• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
SARAYDAN ÇIKMIŞ, ANITKABİR'DEKİ ETKİNLİĞİ İPTAL ETMİŞ!

Genelkurmay Başkanlığı, 10 Kasım'da Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle Anıtkabir'de yurttaşların da katılımıyla bir etkinlik düzenleneceğini duyurmuştu. "Ata'nın Huzurunda Ordu Millet El Ele" isimli etkinlik, başlangıç saatine çok kısa bir süre kala, TSK'nin internet sitesinden yapılan duyuru ile iptal edilmişti.

AÇIKLAMA: İPTAL EDİLDİ

Hiç bir detaya yer verilmeyen iptal açıklamasında, "Anıtkabir Komutanlığında 10 Kasım 2016 tarihinde saat 15.00'te yapılması planlanan 'Ata'nın Huzurunda Ordu Millet El Ele' temalı faaliyet iptal edilmiştir" denilmişti.
DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA

Binlerce yurttaşın 10 Kasım nedeniyle akın ettiği Anıtkabir'deki etkinliğin, başlamasına kısa bir süre kala iptal edilmesine ilişkin bugün iki çarpıcı köşe yazısı kaleme alındı.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz'ın bugünkü köşesinde yer alan "Hiçbir şey anlamadım" arabaşlığında dikkat çekici bilgiler yer aldı. Etkinliğin başlamasına kısa bir süre kala "iptal" kararının alınmasının "ilginç" olduğunu yazan Yılmaz, "11.50'de Cumhurbaşkanı'na giden Genelkurmay Başkanı, 12.50'de Saray'dan çıkmış. 12.53'te de törenin iptal edildiği bildirilmiş" diye yazdı.

AHMET TAKAN: İPTALİN SIRRI SLOGANDA SAKLI

İptal kararıyla ilgili olarak dikkat çeken bir diğer yazıyı ise Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan kaleme aldı. Yazısına, "Anıtkabir'den uçurtulmayan dilek balonları" başlığını atan Takan, "Genelkurmay Başkanı ile Kuvvet 'Komutanları'nın canı can da o sırada Anıtkabir'de bulunan asker ve vatandaşların canı patlıcan mı?" diye sordu.
Etkinliğin iptal edilmesinin gerekçesinin "sloganında" saklı olduğunu yazan Takan, "O, "ordu-millet el ele" var ya, bir de "Ata'nın huzurunda" ile birleştirilince bazı çevrelerin alerjilerinin nasıl depreştiğini adım gibi iyi biliyorum. Genelkurmay karargahına uygulanan tam saha presleri... Gelenleri gidenleri, telefon trafiklerini... Taa, kumpas davalarında başlayan, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında Türk milleti ve devlet bekasının taşıyıcı kolonu olan "ordu-millet" bağlılığına indirilen ölümcül darbelerin devamıydı iptal... Hem de vatandaşa Anıtkabir korkusu vererek!" ifadelerini kullandı.

12 Kasım 2016

yuzdeyuzhaber

http://www.haberyuzdeyuz.com/politika/saraydan-cikmis-iptal-etmis-h17583.html


  
773 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu