• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KURUMSALLIK / HAK VE ADALET MAĞDURLARI
17/12/2016

Ulusumuzun bin yılı aşan en Kurumsal kurumu olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin en usta disiplin insanları Assubaylarımızdır. Bu nicelikleriyle, Ulusumuzun gurur duyduğu meslek gruplarının en başında gelirler.
Vatan sevgisi genlerinden gelmiştir onlara. " Yurt " olarak edindikleri bu topraklara olan aşkları, engin ve yıkılmayacak kadar da sağlamdır. Onlara aşılanan; çocukluklarında aşılanan sevgisidir. Yaradanı incitmeden ulaştılarsa geldikleri yerlere, kendilerinin olmayan ağacın dalına el atmadılarsa eğer; haramı bilmiyor, hep helal ile yaşıyorlarsa, yan gelmeyip çok çalışmalarındandır. Bedenlerinin gücüne aldanmayıp, dilleri de susuyorsa eğer, o da onlara yapılan aşıdandır.
Yurdun en sınır uçlarında, vatan evladı Mehmetçik'lerle birlikte dolaşandır onlar ! Ev ile ekmek arasında yaşam sürdürürken, hakları gasp edilenlerdir onlar !. Onlar; Devletine, Ulusuna ve onun kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine olan üstün kurumsal inançla bağlıdırlar. Hak ve adalet kaybına uğrayan değerli meslektaşlarımızdır, bizim Emekli Assubaylarımızdır onlar.
Vatan savunmasında canlarını feda eden, yaşamını, elini, gözünü, ayağını yitiren de onlardır !.
Asıl olan ise, hiç şüphe yoktur ki, toplumumuzun birçok insanı gibi onlar da " Hak ve Adalet " istemektedirler. Bu, Hak ve Adalet mücadelelerinin aynı zamanda, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kurumsal disiplinini daha da pekiştireceğine inanmaktadırlar.
Hak ve adalet mağduru emekli assubaylarımızın kurumsal mücadelesini destekliyorum.

Yaşasın adalet !725 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu