• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.88907.9206
Euro9.40019.4378
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

Adam Gibi Adam Olabilmek

Bugünlerde meslektaşlarına hakaretler edebilen, mücadelenin nereden nereye geldiğini ve nasıl geldiğini araştırma zahmetine girmeyen, mücadeleyi okumamış olduğu anlaşılan ve de okumayan, yazıları hakaretlerle dolu, yazı yazmayı hakaret, aşağılama yazmak olarak anlamış kişilere denk gelebiliyoruz. Mücadeleye damdan düşer gibi düşenler bunu geçmişte de yapmış, biz de bir yazı yazmıştık, 29 Mart 2008 tarihli "Adam Gibi Adam Olabilmek" başlıklı yazımız:

 ***

Adam Gibi Adam Olabilmek

TEMAD mesaj panosu daha ortada yokken, yaşanılan bilgi ve teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu imkânlardan istifade ederek, mesleki meselelerimizle ilgili olarak 
12.02.2005’de başlamış olduğum yazılarımda üç yıllık bir zaman dilimini geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Geçen süreç içerisinde assubay meselelerinin maddeler halinde toparlanması, konuların anayasa ve sosyal bilimlerle ilişkilendirilmesi ve dünyanın diğer ülkelerindeki assubaylar hakkındaki bilgileri sizlere sunmaya çalıştık. Yazılarımızı diğer sitelere taşıyan meslektaşlarımız oldu, kendileri forumlar oluşturdular ve her birisi onur mücadelelerini yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.

Bu çalışmalarda, göndermiş oldukları kaynaklarla yazılarımıza çok değerli katkılar yapan meslektaşlarımız oldu ve halen olmaktadır da. Huzurlarınızda kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Birikmiş olan sorunların, şu fani dünyada mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dile getirilmesi gerektiği başlangıç dönemini artık geride bıraktık. Davaya gönül veren insanların ‘’ben de varım’’ dediği bir döneme hep beraber girmiş bulunmaktayız. Dolayısıyla, belli bir esasa oturmuş olan konular üzerindeki yazılar da kısa olmaya başlayacaktır. Kurulan bağlantılar kısa, anlamı derin olacaktır. 

Siteden ve yazıdan beklentiler:
Bir web sitesinin yapabileceği bellidir. Başta muhataplarını bilgilendirmek, bilinçlendirmek olmak üzere, her alanda dışa açılmak, kamuoyu yaratmak amaçlarıyla, siteler kurulmaktadır.

İnadına, ‘ben yaptım, olur’ mantığı ile yılarca sosyal bilimler hiçe sayılarak idare edilmiş olan assubay camiasının da, sorunlarını kamuoyu ve muhatapları ile paylaşması amaçlı bir siteye ihtiyacı kendiliğinden ortaya çıkmış, buna inanmış insanlarımızca da değişik dememe ve girişimler neticesinde en iyiye ulaşmak adına bu site halen yayınına devam etmektedir.

En kutsal insani değer olan ‘’insan hakkı’’ için bu yayını sürdüren, yayına katkı sağlayan, konuları güncel tutan her insanımıza teşekkürü bir borç biliriz. Burada, bizlerin sorunlarına yer veren, yazarı olduğum www.kuvayimilliye.net sitesi yönetimine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bizim amacımız; bizden sonraki nesillerin bu ülkede adam gibi muamele görmesi ve yaşamasıdır. Tabi bunun için öncelikle, adam gibi davranmaya ihtiyaç vardır. İşte bu site bu anlamda, adam gibi bir sitedir ve dolayısı ile siteye katkı sağlayan her insanımızda adam gibi adamdır… Esas mesele karşıdakinin ne kadar adam olduğudur…

Orhan Kaya

***

Meslektaşım Ökkeş Kadri Baçkır’ın bir şiiri ile yazıyı bitirelim:

      Ata'ya Şikâyet

Adaletsizlikler, haksızlıklar
Seni mi bulur daima
Sürer mi bilmem sonsuza kadar
Umutların hep başka bahara
Bırakır mıyım sandın haklarımı
Ata'ma şikâyet ediyorum
Yaşadığım haksızlıkları.

Köşe yazısı bağlantısı
  
1112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE