• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
 • https://twitter.com/
  • AKP Milletvekili Rıza Posacı: Tarım Bakanlığı'nda ithalat lobisi var
  • EMEKLİ ASSUBAYLARIN GÜNDOĞDU BASIN AÇIKLAMASI
  • Amerikan Donanması, Karadeniz, Boğazlar Sözleşmesi Montrö ve Kanal İstanbul
  • Hasip SARIGÖZ, Menzil tarikatını yazdı, MENZİLVANYA
  • “- Evladım sen necisin?” “- Ben Menzilciyim Komutanım!”
  • - Erdoğan Atatürk dönemini hedef aldı: Dersim’le yüzleşme çağrısı
  • - TÜRKİYE’YE YÖNELİK “DERSİM İFTİRASINA” YANITLAR!
  • Emekli astsubaylar, özlük hakları için Ankara'da eylem yaptı
  • Mehmet KAYALI: YOLLARA DÜŞEN EMEKLİ ASSUBAYLAR
  • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
  • DSİ'nin görüşünü Kanal İstanbul'un ÇED raporundan çıkarmışlar
  • METİN AYDOĞAN: SİNCAN UYGUR, EMPERYALİZM VE ÇİN
  • Gerici Şenocak ensest ilişkiyi savundu
  • Suriye’ye atılan füzeler İHH başkanını ‘kesmedi’: Çok az vuruş yapıldı
  • Prof. Dr. Ahmet Ağırakça: ‘Demokrasi isteyen kafirdir, tevbe etmezse öldürülmelidir’
  • FETÖ Zaman gazetesinin kuponla dağıttığı Kur'an tefsirini değiştirmiş...
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI

Anasayfa

Adına ister kapitalist, ister liberal, ister demokrat, ister yeşil sermaye, ister teknokrat, ister haşhaşi, isterse rantçı, her ne denirse denilsin, kendi keyfini, rahatını düşünen yönetimi ele geçirmiş unsurların hep bana-rab bana uygulamaları sonucu yarattıkları gelir adaletsizlikleri, yaşamın fırsat rüzgârlarını hep kendilerinden yana estirip durur.
Sn. Necdet ÖZEL diyor ki, Assubay ' larla ilgili bir takım iyileştirmeleri, yeterli olmasa da yaptık.
08.09.2014
08.09.2014
"Keşke Genelkurmay Başkanımız böyle bir açıklamayı bugüne kadar yapmadığı gibi aynı şekilde yapmasaydı. Bunu bizimle paylaşsaydı daha isabetli olurdu. Benimle paylaşabilirdi. Sayın Başbakan ile paylaşabilirdi"
2. Ekonomik Atılım Dönemini başlatmak istiyoruz İnsan odaklı ekonomik kalkınma temel felsefemiz olarak sürecek.
07.09.2014
07.09.2014
MİT’in Hakan Fidan’ın da ağzından Nusra’ya lojistik destek verildiğini işittiğimize göre, durum şu, İsrail hem cemaati hem Tayyip’in şürekasını parmağında oynatıp Suriye’de müslümanı müslümana kırdırıyor.
Cinayetten önce son görüşme o imamla Suikasttan önceki son görüşmesi Cemaat’in Türkiye İmamı’ Mustafa Özcan ile oldu Köstebek’i yazma!
07.09.2014
13.07.2014
Filistin bayrağı, ilk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916'daki Osmanlı Devleti'ne karşı yapılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı.
Tekirdağ’daki bir boks maçında, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıkan süper orta sıklet boksörü Ünsal Arık, “AKP’den bazı isimler televizyona çıkıp Başbakan’dan özür dilemem karşılığında bana 150 bin dolar teklif etti” sözleriyle gündeme oturmuştu.
13.07.2014
13.07.2014
ancien régime’den kalan iki veya üç üye hariç hepsi Fethullahi’dirler ve Gül, sadece Fethullahi üye atamıştır ve atamaktadır. Buradayız. Yalçın’a, “Al Yalçın’dan” dediğim haberlerin işte birisi budur.
2014 yılında Samsun’dan yola çıkan Erdoğan’ın, “Yeni Türkiye”yi nerede aradığını, kimlerle nereye yürüdüğünü ve gerçekte kimlere hangi “vizyonu” sunduğunu...
13.07.2014
13.07.2014
ABD, Erdoğan’ı Kıbrıs konusunda neye, nasıl ikna etti, o "farkındalığı" nasıl sağladı şimdilik bilmiyoruz, ama “devletin başı” sıfatını taşıyan Cumhurbaşkanlığı makamına aday olan Erdoğan’ın devlete savaş açtığını, devlete karşı milletin yanında yer alacağını anlatmaktan, “Yeni Türkiye, yeni Türkiye” diye bağırmaktan helâk olduğunu net bir şekilde görüyoruz.
12 yıldır iktidarda olan, ve assubaylara zırnık hak vermeyen, bilakis çıkardığı; Disiplin Kanunu, Disiplin Yönetmeliği, maddelerini değiştirdikleri Atama Yönetmeliği, Personel Kanunu gibi kanun ve yönetmeliklerle astların daha da geri gitmesini sağlayan iktidar, şimdi TEMAD'ı davet ediyor.
13.07.2014
13.07.2014
Türkiye’deki şerileştirici adımların karakterini çözümlemede yaşanan en önemli yanılgı şeriatın bir günde, yukarıdan siyasi devrimle ve muhtemelen İran ya da Suudi Arabistan tarzı bir şeriatı tesis etmek üzere geleceği varsayımından kaynaklanıyor.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezi, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına aday olmasından sonra Haliç Kongre Salonu’nda 11.07.2014 tarihinde düzenlemiş olduğu “Vizyon” toplantısına katıldığını internet sayfasından duyurdu. İşte o duyuru:
12.07.2014
12.07.2014
Son 10 yılda 171 milyar dolarlık bütçe açığı verildi. Özelleştirme adı altında elde avuçta ne varsa satıldı ve elde edilen gelir ise son Boğaz köprüleri ve otoyol satışıyla 41 milyar dolar oldu. Bu Satış, açığın ancak yüzde 23’ünü karşılayabildi.
"Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..." Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir."
12.07.2014
12.06.2014
Ergenekon davalarında haksızlıklara karşı yapılan eylemlerde ve gezi parkı eylemlerinde kendi vatandaşlarını üzerine tomaları, gaz bombaları, silahları ile yürüyerek genç, çocuk ayırt etmeksizin öldüre bilen güçler; ne yazık ki bölücü katillere karşı aynı güçlerini gösterememiş ve bağımsızlığımızın yegane simgesi bayrağımızın indirilişine seyirci kalmışlardır. Emniyet güçleri pasif direniş gösteren devlet gücü konumuna düşürülmüştür. Valiler ise adeta devlet güçleri ile PKK’lılar arasında arabuluculuk yapmaktadır. Milletimiz, milli değerlerine yapılan bu saldırılara sesiz kalmayacaktır. Sarsılan devlet otoritesini milli iradesi ile gene kazandıracaktır. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
Anayasal olarak Askeri personelin sendikalaşması yasaklanmamıştır, sadece kısıtlanabileceği hüküm altına alınmıştır. Bu yönde çalışma yapılması çok önemlidir. Ankara Üniversitesi Web sayfasında ARŞİV kısmında ASKERİ PERSONELİN SENDİKALAŞMASINA YÖNELİK bir tez çalışması bulunmaktadır. Onu mutlaka okuyun. Bu tez dünyadaki oluşumlar hakkında bilgi verirken belli çözümlemeler aracılığı ilede örgütlenmenin gerekliliğini ortaya koymuştur. Belki hakklarınızı kendinizin elde edeceğiniz kuruluşlarınızın olması daha iyi olacaktır.
10.06.2014
01.06.2014
Sendikaların üyelerinin haklarını koruyacakları göz önünde tutulduğunda, gereksiz ve aşırı disiplin anlayışlarına itiraz etmelerini beklemek tabi ki mümkündür. Askeri personelin sendikal örgütlenme hakkına sahip olması, askerliğin temelini teşkil eden disiplini genel olarak zaafa uğratmaz; ancak, disiplin sağlama yollarında belirli bir farklılaşma yaratabilir. Sendika ve ordu arasındaki karşılıklı görüş alış verişi ve karşılıklı rıza ile aslında personelin öz-denetimini de içeren, daha çağdaş bir disiplin anlayışı oturtturulabilir. Sendikaların ordudaki rütbeler arası hiyerarşiye bir etkisi olamayacağından, hiyerarşi, ordunun temel hassasiyetlerini koruyacaktır.
Bizler için ne düşünüyorsunuz?" diye sorulduğunda ‘’o kadar çok sorunumuz var ki sizlerin bu durumu 138’inci sırada yer alır ‘’ diyeceksiniz! İzmir bilgilendirme toplantısında ‘’Çanakkale zaferi zafer değildir zafer olsaydı 1920'de aynı güçler tarafından İstanbul tekrar işgal edilmezdi’’ diyebildiniz.
31.05.2014
26.05.2014
''Rus kaynaklarına göre, 1863-64 yılları süresince 418 bin kişi Türkiye'ye "göç" etmiştir. 1858-65 yılları arasında göç edenlerin toplam sayısı da 493 bindir. Ancak belirtilen bütün bu sayılar, Ruslarca kayıt altına alınmış ve büyük bir olasılıkla düşük tutulmuş olan tek bir tarafın görüşünü yansıtan sayılardır.''( Alıntı)
17 Nisan 1940, Köy Okullarına öğretmen ve eğitmen yetiştirme, yöre kalkınmasında etkin bir görev üstlenmek üzere Türkiye koşullarına özgü eğitim kurumları yasası TBMM"de kabul ediliyor. Zeki Kentel"in babası Trakya"da bu çadırlı ordugahta iki yıl geçirdi ve çevresinin diz boyu çamur ve insan boyu karla kaplı o çadırda genç yaşta ömrünü tamamladı. Şehirde yaşama şansımız kalmamıştı. İlkokul diplomamı babama göstermek kısmet olmadı. Annem ile köye, eğitmen olan dayımızın yanına döndük... Dayının çocuklarıyla birlikte kendine zor yeten çorbasına şehirden iki kaşık daha katılmıştı. Babasız yetim kalışının ardından okumak için çırpınan, ailenin de okutmak için çırpındığı, tek suçu şehir ilkokulu mezunu olduğu için Zeki Kentel, "KEPİRTEPE KÖY ENSTİTÜSÜ”NÜN kapısından geri döndürüldü...
21.05.2014
17.05.2014
Bilirim bir kaç ağıt sonrası yok. Ne ilk bu feryat figan nede son olacak. Bugün somaydı yarın belki başka bir yerde. Başka kanlar akacak ekmek peşinde. Ben evet ben. Tanırsınız beni başımda lambam yüzümde kömür karası o resimlerden. Bakmayın adınım madenci olduğuna. Bazen fabrika işçisiyim bazen hamal bazen boyacı. Farkımız yok bizim bir birimizden.
Türkiye, ILO 176 numaralı "Madenlerde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi"ni imzalamadı. Lübnan'dan, Zimbabve'ye 28 ülkenin imzaladığı sözleşmeyi, Türkiye'nin neden imzalamadığı merak konusu. 1995 tarihli ‘Madenlerde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesinin Türkiye tarafından onaylanması için birçok girişimde bulunulmasına karşın, bu konuda henüz bir gelişme sağlanamadı. Sözleşme, maden işletmesi sahiplerine ve hükümetlere önemli sorumluluklar getiriyor.
17.05.2014
15.05.2014
Taşeronlaşmanın, denetimsizliğin, sonsuz kar ve para hırsının, aşırı tüketimin, vurdum duymaz halk kitlelerinin, basiretsiz ve sığ iktidarların, kapitalizmin milyonlarca kötü sonucundan biri daha. Soma kömür işletmelerinde trafo patlaması sonucu yitirdiğimiz şu an için 157 CAN.
Bizleri, evlatlarımızı en kıymetli torunlarımızı dünyaya getiren; Anamız, eşimiz, kızlarımız - gelinlerimizin, Evladını askere gönderirken eline bu vatana kurban olsun diye kına yakan, kutsal analarımızın, Bu vatan için toprağa düşmüş, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Gazi ve Şehit ANALARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
14.05.2014
11.05.2014
Nasıl bir yaratık bu kadar aşağılık olabilir? Bir insana torununu yedirmeye çalışan bir canlı düşünebiliyor musunuz? Hayır! Düşünemezsiniz. Böylesine bir alçaklığı, haysiyetsizliği hayal bile edemezsiniz. İşte tüm bunlara şahitlik edip hala yaşamak ne denli ağır bir zulüm bir bilseniz! O günahsız sabinin yanık etinin kokusunu yıllarca yanında taşımak, o kadıncağızların çığlıklarını, çırpınışlarını her gece tekrar tekrar duymak, yaşamak ne acı, taşıması ne zor bir yük!..
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
24.04.2014
22.04.2014
Güneydoğu illerinde asker ve polisin oy kullandığı sandıklardan çıkan sonuç Erdoğan'ı şoke etmiş.
Bu şekilde, eylem kararı alan mevcut TEMAD yönetimi kadar, yıllardır assubayların ekonomik, sosyal ve sınıfsal sorunlarını gidermeyen askeri ve siyasi otoritenin de bu eylemde vebali vardır.
09.04.2014
08.04.2014
Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Necla Kızılbağ Lisesi çöplerinde bulunan seçim tutanakları Ankara'nın gündemine oturdu.
30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’yle Büyükşehir Yasası gereği, büyükşehirlerdeki 16 bin köyün tüzel kişiliği tek bir cümleyle yok edildi.
07.04.2014
01.04.2014
AKP'li Başkan: Başbakan, 'Yolsuzluk yapabilirsiniz' dedi
Kendisi Tayyip Erdoğan'a, Efkan Ala'ya, Bekir Bozdağ’a, devlete karşı çalıştı ama henüz kazanamadı. Lütfen bu olayları duyurun. Özellikle herkesin uyuduğu saat olan 6'ya getirdiler açıklamayı. Çünkü insanlar 4-5'te aktifti seçim merkezleri önünde, ancak saat 6'da sosyal medyada bile kimse yoktu. Bu seçim böyle bitmemeli. Lütfen, araştırın ve duyurun.
01.04.2014
01.04.2014
CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu’ndaki temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu da Hürriyet’e itirazlar konusundaki süreci anlattı. Yakupoğlu, ilçe seçim kurullarına itiraz için son sürenin yarın (salı günü) 15.00′de sona ereceğini söyledi.
30 Mart Seçimleri sonrası Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu gündemle ve seçimlerle ilgili önemli soruları cevapladı.
01.04.2014
01.04.2014
CHP İtiraz Ettiği 2 İlçeyi Kazandı
Çöpten CHP ve MHP oyları çıktı
01.04.2014
01.04.2014
Teftiş sonucuna göre TEMAD harcamalarında herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmadığı, teftişin sorunsuz olarak bittiği, bilgisini aldık.
“Ben Suriye’ye 4 adam gönderir, Türkiye tarafına 8 füze attırırım. Problem değil, ben gerekçe üretirim. Gerekirse Süleyman Şah Türbesi’ne bir saldırı düzenleriz.”
01.04.2014
30.03.2014
33 yaşındaki Zeynep Demirel Özçelik’in Silopi’de polis karakolunda görev yaptığı, Elif adında bir kız çocuğu annesi olduğu ve eşinin de Silopi’de astsubay başçavuş olarak görev yaptığı öğrenildi.
İzmir Çınarlı’da AKP’ye ‘Evet’ mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu bir araç yakalanırken, İstanbul'da da bir kişi AKP'nin dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isterken suçüstü yakalandı.
30.03.2014
30.03.2014
SORUN ASSUBAYIN SORUNU SORUN BEN DEĞİL, BİZ SORUNU SORUNU ASLA İHANET DUYGUSUYLA DEĞİL EZİLEN ASSUBAYLARIN " AİDİYET DUYGUSUNU BİZDE SÖYLEDİK ÇALIŞANLAR GÖREVİ BIRAKMA NOKTASINDA DEDİK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun mitingini gerçekleştirdiği gün, muayenehanesinin camına Atatürk posteri asan Dr. Abdurrahman Akbaş’ın muayenehanesi için kapatma kararı çıktı.
29.03.2014
29.03.2014
1991 yılında askeri lise sınavına giren G.Ç ile 2009’da aynı sınava giren Ş.K, Gülen Cemaati’nin evlerinde kendilerine son gece dağıtılan soruların, sınavda aynen çıktığını detaylarıyla anlattı.
Öcalan'a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı daha düştü. İddiaya göre Öcalan, "Süreci İsrail de onayladı. Ben söylüyorum, Erdoğan yapıyor." diyor.
28.03.2014
28.03.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
TEMAD tarafından, 15 Mart 2014 günü gerçekleştirilen görkemli Anıtkabir ziyareti, yürüyüş ve Mitingin üzerinden neredeyse iki hafta geçti. Özellikle sosyal medya’da Genelkurmay II. Başkanı ile iki meslektaşımızın yaptığı görüşme üzerine yapılan tartışmalar gerçek gündemin önüne geçti.
28.03.2014
27.03.2014
HAKARET- FİİLİN MAĞDURU MUHATAP ALAN SESLİ, YAZILI VEYA GÖRÜNTÜLÜ BİR İLETİYLE İŞLENMESİ HALİNDE-CEZA, HAKARETİN ALENEN İŞLENMESİ HALİNDE,ALTIDA BİRİ; BASIN VE YAYIN YOLUYLA İŞLENMESİ HALİNDE, ÜÇTE BİRİ ORANINDA ARTIRILIR.
KİŞİLER ARASINDAKİ KONUŞMALARIN DİNLENMESİ VE KAYDA ALINMASI m.133
25.03.2014
25.03.2014
Emekli assubayları Ölüm Orucunda ziyaret etmeyen genelkurmay, 15 Mart 2014 günü düzenlemiş olan Büyük Miting sonrası emekli assubayların temsilcisi durumundaki Emekli As(T)subaylar Derneği Genel Başkanlığı yerine kurumsal yetkisi olmayan assubaylarla görüşme yolunu seçmiş.
Türk Tabipler Birliği yaptığı yazılı bir açıklama ile Başbakan Erdoğan'ın "duygu durumu"ndan endişe duyduklarını ifade etti.
23.03.2014
17.03.2014
SAYIN GENEL KURMAY BAŞKANI; KİMLER ALDATTI SENİ HANGİSİNE İNANDIN ?
Bir AKP'linin medeni insanlara bakışı
17.03.2014
17.03.2014
TSK'nın işçisi, öğretmeni, yeri geldiğinde de lideri, komutanı astsubaylar: Üvey evlat değil ORDUNUN BELKEMİĞİYİZ!
Astsubaylar ne istiyor 2: Lojmanlarda adil paylaşım sorunu
17.03.2014
17.03.2014
Astsubaylar ne istiyor 1: Onların bir üniforması da kefen
Aylardır TEMAD'ı (Emekli Astsubaylar Derneği) yakından takip ediyordum. Okumasını bilenler için bugünler sürpriz olmamalı. Zira çok öncesinden mücadeleyi başlatmışlardı...
17.03.2014
13.03.2014
Melisa TEKELİ: Öncelikle bu kadar zor şartlar altındayken Politika Dergisi adına görüşme talebimizi kabul edip zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Çok fazla insan konuya pek hakim değil. Hem onları bilgilendirmek hem de konuya bir giriş yapmak için soruyoruz: Astsubayların şu anki özlük hakları ne durumda?
Taleplerinin kabul edilmesiyle ölüm orucunu bitiren eylemciler, 69 gün içerisinde B1 vitamini almadıklarını, böyle bir vitamin almaları gerektiğini geç öğrendiklerini söylüyor. Bu nedenle Mehmet Gürel’de, Türkçede “organik akıl hastalığı” olarak anılan Wernicke-Korsakoff hastalığı bulunuyor.
13.03.2014
12.03.2014
TEMAD’ın 5 Mart günü başlatmış olduğu Ölüm Orucu ile ülke gündemindeki yerini koruyan assubay hak arayışı olanca ciddiyetiyle sürmekteyken, gündemle ilgili olarak Meçhul Asker’den bir e-mektup aldım.
TEMAD Muğla İl Başkanı Halil Ergenli: “Astsubayları sokakta ölüme terk etmenin vebali büyüktür”
11.03.2014
10.03.2014
NEDEN ASTSUBAY OLUNUR GENÇLER BİLİR MİSİNİZ?
Geçen Beş Gün Göstermiştir ki; Assubaylar İdarece Ölüme Terk Edilmiştir!
10.03.2014
10.03.2014
Emekliler yoluyla Mobbing uygulamasını anlatan Aydın Uğurlu yazısı.
Özlük haklarının iyileştirilmesi çalışmalarına; subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş-er ayrımı yapılmadan, özellikle küçük rütbeli personelin lehinde olacak şekilde aralıksız devam edilmektedir.
10.03.2014
25.02.2014
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 01 Mart 2014 tarihinde, saat 12.30'da Galatasaray Lisesi önünde tüm Astsubaylar, halkımız ve destek verenlerin katılımıyla basın açıklaması yapacaktır.
BİR ÖMÜR BİZİ EŞİMİZİ VE EVLADIMIZI GÜLDÜRMEYENLERİ, DÖKÜLEN ONCA ŞEHİT KANI HATIRINA SENİN ADALETİNE HAVALE EDİYORUZ, BİZLERDEN ALIN TERİMİZİ ÇALANLARI CEHENNEM ATEŞİN DE HELAK ET KAHRET EY YARABBİM.
23.02.2014
23.02.2014
Taraftar Değil Haberciyiz söylemiyle yayın yapan En Son Haber internet sitesinden assubaylara yönelik yalan, yanlı ve taraflı yayın!
Sayın Vecihi HÜRKUŞ, O6.01.1896-16.07.1969 YILLARI ARASINDA YAŞAMIŞ İLK TÜRK PLOTUDUR. BU KAHRAMAN PLOTUMUZ, GURURUMUZ BİR TÜRK ASTSUBAYIDIR.
22.02.2014
19.02.2014
TEMAD; “BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN BÜLENT ARINÇ'LA GÖRÜŞÜLDÜ” 06 Şubat 2013, Çarşamba
1311 yılında Papa VIII Bonifazio'nun emriyle Tunus'ta kuruldu. Amaç;Türk'lerin dilleri,dinleri,adetleri,gelenekleri,zayıf ve kuvvetli yönlerini,zaaflarını öğrenerek TÜRK coğrafyasında rahat bir şekilde çalışma ortamı sağlamak.
17.02.2014
16.02.2014
Re’sen Emekliler Derneği Genel Başkanı Servet Kahramaner, re’sen emekli edilen yüzlerce alt rütbedeki personelin mağdur olduğu gerekçesi ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin (TEMAD) almış olduğu ‘ölüm orucu’ eylem kararına destek vereceklerini açıkladı.
5) Son günlerde Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış, emekli olmuş veya mevcut Kast sistemi gereğince re’sen emekli edilmiş personele yapılan haksızlıklar artarak devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde yapılan bu haksızlıkları protesto etmek için Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin(TEMAD) almış olduğu “ÖLÜM ORUCU” eylem kararına destek vereceğimizi ifade etmek istiyorum.
15.02.2014
15.02.2014
Kurtuluş mücadelesini bir düşünün, Dünya devi Osmanlı İmparatorluğu her alanda kaybetmeye başlamış son iki yüz yılında,
MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI 14 şubat 2014 tarihinde yaptığı Basın Açıklamasında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin almış olduğu Eylem kararını Meclise taşıdı.
15.02.2014
14.02.2014
Türkiye Emekli As(T)subaylar Derneği Genel Merkezi (TEMAD) “uygulanan ayrımcılık ve adaletsizliklere karşı durmak için” “Ölüm Orucu” kararı aldığını 13.02.2014 tarihinde internet sayfasından duyurdu.
Umut, umutsuzluğu. Ben! Benim ama kendimi tanıyamaz oldum. Yaklaştıkça, uzaklaşanları gördükçe. Öyle oluyor demek ki.
14.02.2014
13.02.2014
Kıdemli Astsubayların katılımı ile 10-12 Şubat 2014 tarihleri arasında Genelkurmay Karargâhında icra edilmiştir.
Belki de narsist düşünceye sahip kişiler düşürdü assubay statüsünde bulunan insanları bu içinden çıkılmaz çıkmazlara...
13.02.2014
12.02.2014
Narsist kelimesi, narsistik kişilik bozukluğu olan kişileri nitelemeye yarayan sıfat olarak kullanılmaktadır. Halk arasında kendini beğenmiş kişilere kullanılan terim olarak da bilinmektedir narsist
Çete: Yasal olmayan, adaletten uzak ortak bir amaca ulaşmak, haksız menfaatler elde etmek için kendi aralarında sıkı bir bağ bulunan, kararlarını sistemli olarak kendi kuşaklarına geçiren, yasal ortamlarda yasa dışı işler yapmak için bir araya gelmiş topluluk.
11.02.2014
03.01.2014
Hangi komutanlar Pensilvanya’yı ziyaret etti
Zekeriya Öz'ün yakın çevresine, 'Kimsenin adamı değilim. Ben aldığı maaşın hakkını vermeye çalışan bir devlet memuruyum' dediği öğrenildi.
01.01.2014
31.12.2013
On bir yıllık iktidarınız içerisinde, yasa yapma gücünüzden kaynaklı olarak; assubayı, astları daha da korumasız hale getiren disiplin yasasından başka assubaya, astlara ne verdiniz?
’Benim bir cümleme atfen, bir kısım dava isimleri sayılarak, bunlara yönelik ’asılsız, mesnetsiz, boş, uydurma’ gibi sözler sarfediyormuşum gibi yorumlar yapılması son derece yanlıştır’
31.12.2013
31.12.2013
Ertesi günü Yenişafak’taki yazımda ise şunları söylemiştim: “Kendi ülkesinin istihbarat servisi, ordusu, bankası, hükümeti aleyhine faaliyetler içine girmek, onu tahrip edecek işler yapmak hiçbir makul ve meşru gerekçeyle izah edilemez. Yanlış yapan kişilerin üzerine gitmek ile kurumları çökertmeye çalışmak iki ayrı iştir.
Kendi ülkesinin milli ordusuna, milli istihbaratına, milli bankasına, milletin gönlünde yer edinen sivil iktidarına kumpas kuranların bu ülkenin hayrına bir iş yapmış olmayacağını çok iyi bilir. Amaca ulaşmak için her yolu mübah görenlerin nasıl hastalıklı anlayışlar ürettiğini çok iyi bilir.
31.12.2013
31.12.2013
Devletin ana stratejilerinin belirlendiği MGK ile Başbakan Erdoğan arasında önemli konularda hep kriz yaşandı. Altı MGK toplantısında Erdoğan'ın politikalarının aksine 3 önemli karar çıktı.
Danıştay 2. Dairesi, İçişleri Bakanlığı'nın, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın, ‘‘Çete oluşturdukları, ihalelerde usulsüzlük yaparak, belediye kaynaklarını Albayrak A.Ş'ye aktardıkları'' iddiasıyla yargılanmaları için verdiği ‘‘soruşturma iznini'' kaldırdı.
30.12.2013
30.12.2013
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna dair, sorumluların yargılanması ve istifa talepleri ile bir araya gelen binlerce kişinin Taksim'deki eyleminin 'paralal devletin oyunu' olarak gören AKP yanlısı gazeteler, polisin sert müdahalesini ise gör(e)medi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan’ın yolsuzluk soruşturmasının ardından kullandığı ‘Yeni Türkiye’nin istiklal savaşı’ ifadesine tepki gösterdi. Bahçeli, “Yolsuzlukları savunmak ne zamandan beri istiklal savaşı olmuştur?” dedi.
30.12.2013
30.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Sakarya Üniversitesi Kültür Merkezi'nde, teknokent binası ile yapımı tamamlanan tesislerin açılışı ve fahri doktora tevdi töreni ile Kent Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde konuşmasının tamamını 17 Aralık'ta düğmeye basılan hükümete yönelik çirkin tezgaha ayırdı.
Yeni Türkiye'de yeni vesayetlere yer olmayacaktır. Bu yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesidir 76 milyona sesleniyorum. Bu Türk milletine bir komplodur.
30.12.2013
30.12.2013
Kılıçdaroğlu'nu yolsuzlukla suçlayan Erdoğan'ın da Rahşan Affı'ndan yararlandığı ortaya çıktı.
Gündemde iki ana konu var. İlki yolsuzluk iddia ve soruşturmaları, ikincisi devlet içinde otonom bir yapılanmanın olduğu ve hükümete özellikle Başbakana karşı harekete geçtiği iddiaları.
30.12.2013
30.12.2013
HAKKIN VE ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ DİLİYORUM “Herkesi kin, öfke ateşini söndürmeye davet ediyorum. Herkesin eline bir kova su alıp her türlü öfkeli tartışmayı söndürmesini, eline kova almasa bile İbrahim′in ateşini söndürmeye giden karınca misali avurtlarında öfke değil, su taşımasını istiyorum. Hukuka intikal eden konularda da hakkın ve adaletin tecellî etmesini diliyorum.”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gülen'e seslendi.
30.12.2013
30.12.2013
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş, jandarmaya da gözaltı yazısı hazırlatmış.
30.12.2013
 8  ...


“Kültür: Okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı eğitmektir.”
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
"Boyda uluğ bilge bolup bilging ula" 
(Ulus (boy) arasındaki büyük bilgin ol, bilgiyi yay) Kaşgarlı Mahmut

Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE