• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Ö/K You Tube
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
A24 Gayrimenkul

ABD seçimlerinde 'Demokratlar ölülere oy kullandırdı' iddiası - Nurcu tarikat FETÖ'nün ölülere oy kullandırma çağrısı

ABD'de Trump ve Biden arasındaki yarış kıyasıya devam ederken, Trump taraftarları yayınladıkları bir videoda ölüler adına Biden lehine oy kullanıldığını iddia ettiler.

BD başkanlık yarışı tarihte görülmemiş bir çekişmeye sahne oluyor.

Baş başa giden yarışta, Demokrat aday Joe Biden posta yoluyla kullanılan oyların sayımına başlanmasıyla başkanlık yolunda kritik eyaletlerde öne geçti.

Bu gelişmenin ardından, seçimden önce de posta yoluyla oy kullanılmasına karşı çıkan Başkan Donald Trump, oyların sayımının durdurulması için hukuki yollara başvururken, birçok şaibe iddiasında bulundu.

Kendisi için kullanılan oyların çöp konteynerlerinde bulunduğunu, yakıldığını söyleyen Trump, bu yaşananların Amerika demokrasi tarihine bir leke sürdüğünü ifade etti.

Konu hakkında Trump destekçileri de şaibeli buldukları durumları sosyal medyada paylaşarak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

DEMOKRATLAR ÖLÜLER ADINA OY KULLANDI

Seçimlere hile karıştırıldığı noktasında ortaya atılan son iddia ise, kayıtlarda ölü olarak görülen isimler adına, Biden lehine oy kullanıldığı iddiası.

Trump destekçisi bir sosyal medya kullanıcısı, Biden adına oy kullanmış bir ismi resmi sistemde sorguladı.

Verileri sisteme yükleyip sorgulama sonucunda şahsın ölü olduğu sonucuna ulaşan kullanıcı o anların videosunu çekerek paylaştı.

Söz konusu video, kısa sürede Trump destekçileri tarafından paylaşım rekoru kırdı.

05.11.2020

https://www.haber7.com/dunya/haber/3031021-abd-secimlerinde-demokratlar-olulere-oy-kullandirdi-iddiasi


***

ABD seçim sonuçları: Trump hile yapılmadığını söyleyen seçim güvenliği yetkilisi Chris Krebs'i görevden aldıChris Krebs'i Trump atamıştı

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (Cisa) başkanı Krebs'i "seçim güvenliği konusunda son derece asılsız şeyler söylediği için" görevden aldığını duyurdu:

"Chris Krebs'in 2020 seçimleriyle ilgili yaptığı açıklama son derece asılsızdı, seçimlerde çok büyük usulsüzlükler ve hile var; ölülerin oy kullanması, sandık gözetmenlerinin seçim merkezlerine alınmaması, oy kullanma makinelerinde Trump'ın oylarını Biden'a aktaran arızalar, geç oy kullanımı ve daha birçok şey dahil... Bu sebeple şu andan itibaren geçerli olmak üzere Chris Krebs'in Cisa'daki görevine son verildi."Twitter uyarı ekledi

Donald Trump'ın bu paylaşımına Twitter tarafından "seçim güvenliğiyle ilgili bu bilgiler yanıltıcı olabilir" ifadesi eklendi.

Trump, 3 Kasım'da yapılan ve kaybettiği seçimlerin sonucunu kabul etmiyor. Oy farkının yakın olduğu çeşitli eyaletlerde yeniden sayım için mahkemeye başvuruyor. Ancak hile yapıldığına yönelik iddialarıyla ilgili henüz bir kanıt sunmadı.

18 Kasım 2020

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-54983120

***

"Haber - Yorum

Trump'ın ölü insanlar oy kullandı iddiaları yıllar önce anayasa değişikliği referandumunda nurcu tarikat FETÖ başının sözlerini çağrıştırdı"


FETHULLAH GÜLEN HİLE Mİ YAPIN DİYOR?

Fethullah Gülen herkul.org sitesine konuşmuş, referandumdan “Evet” oyu çıkmasının zorunlu olduğunu anlatmış, mümkünse ölülerin bile oy kullanmasını istemiş. Gülen’in mesajı cemaatin denetimindeki gazetelerde, televizyon kanallarında ve internet sitelerinde geniş bir biçimde yer aldı. 

Bakın Fethullah Gülen ne diyor?

“Değil sadece kadını erkeğiyle, çoluğu çocuğuyla ve dünyanın dört bir yanına dağılmışıyla hayatta olan insanları, imkan olsa mezardakileri bile kaldırarak o referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım. Mezardakiler bile kalksın. Ben zannediyorum kalkarlar da, ben zannediyorum ruhları koşar da. Çünkü demokrasi adına çok önemli bir adımdır.”

Gülen’in anayasa değişiklik paketini desteklemesinden daha doğal bir şey olamaz, hiç kimse de ondan başka türlü bir tavır beklemiyor zaten. Ancak, “İmkan olsa mezardakileri bile kaldırarak o referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım” sözleri bir temenni değil, milyarlarca dolarlık sermayeyi yönlendiren cemaatine, TC kurumları içine sızmış militanlarına çok açık bir talimattır.

Şu ifadeye herkes dikkat etsin.

Fethullah Gülen, “ölü diri, herkes ‘Evet’ oyu kullansın” demiyor, ölü diri, herkese ‘Evet’ oyu kullandırılsın” diyor. Yazıdaki edebi bir metin yaratma özenine baktığımızda, bunun bir dil sürçmesi olmadığını hemen anlarız.

Gülen’in talimatı şudur:

Referandum cemaatimiz için bir ölüm kalım meselesidir. Paketin geçmesini halkın kararına bırakamayız. Anayasa değişiklik paketinin geçmesi için, ölüler ve diriler adına oy kullanmak da dahil, her türlü hileye başvurmamız caizdir.

Geçmişte Gülen cemaatinin bildiğimiz bir özelliği vardı. Uzun vadeli düşünür, hiçbir partiye açık destek vermez, iktidara gelme ihtimali olan hiçbir partiye açıktan muhalefet yapmaz, onlarla da iyi ilişkiler kurmaya çalışırdı. TSK’ya karşı bile tavır almaz, laiklik karşıtı söylemlerde bulunmaz, hatta komutanları memnun etmek için kızların üniversiteye başı açık gitmesinin dinen hiçbir mahsuru olmadığı şeklinde fetvalar verirdi.

Çünkü cemaat ister darbeyle olsun, ister demokratik yoldan olsun, iktidar değiştiğinde elde ettikleri kazanımları kaybetmek istemezdi.

Ancak bu tavırları AKP iktidara geldikten, özellikle AKP son genel seçimleri % 47 gibi yüksek bir oyla kazanıp Cumhur Başkanlığı koltuğunu da ele geçirdikten sonra tamamen değişmiş, cemaat AKP’ye açık destek vermekte bir sakınca görmemiştir.  

Bu değişimin nedeni bellidir. Gülen hareketi ABD ve AB’nin de destek verdiği Ergenekon davasıyla tüm AKP muhaliflerinin susturulacağı, TSK içindekiler de dahil tüm Kemalistlerin tasfiye edileceği, rejimin, sonsuza dek öyle kalmak üzere ılımlı İslam rejimine dönüşeceği düşüncesine kendilerini fena halde kaptırmıştır.

Cemaat için muhalefet partileriyle ve TSK ile iyi geçinmenin önemi kalmamıştır. Nasıl olsa, son muhalefet kırıntıları da yüksek yargının AKP’nin ele geçmesiyle yok olacaktır.

Ancak son dönemdeki gelişmeler cemaatin büyük bir yanılgı içine düştüğünü göstermiş, kendileri de bu yanılgının farkına varmıştır.

Terör olaylarının artışına, Kürt açılımına, PKK’nın muhatap alınmasını savunan yandaş liberallere, yolsuzluklara ve yoksulluğa duyulan tepkiler, ABD ve AB desteğine rağmen  AKP’nin halk desteğini eritmeye başlamıştır.

CHP’nin Kılıçdaroğlu ile atağa geçmesi, MHP tabanının referandumda firesiz “hayır” oyu vereceğinin görülmesi Gülen cemaati için kabusa dönüşmüştür. Çünkü AKP ile omuz omuza görüntü veren, muhalefete saldıran, TSK’ya olmadık iftiralar atan Gülen cemaatinin oya işler gibi büyük bir sabırla kurduğu sermaye imparatorluğunun yıkılma, TC kurumları içindeki örgütlerinin dağılma olasılığı ortaya çıkmıştır.

Fethullah Gülen’e, “İmkan olsa mezardakileri bile kaldırarak o referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım” dedirten işte bu ölümcül olasılıktır.

Kabuslar görmeye başlayan Fethullah Gülen, cemaatine ve yandaşlara, AKP’yi iktidarda tutacak her yolun mubah olduğunu bildiren bir fetva yayınlamıştır.  

Köşeye sıkışmış kedinin ne yapacağı belli olmaz derler, ama bu kedi ne yapacağını kendisi söylüyor.  

Başta muhalefet partileri olmak üzere, demokrasiye inanan herkes  Fethullah Gülen’in yayınladığı fetvayı çok iyi anlamalı, sandığa militanca sahip çıkmalıdır.

A. Metin Akpınar  

02.08.2010

Odatv.com 

https://odatv4.com/fethullah-gulen-hile-mi-yapin-diyor-0208101200.html

Nurcu tarikat FETÖ başı Fethullah Gülen “İmkan olsa mezardakileri bile kaldırarak bu referandumda "EVET" oyu kullandırmak lazım”

  
555 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen Türkiye


Prof.Dr. Cihan Dura, Ataname


Mustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Sızıntı


Barış Pehlivan, Barış Teroğlu, Metastaz


Alev Coşkun, Tarihi Unutmamak


Prof.Dr.Emre Kongar, 21. Yüzyılda Türkiye


Prof.Dr.Emre Kongar, Yakın Tarihimizle Yüzleşmek


Rıza Zelyut, Osmanlı'da Oğlancılık


Merdan Yanardağ, Türkiye Nasıl Kuşatıldı?


Prof.Dr. Sina Akşin, Yakın Tarihimizi Sorgulamak


Nurten Arslan. Küçük Anılarda Büyük Sırlar, 5 cilt
Biyografik Roman Tarzında Atatürk ve Yakın Tarih


Soner Yalçın, Samizdat


Soner Yalçın, Saklı Seçilmişler


Erol Toy, O'na Katılmak, Dünden Yarına Türkiye Cumhuriyeti


Prof.Dr. Afet İnan, Medeni Bilgiler ve M.Kemal Atatürk'ün El Yazıları


Bernard Lewis, Modern Türkiye'nin Doğuşu


Laik, Demokratik, Hukuk Sevleti Türkiye Cumhuriyeti'ni Ortadan Kaldırmaya Yönelik İç ve Dış İrticai Örgütler


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Zaman Kaybolmaz


Prof.Dr. İlber Ortaylı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Süleyman Duman, Kütahya-Eskişehir


Anılarla Mayıs 1970 - Ocak 1975 Astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler


Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)


Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)


Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini


Ali Tayyar Önder, Türkiye'nin Etnik Yapısı


Ali Tayyar Önder - Türkiye'nin Etnik Yapısı ve Açılım


Cengiz Özakıncı - İblisin Kıblesi Kitabına Ait Program
Prof.Dr. Erol Manisalı: Amerika'nın yürüttüğü karşı devrim


GENÇLİĞE HİTABE
Analiz

AKP-BDP çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti’ni dönüştürmeye çalışanlar, 18 yıl önce (1993-1994) Kürt-İslam çizgisindeki Yeni Zemin’de örgütlenmiş... 3.6.2011-Yeniçağ 
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/-51438h.htm
Yeni Zemin Dergisi Konu Başlıkları:
https://katalog.idp.org.tr/dergiler/610/yeni-zeminYıl 1993; Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Refah Partisi İstanbul İl Başkanı, MKYK Üyesi) Sayın Bülent Arınç (Refah Partisi MKYK Üyesi) ve Sayın Mehmet Metiner (Yeni Zemin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni).


Yıl 1993; Sayın R.Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç ve Mehmet Metiner birlikte bir açık oturumda


Türkiye'nin siyasi yapısının islami yönde değiştirilmesini temel hedef edinmiş Yeni Zemin Dergi Yazarları, TSK yapısının değiştirilmesini de misyon edinmiş.

Aynı zamanda eyalet, hilafet gibi söylemlere sahip Em.Tuğg. Adnan Tanrıverdi 15 Temmuz 2016 sonrası TSK'da yaptırdığı değişiklikleri sıralıyor:


İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan'ın HÜDA PAR ve Hizbullah Tespitleri