• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

Erdoğan: Kadınlarımızı dışlayan ötekileştiren faşist zihniyete izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı açılış töreninde yüzyılın projesi olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul projesine ilişkin, "Kanal İstanbul'u ülkemize kazandırmakta kararlıyız, en yakın zamanda ihaleye çıkıyor" dedi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Açılış Töreni’nde konuştu. 

Kanal İstanbul'la ilgili etüt çalışmalarının yapıldığını belirten Erdoğan, projenin en yakın zamanda ihaleye çıkacağını söyleyerek, "Hiçbir engel tanımıyor, hiçbir bahaneye hiçbir mazerete prim vermiyoruz. İdeolojik saplantılarla hareket eden bir avuç hizmet düşmanına değil, milletimizin ne dediğine neyi istediğine bakıyoruz" dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ilişkin de konuşan Erdoğan, "Kadına hak ettiği değeri vermeyenlere rağmen kadınlarımızı özgürleştirdik. Baskıcı, ayrımcı politikalara biz son verdik. Kadınlarımızı dışlayan ötekileştiren faşist zihniyete izin vermeyeceğiz" diye konuştu. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü gönülden tebrik ediyorum. Diyarbakır annelerine selamlarımı gönderiyorum. Türkiye'nin kalkınma ve güçlenmesine mücadeleleriyle destek veren kadınlarımıza şükranlarımızı sunduk. Türkiye'nin kadınları destan yapmaya devam ediyor. Hayatın her alanında kadınlarımız varlıklarıyla ülkemizin önünü yolunu açıyor. 

Alçakça katledilen yüzlerce kadın İstiklal mücadelemizin günümüzdeki bayraktarlarıdır. Bu ülkeyi bir asır önce kadın erkeğiyle bağımsızlığa taşıdık. Kadına hak ettiği değeri vermeyenlere rağmen kadınlarımızı özgürleştirdik. Baskıcı ayrımcı politikalara biz son verdik. Kadınlarımızı dışlayan ötekileştiren faşist zihniyete izin vermeyeceğiz.

"Yol, medeniyet demektir, su medeniyettir"

400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara otoyolunun bir bölümünü hizmete açıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nun 29 kilometre uzunluğundaki Kınalı-Odayeri Kesimini hizmete açıyoruz. Yol medeniyet demektir, su medeniyet demektir.

3 viyadük,
12 köprü,
14 alt geçit,
9 üst geçit,
51 menfez,
2 tünel ile 2 kavşaktan oluşuyor.
Artık vatandaşlarımız kesintisiz seyahat imkanına kavuşuyor. Bu güzergâh Kuzey Marmara'yı ve Güney Marmara'yı Batı Anadolu'ya bağlıyor. Kınalı mevkiinden giren araçlar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanarak Dilovası Bursa ve İzmir'e kadar kesintisiz seyahat imkanı sağlayacak. Aynı zamanda kaza riskini ciddi manada azaltıyor. 352 milyon dolarlık bir yatırımla hizmete aldığımız bu projenin, şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

"Çıkmış birileri 'israf' diyor; hayatınızda böyle otoyol yaptınız mı?"

Sadece bitirdiğimiz bu yollar Türkiye'nin nereden nereye geldiğini somut olarak ispatlıyor. Çıkmış birileri israf israf diyor. Bu mu israf. Hayatınızda böyle bir otoyol yapmışlığınız var mı?  Yeni çalışmalar yeni eserler inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ey CHP zihniyeti, sizin bırakın icraatlerinizi hayalleriniz bile ulaşamaz buna. Bu yollardan sadece AK Partililer mi geçecek? CHP'liler geçmeyecek mi? 

81 ilimizin her birine hizmet götürüyoruz. Bunu herkes için yapıyoruz bunları. Bizi anlamak istemeyenler anlamıyor. İki hafta önce İzmir'de önemli bir merkezimi açtık. Kılıçdaroğlu'na davet gönderdim gelmedi. Toplam yatırım bedeli 455 milyon Euro'yu bulunan Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu'nu İzmirli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. İzmir Çandarlı arasını 1,5 saatten 45 dakikaya indirdik.

Yine aynı hafta Cumhurbaşkanlığı Millet kütüphanemizi vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Şimdiye kadar 120 bin kişi ziyaret etti. Rami Kışlası Kütüphanesi'nin inşasına başladık.

Hızlı trenimiz yoktu, hava ulaşımı sadece belli bir kesimin kullandığı bir lükstü. Karşımızdaki tabloyu iktidarımızda tersine döndürdük. Bizim 26 havalimanımız varken şu anda 56 havalimanımız var. Yetmez daha da devam edecek.  Ulaşımda 6 bin 100 kilometreden 26 bin kilometreye çıktık.

"İdlib'de kendi yaptığımız araçlarla mücadele verdik" 

Köprü ve viyadük uzunluğu 311 kilometreden 660 kilometreye çıktı, otoyol uzunluğu 3 bin 70 kilometreye çıktı. bin 213 kilometre hızlı tren hat uzunluğumuz var. Ankara-Sivas hızlı trende son aşamaya geldik. Açılışını yaptığımız 29,5 kilometre yolun hayırlı olmasını diliyorum. Otomobilimizi yaptık mı, insansız hava araçlarımızı yaptık mı. İdlib'de insansız hava araçlarımızla mücadele verdik.

İnşallah şimdi üçüncüsü geliyor o da Akıncı. Bitince inşallah bize büyük güç katacak. Merez Bankasının döviz rezervi 100 milyar doların üstünde. 

"Kanal İstanbul, ihaleye çıkıyor"

Kanal İstanbul projesi en yakın zamanda ihaleye çıkıyor. Bu projeyle ilgili olarak her türlü etüt çalışmasını yaptırdık. 11 farklı üniversiteden 200'ün üzerinde bilim insanı bu projeyi inceledi. Bu proje diğer katkılarının yanında Türkiye'nin stratejik gücüne çarpan etkisi yapacaktır. Hiçbir engel tanımıyor, hiçbir bahaneye hiçbir mazerete prim vermiyoruz. İdeolojik saplantılarla hareket eden bir avuç hizmet düşmanına değil, milletimizin ne dediğine neyi istediğine bakıyoruz. Bütün derdimiz aziz milletimize hizmet edecek eserler üretmek. Boğazın yükünü hafifletecek, Kanal İstanbul'u ülkemize kazandırmakta kararlıyız. Bizim siyaset anlayışımızda yol medeniyet demektir. 

"Türkiye ayağındaki prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu"

Türkiye ayağındaki prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu. 

Türkiye ne zaman kalkınma yolunda adım atsa hemen biri devreye girdi. Bunu da çoğu zaman içimizdeki maşalarıyla yaptılar. Sokakların karıştırılmasından darbelere kadar her yol denenmiştir. FETÖ belası, 15 Temmuz… Artık bu yollara da kolay kolay başvuramayacaklar."

08 Mart 2020

https://t24.com.tr/haber/erdogan-kadinlarimizi-dislayan-otekilestiren-fasist-zihniyete-izin-vermeyecegiz,865357?fbclid=IwAR2nfkJBLsOQz_-OGmCpkxk-cgYn6Blh05vdr1peHLped_FcB_gWIpISJ3U

Bir ekonomik tetikçinin itirafları - Ülkelerin ve Halkın Borçlandırılması


Dinde Türban var mı? Türban, kadına özgürlük mü getirir?  
560 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen Türkiye


Prof.Dr. Cihan Dura, Ataname


Mustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Sızıntı


Barış Pehlivan, Barış Teroğlu, Metastaz


Alev Coşkun, Tarihi Unutmamak


Prof.Dr.Emre Kongar, 21. Yüzyılda Türkiye


Prof.Dr.Emre Kongar, Yakın Tarihimizle Yüzleşmek


Rıza Zelyut, Osmanlı'da Oğlancılık


Merdan Yanardağ, Türkiye Nasıl Kuşatıldı?


Prof.Dr. Sina Akşin, Yakın Tarihimizi Sorgulamak


Nurten Arslan. Küçük Anılarda Büyük Sırlar, 5 cilt
Biyografik Roman Tarzında Atatürk ve Yakın Tarih


Soner Yalçın, Samizdat


Soner Yalçın, Saklı Seçilmişler


Erol Toy, O'na Katılmak, Dünden Yarına Türkiye Cumhuriyeti


Prof.Dr. Afet İnan, Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk'ün El Yazıları


Bernard Lewis, Modern Türkiye'nin Doğuşu


Laik, Demokratik, Hukuk Sevleti Türkiye Cumhuriyeti'ni Ortadan Kaldırmaya Yönelik İç ve Dış İrticai Örgütler


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Zaman Kaybolmaz


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Süleyman Duman, Kütahya-Eskişehir


Anılarla Mayıs 1970 - Ocak 1975 Astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler


Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)


Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)


Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Ali Tayyar Önder - Türkiye'nin Etnik Yapısı ve Açılım


Cengiz Özakıncı - İblisin Kıblesi Kitabına Ait Program
Prof.Dr. Erol Manisalı: Amerika'nın yürüttüğü karşı devrim


GENÇLİĞE HİTABE
Analiz

AKP-BDP çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti’ni dönüştürmeye çalışanlar, 18 yıl önce (1993-1994) Kürt-İslam çizgisindeki Yeni Zemin’de örgütlenmiş... 3.6.2011-Yeniçağ 
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/-51438h.htm
Yeni Zemin Dergisi Konu Başlıkları:
https://katalog.idp.org.tr/dergiler/610/yeni-zeminYıl 1993; Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Refah Partisi İstanbul İl Başkanı, MKYK Üyesi) Sayın Bülent Arınç (Refah Partisi MKYK Üyesi) ve Sayın Mehmet Metiner (Yeni Zemin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni).


Yıl 1993; Sayın R.Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç ve Mehmet Metiner birlikte bir açık oturumda


Türkiye'nin siyasi yapısının islami yönde değiştirilmesini temel hedef edinmiş Yeni Zemin Dergi Yazarları, TSK yapısının değiştirilmesini de misyon edinmiş.

Aynı zamanda eyalet, hilafet gibi söylemlere sahip Em.Tuğg. Adnan Tanrıverdi 15 Temmuz 2016 sonrası TSK'da yaptırdığı değişiklikleri sıralıyor:


İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan'ın HÜDA PAR ve Hizbullah Tespitleri