• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
SÖZ KONUSU VATAN OLDUĞUNDA
12/02/2018
Geçtiğimiz günlerde rastladığım Suriye'li yurttaşın sohbetinden çıkardığım ve unutamadığım son cümlesiydi :

Ah Vatanım !..

Bazılarımız, bülbülün haklılığını anlamamakta ısrar etse de, her canlının kendi yaşadığı yer, en değerli olanıdır. Vatan !
Ülkenin geleceği, kişi ve kişisel çıkarlardan çok daha önemlidir. Her Ülkenin yurtseverleri, kişisel sorunlarını, toplumsal sorunların gerisinde tutarlar. Vatanlarını asla terk etmez, elinden geldiğince ve tüm zorluklara rağmen Vatanın savunmasında görev alırlar.

Komşumuz Suriye' de on yıldır bu durum tüm gerçekliğiyle kendini göstermektedir. Korkaklar, sözde demokrasi hayranları, sahte vatanseverler önce Uluslar arası ajanların kuklası oldular, kendi topraklarında Devlete başkaldırdılar. Sonra ? Vatanlarını terk edip başka ülkelere sığındılar. Suriye'li vatanseverlerin uzun süren vatan savunmasında yürüttükleri savunma görevini destekliyorum. Suriye'yi, yurtlarını terk edip kaçanları elbette kınıyorum. Onlar, gerçek yurtsever olamayanlar, vatan sevgisini bilmeyenler. Bizler, yıllar sonra onların konumuna asla düşmeyeceğiz.

Parçalanan bir imparatorluktan kalan ve dört yanı düşmanla sarılmış Anadolu topraklarını terk etmeyip, düşmanları Vatanımızdan kovan Atalarımız !
Vatanımızda çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti kurmayı başaran ve bizlere Cumhuriyet gibi özgürlükçü bir rejim bırakan bu iki eşsiz insan, Ulusal önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve kısa zamanda büyük işlerin başarılmasında, demokrasimizin yerleşmesinde değeri tartışılmaz Devlet adamı İsmet İNÖNÜ'nün, kendilerini Başkan olarak neden düşünmediklerini anlayabiliyor muyuz?
- Vatanın, bir daha kurtarılmak zorunda kalmaması için.

Emanetimizi koruyalım, değerini anlayalım. Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi sevelim. Ülkemiz geleceğinin daima aydınlık, insanlarının kalkınmış ve mutlu olması dileklerimle iyi akşamlar.


460 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE