• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84196.8693
Euro7.73027.7611
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
Kuala Lumpur Büyükelçiliğine Merve Kavakçı atandı.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğine Murat Mercan, Birleşmiş Milletler Viyana Daimi Temsilciliği görevine Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar Gün, Kuala Lumpur Büyükelçiliğine Merve Kavakçı atandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun atanan büyükelçileri telefonla arayarak veya bizzat görüşerek görev yerlerini tebliğ ettiği öğrenildi.

Yaz kararnamesiyle atanan büyükelçilerden bazıları şöyle:

"La Paz-Serap Özcoşkun, Manama-Kemal Demirciler, Seul-Ersin Erçin, Tokyo-Murat Mercan, Malabo-Şebnem Cenk, İslamabad-Mustafa Yurdakul, Tiflis-Ceren Yazgan, Valetta-Başak Türkoğlu, Sofya-Hasan Ulusoy, Kabil-Oğuzhan Ertuğrul, Birleşmiş Milletler Viyana Daimi Temsilciliği-Ahmet Muhtar Gün, Libreville-Süphan Erkula, Stockholm-Emre Yunt, Brüksel-Levent Gümrükçü, Gatemala- Süleyman Gökçe, Santa Domingo-Ela Görkem, Budapeşte- Akif Oktay, Kuala Lumpur-Merve Kavakçı."

26.7.2017 - Aydınlık
https://www.aydinlik.com.tr/aydinlik-kitap/2017-temmuz/yeni-buyukelciler-kararnamesi-yayinlandi


BABASINI TAKİP ET MERVE KAVAKÇI'NIN KİM OLDUĞUNU ANLA

Odatv iddiasında ısrarlı:

1) 28 Şubat'ın arkasındaki ABD desteği göz ardı edilebilir mi?

2) Merve Kavakçı, Fazilet Partisi yönetimine rağmen emrivakiiyle TBMM genel kuruluna Nazlı Ilıcak'ın kolunda niye getirilmiştir?

3) Merve Kavakçı milletvekili olmadan 40 gün önce niye ABD vatandaşı olmuştur? Bu, Fazilet Partisi'nin kapatılmasına neden olmamış mıdır?

Devam edelim:

Merve Kavakçı'nın babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı. 20 küsur yıldır ABD'de yaşıyor. Kuzey Teksas'ta Kuran Akademisi, Suffa Islamic Seminary'nin kurucu dekanı ve İslam hukuku hocası. Dallas Merkez Camii imamı.

Ve; Amerika Birleşik Devletleri'nin "Resmi İslam Sözcülüğü" görevini yürütüyor.

Öyle ki Papa XVI. Benedictus'un ABD ziyareti sırasında görüştüğü isimler arasında Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı da var!

Prof. Kavakçı Teksas Parlamentosu'nun açılışında konuşma yapıp, dua okuyacak kadar güvenilir bir isim Amerikalılar için.

Prof. Dr. Kavakçı ABD vatandaşı mı?

Kendisinin "peygamber" olduğunu iddia eden Elijah Muhammed ile ilişkisi neydi? Malcom X'in Yahudi sermayesine karşı siyah emekçiyi savunan tepkisi, onun ölümüyle Elijah Muhammed ve daha sonra oğlu Şeyh W. D. Muhammed aracılığıyla nasıl sistem içine çekildi; pasifleştirildi?

ISNA, Kuzey Amerikan İslam Toplumu bilinmeden bu ilişkiler anlaşılamaz.

Uzatmayalım, Soner Yalçın, "Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor" kitabında tüm bu ilişkileri ayrıntılarıyla anlatıyor.

Sözümüz Ahmet Hakan'a, "Merve Kavakçı'ya hangi itibari iade edeceğiz?" Bu işleri salt türbana indirgeyip "mağduriyet" diye bakarsanız kandırılırsınız.

28 Şubat'a "modernizm penceresinden" bakanlar ile "mağduriyet penceresinden" bakanlar yanılır.

REFAHYOL döneminde özel bankların durumu araştırılırsa meseleyi anlamak için bir adım daha atılmış olur.

Onu da dönemin Bakanı Ufuk Söylemez'e sorun...

06.03.2012

Odatv.com  
http://odatv.com/babasini-takip-et-merve-kavakcinin-kim-oldugunu-anla-0603121200.html

Türkiye'nin Başörtüsü Sırası

Mayıs 1999'da, İslam yanlısı Erdem Partisi için seçilen yeni bir kadın milletvekili Merve Kavakçı, parlamentoda başörtüsü taktı. O sırada seküler milletvekilleri ve Başbakan'dan güçlü bir tepki geldi . Bağırdı, bağırdı ve yemin etmesini engelledi. Merve Kavakçı Çağıl Kasapoğlu ile o günlerde konuştu. BBC

http://www.bbc.co.uk/programmes/p04n3p5j

Cihatçı Kavakçı kardeşlerin şaibeli işleri

07 Temmuz 2015http://www.habersom.com/cihatci-kavakci-kardeslerin-saibeli-isleri/“İNTİKAM” SARHOŞU “CİHADCI” KAVAKÇILAR’IN ŞAİBELİ İŞLERİ


Neymiş de AKP’den milletvekili seçilen Ravza Kavakçı Kan, 16 yıl önce TBMM’den kovulan bacısı Merwe Kavakçı’nın o gün taktığı türbanı giyerek yemin etmiş de böylece intikam alınmış. Merwe Kavakçı da kardeşini “Cihadın mübarek olsun” diye tebrik etmiş. Evet, Kavakçılar maaile zafer sarhoşluğunda… Tabii babaları Yusuf Ziya Kavakçı’nın apar topar Dallas Merkez Camii imamlığından ayrılıp şaibeli Türkiye dönüşü ve yine Dallas’ta “İslam Köyü” kuracağız diyerek müslümanlardan toplanan paraların akibetinin ne olduğu gizlenerek. Ha ailenin Hamas’la sıkı fıkı ilişkileri, şeyhlerin önünde diz çökmeler, Kavakçı bacılardan birinin Emine Erdoğan’ın modacısı olması da cabası.

Evet, Türkiye Kavakçı ismiyle 16 yıl önce tanıştı. Merwe Kavakçı, türbanla TBMM’ye sokulmak istendi. Protestolarla TBMM’den çıkarıldı ve milletvekilliği düşürüldü. Bu arada Merwe Kavakçı’nın ABD vatandaşı olduğu da ortaya çıktı (Saklamıştı).

Son yapılan seçimlerde Merwe Kavakçı’nın bacısı Ravza Kavakçı Kan, AKP’den milletvekili seçildi ve yemin törenine Merwe Kavakçı’nın 16 yıl önce giydiği türbanı takarak katıldı. Ardından da, yandaş basında “intikam alındı”, “bu kez havlayamadılar” başlıkları baba Yusuf Ziya Kavakçı’nın milletvekili kızını öperken gösteren fotoğraflarla süslendi.


Yusuf Ziya Kavakçı ve AKP milletvekili kızı Ravza Kavakçı Kan

Yusuf Ziya Kavakçı, “kızlarım Türkiye’de eğitim yapamıyor” diyerek ABD’ye gidenlerden. Teksas’ın Dallas şehrine yerleşti ve burada Müslüman Kardeşler’in ABD’deki uzantılarıyla ilişki kurdu. Kısa sürede Dallas Merkez Camii imamı oldu ve ABD istihbarat raporlarına “Müslüman Kardeşler üyesi” olarak geçti. Yusuf Ziya Kavakçı, 25 yılın ardından cemaatinin deyimiyle “apar topar” ve “kimselere haber vermeden” yangından mal kaçırırcasına 2003 yılında Türkiye’ye geldi. Cemaat içinde “bu gidiş şaibeli” sözleri yüksek sesle dile getirildi.

O günlerde Kavakçı’nın imamlığını yaptığı Dallas Merkez Camii’nin 5,5 dönüm arazi üzerinde bir İslam Köyü kuracağı açıklanmıştı. Bunun için para bile toplanmaya başlanmıştı. Heyhat, 2014’e gelindiğinde konuyla ilgili İnternet sitesi kapatıldı ve proje rafa kaldırıldı. Toplanan paraların akibeti ise bir türlü doğru düzgün öğrenilemedi.

Yusuf Ziya Kavakçı ve medarı iftiharı kızı Merwe Kavakçı, aynı zamanda ABD’nin terör örgütü olarak kabul ettiği Hamas’a verdikleri destekle de Türk ve Amerikan basınında epey geniş yer buldular.

Merwe Kavakçı’nın Kıbrıslı Şeyh Nazım Kıbrısi’nin önünde diz çökerken çekilmiş fotoğrafı da bu arada yayımlandı (ilk JÖNTÜRK’te yayımlanmıştı):


Merwe Kavakçı ve Şeyh Nazım Kıbrısi

Gelelim Kavakçı bacıların diğeri Elif’e… Elif Kavakçı, New York’ta modacılık oynuyor. Emine Erdoğan’ın modacısı olarak biliniyor. İslamcıların ve bacılarının “şöyle iyi modacı” “çok ünlü” diye şişirmesine rağmen New York moda dünyasında adını bilenlerin sayısı yok denecek kadar az.


Elif Kavakçı

19.12.2017 - JönTürk

https://jonturk.tv/intikam-sarhosu-cihadci-kavakcilarin-saibeli-isleri


Malezya-Kuala Lumpur Nerede?

  
1168 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE