEKLERİ SEZİNLEYİP HAKSIZLIKLARI, ADALETSİZLİKLERİ DİLE GETİREREK UYARMAK OLMASI GEREKMEZMİ.?. CUDİ'DE, GABAR'DA KUZEY IRAK'TA, KIBRIS'TA CANINI, KANINI, KOLUNU BACAGINI BIRAKAN BORDO BERELİNİN, 1/4 ÜNE İNEMEYEN TEK YÜKSEK OKULLUNUN ASSUBAY'LAR OLDUĞUNU YETKİLİLERE, İLĞİLİLERE VE KAMUOYUNA DUYURARAK ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMESİ GEREKMEZMİ.? -17 NİSAN GÜNÜ T.B.M.M 'İNDE KABUL EDİLİP 18 NİSAN'DA TEKRİR'İ MÜZEKKERE İLE VEDE SUDAN BAHANELERLE MÜKTESEP HAKLARI ELLERİNDEN GASP EDİLEN ASSUBAY'LARIN SESİ OLMASI GEREKMEZMİ.? AMMA HEYHAT.


-- NEYSE GELELİM 1975’İN O SUĞUK KIŞ GÜNLERİNE. ESKİŞEHİR 1. ANA JET ÜSTE GÖREVLİYİZ. KIBRIS BARIŞ HAREKATI HENÜZ YENİ BİTMİŞ. HAREKATA KATILDIĞIMIZ F-100 UÇAKLARININ YERİNE F-4 (FANTOM) LARLA TANIŞACAK TÜRK HAVA KUVVETLERİ. HEPİMİZDE BİR SEVİNÇ BİR TELAŞ. ÇÜNKÜ DAHADA GÜÇLENECEK ORDUMUZ. PALİKARYA BAKAMAYACAK ARTIK KEM GÖZLE YURDUMA, KIBRIS'TA SOYDAŞIM SOY KIRIMA UGRAMAYACAK. F-4 (FANTOM) M.T.D. ELEKTRONİK SİLAH ORYANTASYON KURSUNA GÖNDERİLEN İLK ON ASSUBAYDAN BİRİ OLUYORUM. ON KİŞİLİK BİR EKİP, HEPSİ ASSUBAY ÇVŞ. DİNAMİK, ENERJİ DOLU, BİLGİLİ VE SEVİYELİ. 3 AYLIK BİR KURS, 3 AY SONRA HEPİMİZ FANTOMCU OLACAGIZ. HAYALİMİZDE YAŞATTIĞIMIZ O HAYALET UÇAKLARDA GÖREVE BAŞLAYACAGIZ. GÜNLER, HAFTALAR, AYLAR O KADAR ÇABUK GEÇİYORKİ ARTIK KURSUMUZUN SON GÜNLERİ. DİPLOMALARIMIZ HAZIRLANIYOR BİLE. 15 OCAKTA MEZUNİYET TÖRENİMİZ VAR. FANTOM F-4 M.T.D. OKUL KOMTANLIGININ İLK MEZUNLARI OLACAGIZ.


--İŞ RİSKİ VE TEMİNİNDE ZORLUK ADI ALTINDA SADECE T.S.K.'YI KAPSAYAN BİR YAN ÖDEME KARARNAMESİDE ÇIKMAK ÜZERE O GÜNLERDE. BU YAN ÖDEME KARARNAMESİ İLE DAHA ÖNCELERİ KD. BNB. SEVİYESİNDE YAN ÖDEME ALAN ASSUBAY KD.BÇVŞ. ASTEĞMEN SEVİYESİNE GERİLİYOR**??** NE OLDUDA , SEBEP NEYDİDE. **?**


HİÇ BİR GEÇERLİ NEDENE DAYANMADAN, TEMEL ARAŞTIRMASI YAPILMADAN ALEL ACELE ÇIKARILAN, HAKKANİYET VE HUKUK KURALLARI İHLAL EDİLEREK ANAYASA KORUMASI ALTINDAKİ HAKLARI ELLERİNDEN ALINARAK MAĞDUR EDİLEN ASSUBAY'LARIN TÜM HAK ARAMA YOLLARI TIKANMIŞ, SİYASİLERLE VE BAZI BASIN KURULUŞLARIYLA YAPILAN ÇÖZÜM ARAMA GÖRÜŞMELERİ SONUÇSUZ KALMIŞTI. ÇÜNKÜ O BASIN MANŞET YAPACAGI BU OLAYI SEZMİŞ VE BİR TİLKİ KURNAZLIGIYLA BEKLEMEYE BAŞLAMIŞTI ^^ VURUN ABALIYA^^ İŞARETİNİ VEREBİLMEK İÇİN.


--OYSA KIBRIS BARIŞ HAREKATI YENİ BİTMİŞ, T.S.K. BÜYÜK BİR ZAFERE DAHA İMZA ATMIŞTI. DAHA TERLERİMİZ DAHİ KURUMADAN NE ÇABUKTA UNUTULMUŞTU O ZAFERİN KAZANIMINDA KANI , CANI, TERİ OLAN ASSUBAYLAR..


--MÜKTESEP HAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINMIŞTI. HAKLIYDIK, BU HAKLI SESİ DUYURABİLMEK İÇİN TELEFONLAR, TELGRAFLAR VE GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE BİR KARAR ALDIK. ""İKİ GÜN GÖREVE GİTMEME KARARI"" İDİ BU. HAKLIYDIK, SESİMİZİ DUYURABİLMEK İÇİN BİZLERİ ÖMÜR BOYU MAHKUM EDECEK VE HAKLI İKEN HAKSIZ KONUMA DÜŞÜRECEK BU KARARA MECBURDUK.


---T.S.K.' NIN ŞEREFLİ BİR MENSUBU OLARAK YAŞAMIMA ONURLU DEVAM EDEBİLMEK İÇİN BU ALINAN KARARDAN KENDİMİ SOYUTLAYAMAZDIM. NETİCESİ NE OLURSA OLSUN KATLANMALIYDIK. ÇÜNKÜ YAPILAN HAKSIZLIKLARA SESSİZ KALMAK YAPILACAKLARIN DEVAMI DEMEKTİ.. GENÇTİK, CESURDUK, ZEKİYİDİK, VE HEPİMİZ TEKNİK ELEMANDIK. TERİMİZİ DÖKÜP, EMEGİMİZLE YOGURUP EKMEGİMİZİ HER ORTAMDA KAZANABİLİRDİK.


--9, 10 (11, 12. ""C.TESİ, PAZAR"") OCAK GÜNLERİ (("" 33 YIL GEÇTİ ARADAN, O ĞÜN DOĞANLAR HAYATININ OLGUNLUK DÖNEMLERİNİ YAŞIYOR BÜĞÜN. TARİHTE HATAM VARSA AFFOLA"")) GÖREVE GİTMEDİK.

YANİ DÖRT GÜN OLDU, İKİ GÜNLÜK KARAR. 13 0CAK OCAK PAZARTESİ MESAİ OTOBÜSLERİNE BİNİP KURS GÖRDÜĞÜMÜZ F-4 M.T.D. OKUL KOMTANLIĞINA GELDİĞİMİZDE KİMSENİN AGZINI BIÇAK AÇMIYOR, HERKEZ OLACAKLARI KENDİ KAFASINDA MUHAKEMEYE ÇALIŞIYORDU. SUSKUNLUĞUMUZ ÖĞLE YEMEGİNE KADAR SÜRDÜ.

ALDIĞIM KISITLI MAAŞA KATKISI OLUR DÜŞÜNCESİ İLE BİR ASSUBAY AGABEYİMİN DÜĞÜN HEDİYESİ OLARAK ALDIĞI SEFER TASIMDA AKŞAMDAN HAZIRLANMIŞ YEMEĞİMİ ATIŞTIRABİLMEK İÇİN TABLDOTTA TOPLANDIĞIMIZDA KENDİ KAFAMIZDAKİ MUHAKEME NETİCELERİNİ SESLENDİRMEYE BAŞLAMIŞTIK GEÇ OLSADA. HANİ BİR TABİR VARDIRYA KIRK KAFADAN KIRK SES DİYE KIRK KAFADAN YÜZLERCE SES ÇIKIYOR AMMA KİMSEDE NETİCENİN NEREYE VARABİLECEGİNE DAİR NET BİR ŞEY SÖYLEYEMİYORDU. BUNA AMİRLERDE DAHİLDİ. ÇÜNKÜ BU BİR İLKTİ. İLKLER İNSANLARI, TOPLUMU NERELERE GÖTÜRÜR BİLİNMEZDİ. HATTA HAKSIZLIGA BOYUN EGMİŞ KADERİNE RAZI BAZI ARKADAŞLAR YANIMIZA DAHİ GELEMİYOR, GÖZLERİNİ BİZLERDEN KAÇIRIYORLARDI. DAHA NELER NELER. SİTEMİZİN ETİK KURALLARIYLA BAĞDAŞMAYACAGI İÇİN YAZAMADIĞIM NELER NELER. OLACAKLA ÖLECEĞE ÇARE YOK. ONUR MÜCADELEM İÇİN OLACAKLARA KATLANACAK KADARDA HAZIRIZ DEYİP BAŞLADIK BEKLEMEYE. HAVA KUVVETLERİNDE TOPLAM 2321 ASSUBAY'IN BU EYLEME KATILDIĞINI ÖGRENİYORUZ ĞÜNLER SONRA. ÇOĞUNLUĞU MESLEK HAYATININ BAHARINDA, İLK BASAMAGINDA OLAN UÇAK TEKNİSYEN ASSUBAYLAR BUNLAR GENELDE. SONRADAN DENİZCİLERİN VEDE BİRKAÇ KARACI ASSUBAY'IN DESTEK VERDİĞİNİ ÖĞRENİYORUZ BU ONUR MÜCADELESİNE.


--TAM 33 YIL, EVET TAM 33 YIL ÖNCESİNİN TEKNOLOJİDEN, TEKNİK DONANIMINDAN, TELEFONUNDAN VE EN ÖNEMLİSİDE BÖYLE BİR SİTEDEN YOKSUN OLARAK TELĞRAFLA İLETİŞİM KURABİLİYORUZ SADECE BİRBİRİMİZLE. BÖYLE BİR SİTE. NE MUTLU BU SİTEYİ KURANLARA, YÜRÜTENLERE, OKUYANLARA, YAZANLARA. NE MUTLU BU ONUR MÜCADELESİNİN KALBİ YUMRUK KADAR YÜREGİ MANGAL GİBİ GÖNÜL ERLERİNE.


(Yıl 1975, 1.Tak.Hv.K., 1.Üs. Türkiye'nin ilk Fantomları ve ilk fantomcularından Ökkeş Kadri Baçkır)

-,- VE GÜNLERDEN 15 0CAK. SABAH KURS KOMTANI KD. BNB. METE G. BENİ ÇAGIRARAK "" KURS BİRİNCİSİ OLDUN AMMA SİZİNLE BERABER KURS GÖREN ÜTĞM. EŞREF K. YI KURS BİRİNCİSİ OLARAK AÇIKLAYALIM. NEDE OLSA SİZİN SİLAH SUBAYINIZDIR"" DİYOR. İTİRAZ EDİYORUM.

İTİRAZIMIN NEDENLERİNİ VE DÜŞÜNCELERİMİ AKTARIYORUM. ODA KABUL EDİYOR BU MAKUL VE YERİNDE DÜŞÜNCELERİMİ. BUĞÜN MEZUNİYET TÖRENİMİZİN OLMASI GEREK AMMA TERS GİDEN BİR ŞEYLER VAR SANKİ. HERHANGİ BİR HAZIRLIKDA YOK GÖREBİLDİGİMİZ KADARIYLA. BEKLEYELİM, GÖRELİM HAYIRDIR İNŞALLAH.


-,- EVET 15 OCAK, SAAT 16.00 . KURS NORMAL OLARAK 16.30 DA BİTİYOR. SAAT 17.00 DA DA MESAİ OTOBÜSLERİ ŞEHİRE HAREKET EDİYOR. ŞEHİR EPEY UZAK GÖREV YERİMİZDEN. MESAİ OTOBÜSÜNÜ KAÇIRDINIZMI. O GÜNLERDE ŞEHİRE GİTMEK ÇOK ZOR. ÖZEL ARAÇ FALANDA , NEREDE. ZOR GÜNLER O GÜNLER.


-,- SAAT 16.00 SULARINDA SINIFIMIZIN KAPISI ÇALIYOR, ACELECİ VE ÖFKELİ BİR ŞEKİLDE. "" HERHALDE DİPLOMALARIMIZ VERİLECEK ALEL ACELE BİR ŞEKİLDE."" ""DEMEK BU TELAŞ ONDAN.""
-,- SINIFIMIZA KURS KOMTANI METE G. GİRİYOR. KURS ÖGRETMENLERİMİZ ASB. KD. BÇVŞ. NAFİZ ARDA (1958/?) VE ASB. BÇVŞ. SEDAT GÜRCAN'DAN(1966/?) İZİN İSTEYEREK
"" - SİLAH KURSUNDAKİ ON ASSUBAY'IN 1.TAK. HV. KUV. KOMTANLIĞI ASKERİ MAHKEMESİ SAVCILIĞINDAN İSTENDİĞİNİ SÖYLÜYOR. HAVA KUVVETLERİ M.T.S. OKULUNDA AÇILAN FANTOM (F-4) KURSUNUN İLK ÖGRENCİLERİ OLAN BİZLER 1975 0CAK OLAYLARININ ASKERİ SAVCI ÖNÜNE ÇIKARILAN İLKLERİDE OLUYORUZ BÖYLECE.

-ÜZÜLSEKSE, SIKILSAKTA YİNEDE DEVAM EDELİM BENİ TAM 33 YIL ÖNCESİNE GÖTÜREN VE GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN BİR FİLM ŞERİDİ GİBİ AKAN BU ANI YAZIMIZA İSTERSENİZ.
-
-----NASIL OLSA GERİ DÖNECEGİZ UMUDUYLA ZATİ EŞYALARIMIZI VE DERS KİTAPLARIMIZI SINIFIMIZDA BIRAKARAK KURS KOMUTANLIĞININ ÖNÜNDE BEKLEYEN OTOBÜSE BİNİYORUZ. O OTOBÜSÜN ŞÖFÖRÜ ER GİDECEGİ ADRESİ O KADAR İYİ BİLİYORKİ ARAÇ KOMUTANININ EMRİNİ BEKLEMEDEN HAREKET EDİYOR VE DOĞRUCA 1.Cİ TAKTİK HAVA KUV. KOMTANLIĞI ASKERİ MAHKEMESİNİN ÖNÜNE KADAR GÖTÜRÜYOR BİZLERİ. MESLEK HAYATIMIZ BOYUNCA İLK DEFA KAPIDA KARŞILANIYOR VE İLK DEFADA SAVCI KARŞISINA ÇIKARILIYORUZ. SAVCI İFADELERİMİZİ ALIYOR OLACAKLARI BİLİRCESİNEDE BİZLERİ TUTUKLANMA İSTEMİ İLE ASKERİ MAHKEMEYE SEVK EDİYOR. VE YİNE BİR İLK. HAKİM KARŞISINA ÇIKARILIYORUZ. MAHKEME HEYETİ 3 HAKİMDEN OLUŞUYOR. BİR BİNBAŞI, BİR YÜZBAŞI VE BİR ASTEĞMEN. ASKERİ SAVCI SUÇ TEŞKİL EDEN UNSURLARI ARDI ARDINA SIRALAYARAK HAFIZAMDA KALAN ŞU SÖZLERLE NOKTALIYOR İDDİA MAKAMININ GÖRÜŞLERİNİ "" T.S.K. DA BİRLİK VE BERABERLİĞİ BOZMAK VE SÖZLEŞEREK FİRAR FİİLİNİ OLUŞTURMAK NEDENİYLE 5 YIL AGIR HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMALARINA""


--- KALBİ VATAN VE BAYRAK SEVGİSİ İLE DOLU BU GENCECİK ASSUBAYLAR NELER NELER YAPMIŞIZDA MEGER HABERİMİZ YOKMUŞ. HAKLI OLMAK DEGİL HAKLI KALABİLMEK NE KADARDA ÖNEMLİ İMİŞ. SONRAKİ YAŞAMIMDA HAKLI OLUP HAKLI KALMAYA ÇALIŞTIM AMMA. BAŞARA BİLDİMMİ BİLEMEM.

---HAKİM BİNBAŞI SORGULAMAYA BAŞLIYOR. SAATE BAKIYORUM 16.50 YANİ MESAİ OTOBÜSLERİMİZ HAREKET ETMEK ÜZERE. 10 DAKİKALARI KALMIŞ SADECE.-"" SAYIN HAKİMİM"" DİYORUM. MESAİ OTOBÜSLERİ GİTMEK ÜZERE, YA BİRAZ ACELE EDİNİZ YADA YARIN DEVAM EDELİM BU SORGULAMA İŞLEMİNE. KAŞINI KALDIRIP BANA BAKIYOR. BELKİDE ANLIYOR BU MASUMANE İSTEGİN MASUM İNSANLARININ MASUMİYETİNİ VE HAKLILIĞINI. ""- DAHA ÇOOOK MESAİ OTOBÜSLERİ GİDECEK."" DİYOR.


---- HAKİMİN BU SÖZÜNÜN NE MANAYA GELDİĞİNİ O ZAMAN ANLIYORUM. HAKKIMIZDA KARAR VERİLMİŞ BİLE. TUTUKLANIYORUZ.---- BİZİ ASKERİ MAHKEMENİN GİRİŞ KAPISINDA KARŞILIYAN RÜTBELİLERİN YERİNDE TAM TEÇHİZATLI ERLERLE KARŞILAŞIYORUZ BU KEZ. 10 TUTUKLU ASSUBAY VE TAM TEÇHİZATLI 20 ASKER VAR ARTIK KARŞIMIZDA. BİZİ BURAYA 10 KİŞİ OLARAK GETİREN OTOBÜSTE 30 KİŞİYİZ ŞİMDİ. O SERVİS OTOBÜSÜNÜN ŞÖFÖRÜ BİZLERİ GÖTÜRECEGİ 2.Cİ ADRESİDE İYİ BİLİYOR OLMALIKİ DOĞRUCA 1.Cİ TAKTİK HV. KUV. K.LIĞI ASKERİ CEZA VE TUTUK EVİ KAPISININ ÖNÜNE KADAR KİMSEYE BİR ŞEY SORMADAN GETİRİYOR KULLANDIĞI OTOBÜSÜ.

CEZA VE TUTUK EVİ ÖNÜNDE ÖNCE SİLAHLI MUHAFIZLAR İNİYOR OTOBÜSTEN. GEREKLİ EMNİYET ÖNLEMLERİ ALINDIKTAN SONRADA HAK ARAMA MÜCADELESİNDE, HAKSIZLIKLA BİR DAHA KARŞILAŞAN BİZLER. 10 ASSUBAY. KIBRIS BARIŞ HAREKATININ YORGUNLUGUNU ÜZERİNDEN ATAMAMIŞ, TERLERİNİ, KANLARINI O HAREKATTA AKITMIŞ BİZLER, PALİKARYALARA, ENOSİSÇİLERE MAKARYOS'LARA BOMBAYI, MERMİYİ, ROKETİ, NAPALMİ SANTİM, SANTİM HAZIRLAYAN ORADAKİ SOYDAŞIMIN, TABİP BİNBAŞININ ENOSİSÇİ PALİKARYALAR TARAFINDAN KATLEDİLEN ÇOCUKLARININ İNTİKAMINI ALMAYA ÇALIŞAN, KIBRIS TÜRK TOPRAGIDIR, RUMUN OLAMAZ DİYEN BİZLER. ŞİMDİ SİLAHLI MUHAFIZLAR EŞLİĞİNDE İNDİRİLİYORUZ, GURURLA, ONURLA, ŞEREFLE BİNDİGİMİZ O OTOBÜSLERDEN.
ASKERİ CEZA VE TUTUK EVİNDE ÖNCE BİR ODAYA ALINIYORUZ. BU ODA CEZA EVİ MÜDÜRÜ HV. PİYADE KD. BÇVŞ. MUHİTTİN (FALAN FİLAN'IN)1957/? ODASI SOYADINI HATIRLAMAM, HATIRLASAMDA ANMAM ZATEN. MUHİTTİN EFENDİ, YEDEGİNDE TESKERESİNE BİR KAÇ AY KALMIŞ, ERZURUMLU GARDİYAN SABRİ ÇAVUŞ BAŞLAR KONUŞMAYA.--"" BURADA BENİM OLMADIĞIM ZAMANLARDA SABRİ ÇAVUŞ BURANIN KOMTANIDIR. ONUN SÖZLERİ BENİM EMİRLERİMDİR."" DER VE ÜST ARAMALARINA GEÇİLİR BÖYLECE.


--TEKRAR DÖNECEGİZ UMUDUYLA ASKERİ MAHKEMENİN YOLUNU TUTTUĞUMUZ FANTOM KURSU SINIF OKULUNDA BIRAKTIGIMIZ ZATİ EŞYALARIMIZIN YANIMIZDA OLMAMASI NEDENİ İLE ÜST ARAMALARIMIZ ÇABUK BİTER.

KAYDA DEGER BİR EŞYADA BULUNMAZ. ZATEN NE OLABİLİRKİ?.

AMMA AKLIMDA, EVLİLİK HEDİYESİ OLARAK BANA HANİ O ASSUBAY AGABEYİMİN ALDIĞIMIZ KISITLI MAAŞI DAHA İKTİSADİ KULLANABİLMEM SEBEBİYLE HEDİYE ETTİĞİ SEFER TASINDA KALIR. KEŞKE ONU BUGÜN YANIMDA GETİRMESEYDİM, EVDE PİŞİRİLEN KURU FASULYE VE BULGUR PİLAVI YERİNE, KANTİNDEN ALACAGIM YARIM EKMEK, ÇEYREK HELVA İLE İDARE ETSE İDİM.


--ASKERİ CEZA VE TUTUK EVİ 6 KOĞUŞTAN OLUŞUYORMUŞ. HER KOĞUŞTA ÇİFT KATLI 5 RANZA VAR, YANİ KOĞUŞLAR ON KİŞİLİK. KOĞUŞA ALINIYORUZ. ÜSTÜMÜZE KAPANAN SON KAPI BU. TAM 7.Cİ KAPI YANİ. ARTIK DIŞARIYA ÇIKABİLMEMİZ İÇİN TAM 7 ADET DEMİR KAPININ AÇILMASI LAZIM. SAAT 20.00, KOĞUŞTA ÜZERLERİNE TAM 7 ADET DEMİR KAPI KAPATILMIŞ, İAEŞELERİ ÇIKMAMIŞ, AÇ SUSUZ VE SİGARASIZ GEÇİRİYORUZ GECEYİ DAHA DOĞRUSU GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORUZ. TUTUKLANDIĞIMIZI NE ARKADAŞLARIMIZ NEDE EŞİMİZ BİLİYOR. OCAK OLAYLARININ İLK TUTUKLAMALARI BUNLAR.


--SABAHIN İLK IŞIKLARINA KADAR KAPANMAMIŞ GÖZLERİMİZ, ARTIK YORGUNLUKTAN İSTEMEYE, İSTEMEYE KAPANIRKEN SABAH SAAT 6.00 DA SABRİ ÇAVUŞUN KOĞUŞUN KOCA DEMİR KAPISINI KİLİTLEYEN KOSKOCA ANAHTARIN METAL SESİ İLE AÇIYORUZ.


--"" KALKKK. HİZAYA GELLL."" DİYE BAGIRIYOR SABRİ ÇAVUŞ. DÜNE KADAR KOMUTANIM DEDİĞİ KOMUTANLARINA KOMUT VERME EDASIYLA.
----Sabri ÇAVUŞ KOMUTLARINA DEVAM EDİYOR. ""SAGDAN SAYYY""

- 1, 2, 3, ......... 10. SON.

***
- ALLAH, ALLAH, NELER OLUYOR, ALEXSANDR SOLJENİST'İN GULAĞ TAKIM ADALARI, HANRİ CHARİER'İN FRANSIZ GUİANA'SI YOKSA TODOR JİVKOV DÖNEMİ BULGARİSTAN'ININ BULGAR MEZALİMİNE BAŞKALDIRAN TÜRK'LERİN SORGUSUZ, SUALSİZ ATILDIĞI TUNA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BELENE CEZA EVİNDEMİYİZ.?. DİYORUM KENDİ KENDİME.

BEN BUNLARI DÜŞÜNÜRKEN Sabri ÇAVUŞ "" BİRAZ SONRA ÇORBALARINIZ GELECEK, HERKEZ ÇORBASINI İÇTİKTEN SONRA ÇORBA TASLARINI KOĞUŞ İÇERİSİNDEKİ BULAŞIKHANEDE YIKAYIP ÖYLE TESLİM ETSİN GÖREVLİ ER'LERE"" KİRLİ TAS, TABAK İSTEMEM.""

KAŞIMI KALDIRIP TERS TERS BAKIYORUM Sabri'ye. NE DEMEK İSTEDİGİMİ ANLMIŞÇASINA ""SEN MAHKUMSUN BİR ŞEY YAPAMAZSIN"" DERCESİNE ALAYLI BİR TAVIRLA O DA BANA BİR NAZAR SALLIYOR. ZAVALLI. ZAVALLI BİLMİYORKİ ONURLARI İÇİN, MESLEK HAYATLARINI, BEŞ, ON YIL HAPİS CEZASINI GÖZE ALANLARIN, ONURLARINDAN TAVİZ VERMEMEK İÇİN DAHA YAPACAK ÇOK ŞEYLERİ OLDUĞUNU. NEREDEN BİLEBİLİRKİ.?. ZAVALLI.


- GARDİYAN SABRİ, SAYIMI YAPTIKTAN SONRA ÇIKIYOR KOGUŞTAN. BİRAZ SONRADA İKİ ÇORBACI ER EŞLİĞİNDE GARDİYAN Sabri TEKRAR KOĞUŞA GİRİYOR. ÇORBALARIMIZ DAĞITILIYOR. BİR FIRSATINI BULUP ÇORBA DAGITAN ER'E Muhittin BAŞÇAVUŞ'A GÖRÜŞME İSTEGİMİN OLDUĞUNU İLETİ VER DİYORUM. O ER İLETTİMİ.?. İLETEBİLDİMİ.?. BİLEMEM AMMA O GÜN NE Muhittin efendi NEDE BAŞKA BİR RÜTBELİ KOĞUŞUMUZA GELMİYOR. GÜN ÇOK SIKICI. NE TV. NE BİR RADYO NEDE TARİHİ ESKİDE OLSA BİR GAZETE VAR ELİMİZDE.

DIŞARIDA NELER OLUYOR, NELER BİTİYOR, BAŞKA TUTUKLANAN ARKADAŞIMIZ VARMI??? HEPSİ KOCAMAN BİR SORU İŞARETİ BELLEGİMİZDE, BEYNİMİZDE.

İKİNCİ BİR CEZA BU, HAKSIZLIGA BAŞ KALDIRINCA HAKSIZ YERE TUTUKLANAN, HAKLILARA VERİLEN İKİNCİ BİR CEZA. TECRİT CEZASI. VE CEZALARIN EN BÜYÜĞÜ. HANİ BU GÜNÜN A.B.D. VE İNGİLİZ İTTİFAKININ MÜSLÜMAN MAHKUMLARA UYĞULADIĞI, MAO DÖNEMİ ÇİN'İNİNDE BATI TÜRKİSTAN TÜRK'LERİNE, LENİN VE STALİN DÖNEMİNİN KOMİNİZM KARŞITI HERKEZE UYGULADIĞI, TECRİT CEZASI.

YILLAR SONRA, MAO ÇİN'İNDEN KAÇIP TÜRKİYE'YE GELEN TÜRKİSTAN TÜRK'Ü BARATACI (BERAAT HACI ) NIN HAYAT HİKAYESİNİ OKURKEN BİR FİLM ŞERİDİ GİBİ O GÜNLER GEÇTİ GÖZLERİMİN ÖNÜNDEN. ALLAH RAHMET EYLESİN O NUR YÜZLÜ İHTİYARA. YAŞAMI BOYUNCA DÜŞLEDİĞİ O KUTSAL TOPRAKLARI ZİYARETE GİDERKEN HAC YOLUNDA SON NEFESİNİ VEREN AK SAKALLI TÜRKİSTAN TÜRK'Ü. RUHUN ŞAAD, MEKANIN CENNET OLSUN. NASILDA DİRENMİŞSİNİZ, BİR AVUÇ TÜRK MAO'NUN HAKSIZLIĞINA, MEZALİMİNE.


- EYVAH, EYVAHKİ EYVAH. NERELERE DALMIŞIZ, NERELERE GİTMİŞİZ. TÜRKİSTAN NİRE, ASKERİ CEZA EVİ NİRE.. EN İYİSİ KESELİM BU MESELEYİ BURADA. DÖNELİM KENDİ ONUR MÜCADELEMİZDEKİ OLANLARA, OLACAKLARA.


- UYUDUKMU, UYUMADIKMI, BİLMEM. AH BİR PAKET SİGARAMIZ OLSA İDİ NE OLURDU.?. BÖLÜŞÜR, PAYLAŞIR YARIM YARIM İÇERDİK. BELKİ HER NEFES ÇEKİŞİMİZDE BİRAZ EFKÂR DAGITIR, BİRAZ YAVUKLUMUZU DÜŞÜNÜR BİRAZ RAHATLARDIK. MALESEF ODA YOK. SAAT DEMEKKİ YİNE SABAHIN 06.00 SI OLMUŞ,

KOCAMAN METAL ANAHTARIN KİLİDİNİ ÇEVİRDİĞİ KOSKOCA DEMİR KAPI YİNE GICIRDIYARAK AÇILIYOR SABAHIN SESSİZLİĞİNİ YIRTARCASINA.


-BU DEFA GARDİYAN Sabri VE YEDEGİNDE İKİ ER. GİRERLER KOĞUŞA. YANİ YİNE AYNI TERANE.


- Sabri BAŞLAR YENİ KOMUTLARINA ""KALKKK , HİZAYA GELLL"" ""SAGDAN SAAA"" DERKEN , SAYDIRTTIRMAM Sabri'ye. DETİRTTİRMEM. Sabri DOĞRU REVİR'E. BENDE BİR KAÇ SAAT SONRA Muhittin efendinin KARŞISINA.
---"" SEN BUNU NASIL YAPARSIN "" DİYE BAŞLAR BAGIRMAYA Muhittin efendi.
- AYNI SES TONU İLE KARŞILIK VERİRİM BENDE.
-"" BİZLER ZÜMREMİZİN ONURU İÇİN BURADAYIZ. HER ŞEYİ GÖZE ALMIŞIZ, GEREKİRSE DAHADA FAZLASI OLUR.""
-"" YA ÖYLEMİİİ ? GÖRÜŞÜRÜZ BAKALIM ""
DER.
-"" GÖRÜŞELİM. ELİNDEN GELENİ ARDINA BIRAKMA. UNUTMAKİ SEN BU FELSEFE İLE KUNTA KİNTE'DE OLAMAZSIN. ÇÜNKÜ ZAMAN, ZAMAN ONLAR DAHİ YAPILAN HAKSIZLIKLARA BAŞ KALDIRABİLMİŞLERDİR. "" DERİM. ÇOK KIZAR BU SÖZLERİME. AMA YAPABİLECEGİ FAZLACADA BİR ŞEY YOK. SADECE YETKİSİNİ KULLANIP, HÜCREYE ATABİLİR. VE ONUDA YAPIYOR.


-BİZ, TUTUKLANAN İLK ON KİŞİ BİRİNCİ KOĞUŞTA YATIYORUZ. YANİ CEZA VE TUTUK EVİNİN SOL TARAFINDA. BU SOL TARAF 3 KOĞUŞTAN OLUŞUYOR. SAG TARAFTA BUNUN SİMETRİĞİ. KOĞUŞLARIN ÖNÜNDEKİ KORİDORDA İKİ HÜCRE VAR. 2’ŞER METREKARELİK. BUNLARIN DEMİR KAPILARINDA DA 20 YE 15 CM. GENİŞLİĞİNDE BİR MAZGAL. GEREĞİNDE KONUŞULSUN, YEMEK, SU VERİLSİN DİYE. OH BE, KURTULDUM TECRİT CEZASINDAN. BURASI KOĞUŞTAN DAHADA RAHAT. ÇÜNKÜ EN AZINDAN KORİDORDA NELER OLUYOR GÖREBİLİYORUM.


- ÖĞLE YEMEĞİMİ GETİREN ER'E USULCA SORUYORUM.


- "" BİZDEN BAŞKA TUTUKLANANANLAR OLDUMU ? ""
- "" EVET "" DİYOR. "" DÜNDE (16 0CAK)10 KİŞİ DAHA GELDİ, ONLARDA 2.Cİ KOĞUŞTA. 3.CÜ KOĞUŞUDA BUGÜN HAZIRLADIK. BUGÜNDE 10 KİŞİ GELECEKMİŞ HERHALDE.""
- "" 2.Cİ KOĞUŞA GELENLER KİMLER?. BİLİYORMUSUN.? ""
- "" BİLMİYORUM ""
DİYEREK KARŞILIK VERİYOR KISACA.


-MEVSİM KIŞ. HAVA SOĞUK. ESKİŞEHİR'İN ZEMHERİSİ YANİ. HAVALARDA ÇABUCAK KARARIYOR. HOŞ KARARMASA NE FARK EDER., HİÇ BİR YEREDEN GÜN IŞIGI SIZMIYORKİ.


-AKŞAMA DOĞRU BİR HAREKETLİLİK BAŞLIYOR. HER HALDE 3.CÜ KOĞUŞUNDA MİSAFİRLERİ GELİYOR OLSA GEREK, DİYORUM KENDİ KENDİME. ZATEN BAŞKA KİME DİYEBİLİRİMKİ, KİM VARKİ YANIMDA. EVET BİR MÜDDET SONRADA AYAK SESLERİ GELMEYE BAŞLIYOR, SESSİZLİK KORİDORUNDAN. DİKKATLE BAKIYORUM, 20 YE 15 CM.LİK MAZGAL DELİĞİNDEN KORİDORA. KİMLER GELİYOR ACABA ? DİYEREK MERAKLA. RECEP, İBRAHİM VE ZAFER, ON KİŞİLİK EKİPTEN 3.ÜNÜ FARK EDEBİLİYORUM SADECE. 3’ÜDE DEVRE ARKADAŞIM. 3’ÜDE UÇAK MAKİNİSTİ. ZAFER EN GERİSİNDE YÜRÜYOR ON KİŞİLİK GURUBUN.


- "" ŞİŞTT, ZAFER, NABER "" DİYORUM.
- KORİDORUN LOŞ IŞIGINDA SESİN GELDİĞİ YÖNE ÇEVİRİYOR BAŞINI. DAHA ALIŞMAMIŞ, BELLİ, GÖZLERİ BU LOŞ IŞIGA.
-SESİMDEN TANIYOR.
- "" SAGOL DEVREM "" VE YÜRÜYOR. KORİDORUN SONUNDAN GELEN TAZYİKLE. BAŞKA NE DİYEBİLİRKİ, NE DESİNKİ.?.


- DÜŞÜNÜYORUM, DEMEK 30 KİŞİ OLMUŞUZ, 3 GÜNDE BURADA. ACABA DİGER BİRLİKTEKİ ARKADAŞLARIMIZDAN TUTUKLANANLARDA VARMI ?. O SIRADA MAZGALDAN BİR KÂĞIT UZATILIYOR.
""- BUNU SANA GÖNDERDİLER 2.Cİ KOĞUŞTAN.""
-ALIYORUM, GÖNDERİLEN KÂĞIDI. 2.Cİ KOĞUŞTA YATAN ARKADAŞLARIMIZIN İSİM LİSTESİ BU. RAHMETLİ RECEP OLUK (1966/?) VE DOKUZ ARKADAŞI. -

-SAAT 20.00 SULARI. KAPIM AÇILIYOR. KOĞUŞA GİDECEĞİM SÖYLENİYOR. 12 SAAT KADAR KALMIŞIM BU UCUBE YERDE. OLSUN, BİR NEBZEDE OLSUN, BİR ŞEYLER ÖĞRENEBİLDİM BU SAYEDE. muhittin efendi İNSAFAMI GELDİ, YETKİSİMİ O KADARDI, YOKSA BİRİLERİMİ DAHA FAZLASINA MÜSADE ETMEDİ.?. BİLEMEDİM, ÖĞRENEMEDİM.

-KOĞUŞA DÖNÜYORUM. BEN ONLARI, ONLARDA BENİ MERAK ETMİŞLER, BU 12 SAAT LİK SÜREDE. CAN ARKADAŞLARIM BENİM. CANIM ARKADAŞLARIM. CAN ARKADAŞLIKLAR. NEREDE O DOSTLUK, O SAMİMİYET. NEREDE O GÜNLER. EMEKLİ OLALI TAM 16 YIL GEÇMİŞ. ÇOGUMUZ KAYBETTİK BİRBİRİMİZİN İZLERİNİ. BELKİ DE TEMELLİ KAYBETTİKLERİMİZDE VAR, O CAN DOSTLARDAN, HAYATA ELVADA DİYEN. BAKIN ARTIK O GÜNLER GERİDE KALDI. ŞİMDİ DERTLERİMİZİ PAYLAŞACAGIMIZ, HAKLILIĞIMIZI HAYKIRACAGIMIZ BÖYLE BİR SİTEMİZ VAR. GİRİN BU SİTEYE GİRİNKİ DAHADA GÜÇLENELİM. SESİMİZİ DAHADA UZAKLARA DUYURALIM. HAYDİ TIKLAYIN KLAVYELERİNİZE, BAKIN NE KADARDA YAKINIZ BİRBİRİMİZE.
- - - - - - - - - -

--- SAYIN MESLEKTAŞLARIM,


-- ŞU ANA KADAR 10.CU BÖLÜMÜNÜ YAZDIĞIM, YAZAR İKEN BENİ ZAMAN ZAMAN 33 YIL ÖNCESİNİN O KARANLIK VE GELECEGİ MEÇHUL GÜNLERİNE GÖTÜREN BU ANILAR SADECE BENİM DEGİL TÜM ASSUBAY'LARIN HATIRALARI, GEÇİRDİĞİ EVRE'NİN BİR ETABIDIR.

-- O SEBEPLEDİRKİ BUGÜN YAPILMASI GEREKEN HAK ARAMA EYLEMLERİNİN, YASAL ÇİZGİLERİN DIŞINA TAŞIRILMADAN, “HAKLI OLMAK DEGİL, HAKLI KALMAK ÖNEMLİDİR” FELSEFESİNİ UNUTMAMAKSIZIN YAPILMASINDA CAMİA ADINA BÜYÜK KAZANÇ VE MENFAATLERİN OLUŞACAGINI UNUTMAMAMIZ GEREKİR.


-- TOPLUMLARIN HAKLI SESLERİNİ DUYURABİLME ADINA OLUŞTURULMUŞ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN YÖNETİMLERİ BU HAK ARAMA EYLEMLERİNİ LEGALİTENİN DIŞINA TAŞIRMADAN, AKIL VE MANTIK KAVRAMI KURALLARI DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞTİREBİLİRLERSE BAŞARIYI YAKALAMALARI KAÇINILMAZDIR.

BU SEBEPLEDİRKİ ; EMEKLİ ASSUBAYLARIN S.T.Ö. İÇERİSİNDEKİ TEK YASAL ZEMİNİ OLAN TEMAD'IN ŞAHSİ MENFAAT BEKLENTİLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARMAYAN, AKIL VE MANTIK KAVRAMI KURALLARI DOĞRULTUSUNDA, LİDER VASIFLARINA SAHİP KİŞİLERCE YÖNLENDİRİLMESİ, BİZLERİ HEDEFLENEN ONUR MÜCADELESİ MENZİLİNE DAHA KISA SÜREDE VEDE DAHA SIHHATLİ BİR ŞEKİLDE ULAŞTIRACAKTIR.


-- BU YÖNETİMLERİ İÇERİMİZDEN BULUP ÇIKARMAK VE TEMAD'IN DÜMENİNİ ONLARA TESLİM ETMEK BİZLERİN BİRİNCİ GÖREVİ OLMASI GEREKİR, DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÜMİT EDİYORUMKİ EHİL ELLERE GEÇEN TEMAD YÖNETİMİ BİZLERİ ÇOK KISA BİR SÜREDE LAYIK OLDUĞUMUZ YERLERE TAŞIYACAKLARDIR. KALIN SAĞLICAKLA.
-- SAYGILARIMLA.
-- 
- ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR
E. HV. ASB. 1972/17 UÇAK SİLAH TEKNİSYENİ
AGUSTOS 2008- ALTINOLUK
- - - - - - - - - - -

----------TÜLLENEN MAĞRİBİ AKŞAMLARI SARSAM YARANA
----------YİNE DE BİR ŞEY YAPABİLDİM DİYEMEM HATIRANA.

--MEHMET AKİF BEYEFENDİNİN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN YAZMIŞ OLDUGU BU DİZELER GELDİ AKLIMA, ARKADAŞLARIMIN YORUMLARINI OKUR İKEN ANI YAZIMIZLA İLGİLİ.

-- BEN BİR ASSUBAY'IM. ASSUBAY'IN ONUR MÜCADELESİNDEKİ KATKIMIZ ÖMRÜMÜZ OLDUĞU, GÖZÜMÜZ GÖRDÜĞÜ VE ELİMİZ KALEM TUTTUĞU SÜRECEDE DEVAM EDECEKTİR.-- HİÇ BİR ARKADAŞIMIN 33 YIL ÖNCESİNDE YAŞANMIŞ OLAN BU HAK ARAMA MÜCADELESİNDE BULUNAMAMIŞ OLMAKTAN ASLA ÜZÜNTÜYE KAPILMAMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. O GÜN YAPILMASI GEREKENİ O GÜNÜN YAŞAYANLARI YAPMIŞ VE ONUR MÜCADELESİNİN HAKLI SESİNİ GEREKEN YERLERE DUYURMUŞLARDIR.

ONURLU YAŞAMI SAVUNAN BİZLER YAŞADIĞIMIZ SÜREÇ İÇERİSİNDE YAPILMASI GEREKEN YAPAMADIKLARIMIZDAN SORUMLUYUZDUR. AKSİ HALDE NEDEN ÇANAKKALE GEÇİLMEZİ TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZAN KAHRAMANLARIN YANINDA OLAMAMIŞIZ DİYE BİR SORU GELMEZ Mİ AKLIMIZA.

BİZLER O GÜN YAŞAMIYORDUK. İNANIYORUMKİ BU ONUR MÜCADELESİNİN YILMAZ SAVAŞÇILARI OLAN BİZLER O GÜNLERİ YAŞAMIŞ OLSA İDİK TÜRK TARİHİNİN SEYRİNİ DEĞİŞTİREN BU ZAFERDE EN ÖN SAFLARDA OLURDUK.


-- BU ANI YAZIMIZDA AMAÇ, GEÇMİŞTE ONUR MÜCADELESİNİN BÜTÜN İMKANSIZLAKLARA RAĞMEN NASIL YAPILDIĞINI, BİRLİK VE BERABERLİK RUHUNUN GELİŞMESİ VE BİRBİRİMİZE OLAN SAYGI KAVRAMININ GERÇEKLEŞMESİ NEDENİYLEDİR.


-- HAKLI OLMAK DEGİL HAKLI KALABİLMEK. EVET, İŞTE BÜTÜN MESELE BURADA. UĞRADIĞIMIZ HAKSIZLIKLARI İLĞİLİLERE, YETKİLİLERE VE KAMUOYUNA DUYURABİLMENİN BU GÜNKÜ TEKNİK İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDE FARKLI ŞEKİLLERİ MEVCUTTUR. İŞTE BİZLER GEÇMİŞTEN DERS ALARAK HAK ARAMAKTAKİ STRATEJİYİ TESPİT EDEREK KENDİMİZE BİR ROTA ÇİZMEMİZ GEREKMEKTEDİR. BU SEBEPLE TEMAD'A İHTİYACIMIZ HER GÜNDEN DAHA FAZLA BU GÜN GEREKLİDİR. TEMAD YÖNETİMİ BU STRATEJİ ROTASINI ÇİZEBİLECEK EHİL ELLERE TESLİM EDİLDİĞİ GÜN, ONUR MÜCADELESİNİN SESİ YÜKSELECEK VE TARİHTE HAK ETTİĞİ YERE YERLEŞECEKTİR. --
- - - - - - - - - - - - -

SON SÖZ ;


-İŞTE BU NOKTADA SAYIN TEMAD YÖNETİMİNE İKİ ÇİFT SÖZÜM OLACAK. E. ASSUBAYLARIN BÜTÜN DERDİ VE PROBLEMİ 9/2 DEN BAŞLAYARAK 1/4 E İNMEK DEGİLDİR. ÇOK ESKİLERE DAYANAN VEDE BUNLARDAN ÇOK DAHA ÖNEM KAZANAN PROBLEMLERİMİZ MEVCUTTUR. EGER TEMAD YÖNETİMİ OLARAK BUNLARI TESPİT EDEMİYORSANIZ, YAPMANIZ GEREKEN ŞEY TÜM EMEKLİ ASSUBAY'LARIN DERT VE ŞİKÂYETLERİNE AÇIK OLAN BİR ZİHNİYET GELİŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR. BU KONUDA, BAŞARAMADIĞINIZ, BECEREMEDİĞİNİZ YERLERDE SİZLERE AYDINLATICI BİLGİ VE BELGE VERMEK BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN, SAYILARIDA AZIMSANMAYACAK KADAR ÇOK OLAN ARKADAŞLARIMIN ASLİ GÖREVİDİR.


-**- KALBİ YUMRUK KADAR, YÜREGİ MANGAL GİBİ E. ASSUBAYLARA SELAM OLSUN. SAYGILARIMLA ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR 07/09/2008
- - - - - - - - - - -

SON SÖZ – 2;


--SAYIN TEMAD YÖNETİMİ VE TUZU KURU OLANLAR, LÜTFEN BU YAZI DİZİSİNİ OKUYUN, DÜŞÜNÜN, TEKRAR OKUYUN. ONUR MÜCADELESİNİN ETAPLARINDA EMEGİ OLAMAYANLAR, EKMEGİNİ SİZLER İÇİN KAYBEDENLERİN HAK VE HUKUKUNU KORUMAK SİZLERİN ÖNCELİKLİ GÖREVİDİR. BU BİR İSTEK DEGİL, NAMINIZA YÜKLENMİŞ BİR MECBURİYET VE MÜKELLEFİYETTİR. AKSİ TAKDİRDE MÜCADELE EDEMEZSİNİZ. ETSENİZDE KAZANAMAZSINIZ...............

06/09/2008


ÖKKEŞ KADRİ BAÇKIR

***

(Sn.Ökkeş Kadri BAÇKIR’ın Ağustos 2008 ayında Emekliassubaylar.org sitesinde bölümler halinde yayınladığı, virgülüne dokunmadan derlediğim ve aynen buraya aktardığım aşağıdaki yazısını, bu tarihi belgeyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.)


Mustafa AYTAR

Konu ile ilgili diğer yazılar:

Mustafa Sevimli: ASSUBAYLARA YAN ÖDEMELERDEKİ EŞİTSİZLİK. VE ASSUBAY EYLEMLERİ


Abdullah İnaler: Assubayların İş Riski ve Yan Ödeme Protestosu 8-9 Ocak 1975

İsmail Onarlı: ORDUNUN BELKEMİĞİ ASSUBAYLAR. 1970-75 ASSUBAY EYLEMLERİ


Ocak-75 Assubay Platformundan Tüm TEMAD ve TAS Şubelerine Öneri


Zafer Çimen: ASSUBAYLARIN TARİHİNDE 8-9 OCAK 1975’İN YERİ FARKLIDIR

Orhan Kaya: AS(T)SUBAY EYLEMLERİ!


Necati Çavdar: DEĞİŞMEZ KAST SİSTEMİ Mİ?  
2852 kez okundu

Yorumlar

TEŞEKKÜR     11/01/2015 13:07

Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ökkeş Kadri BAÇKIR

TEŞEKKÜR     11/01/2015 13:02

Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ökkeş Kadri BAÇKIR

Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE