• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.81257.8438
Euro9.26129.2983
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
Fahrettin BAĞRI: NE TAZMİNAT NE 9/2, HİÇBİR ŞEY YOK!
TEMAD Genel Başkanı'nın 6 Temmuz 2020 Pazartesi günü Milli Savunma Bakanı ile bir randevusu olduğu bilgisi mevcut.
Aynı gün saat 14:00'de, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda 2/3002 Esas Numaralı "Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" görüşülecek ve büyük bir ihtimalle Milli Savunma Bakanı da Komisyonda bulunacak.
Şimdi, bahsi geçen randevu öğleden önce ise TEMAD Genel Başkanı Savunma Bakanı ile makamında görüşecek, şayet öğleden sonra gerçekleşecek bir randevu ise büyük bir ihtimalle TBMM'de ve Komisyonda olacak demektir...

1. Milli Savunma Komisyonuna gelen 28 maddelik Kanun Teklifindeki madde hükümlerinin çoğu daha önce sosyal medyada da paylaşılan ve üzerinde çalışmalar yaptığımız 78 maddelik Kanun Teklifi taslak metninden alınan maddelerdir. Astsubayların Göreve Başlama Derecesi 9/2 ile ilgili madde/maddeler taslak metinde yer almışken Komisyona gelen Kanun Teklifinde NEDEN yok?

2. Şimdiye kadar "Kesin" gözüyle bakılan 9/2 konusu "Etki Analizi/Maliyet" nedeniyle Kanun Teklifinden çıkarılmışsa bu Kanun Teklifinde MALİ konularla da ilgili madde hükümleri var.
Örnek
a) istekli ve şartlara uygun olan Kd.Başçavuşların 60 yaşına kadar çalışacak olması 5 yıl daha muvazzaf aylığı almaya devam edecek demektir. (Yaş Haddi 55'e göre)
b) Askeri tabip ve diş tabipliğini cazip hale getirmek için tabiplere ve sağlık astsubaylarına "Sağlık Hizmetler Tazminatı" verilecek ki az buz bir para da değil...
c) Milli Savunma Üniversitesi Enstitülerinde çeşitli kurs ve eğitim görenlere kıdem verilecek. Zaten veriliyordu ama sanırım kapsamı genişletilecek. Bu personele "Kıdem Verilmesi" demek bir yıl erken terfi demektir. 1 Yıl önce yarbay olan kıdemli binbaşılar 10.000 X Aylık Katsayı kadar Makam ve Görev Tazminatı alacaklar. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

SONUÇ: Muvazzaf astsubayları da ilgilendiren Göreve Başlama Derecesi 9/2 için "Maliyet" konusu öne sürülemez. Muvazzaf personel zaten kademe ilerlemesi yapacak, ha bir sene önce ha bir sene sonra ne fark eder? Sonuçta "Gasp edilen Hakkını" alacak.
Randevunun gerçekleşmesi sonucunda TEMAD Genel Başkanı "Sn.Bakanımız önümüzdeki günlerde/aylarda TBMM'ye gönderilecek başka bir Torba Kanun daha olacak, ona alırız v.s. v.s. laflar ederse asla inandırıcılığı olmayacaktır. Bu konu Pazartesi günü sonuçlanmazsa MAHŞERE kalacağından emin olabilirsiniz. Sağlıklar diliyorum...

04 Temmuz 2010

Fahrettin BAĞRI
(E) Maliye Astsubayı
  
137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE