• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
LİCE OLAYININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
04/08/2017

Ulusların vatan sevgisi ve o'na verdikleri değer, her değerin üzerindedir. Vatan hizmeti ise; "babadan- oğula" aktardığımız en değerli hizmettir. Askerlik mesleğinden gelen bizler, vatanımız ve askerlik mesleğine karşı her zaman bağlı ve onun koruyucusuyuz. Vatan toprağı kutsaldır, asker kışlası Peygamber ocağıdır, saygısıyla yaşarız. Vatana ve askerlik mesleğine yanlış yapanlara karşı olumlu düşüncemiz olmaz. Bu nedenle;

Yirmi yıl üzerine titreyip, oğullarını harp sanatını öğrenmek üzere vatan hizmetine yollayan ana ve babaların, bu kutsal topraklarda elli yıldır yaşadıkları acıları hep düşünürüz. Umuyorum ki, evlatları bu ocağa gitmemiş olanlarımız dahi hepimiz, televizyon haberlerini açtığımızda, yüreklerimiz "kavak yaprağı" gibi titremektedir.

Acı haber görmemek ve duymamak isterken ne yazıktır ki; al bayrağımıza sarılı gençlerimizin şehit haberleri ile karşılaşmaktayız. Her günün bilançosu bir öncekinden beter olarak devam ederken, insanlarımızı derin acılara boğan terörün önü kesilmiyor, reel önlemler alınamıyor. Her Devlet adamının öncelikli görevi, halkının can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Elli senedir bu görev yapılamıyor ama; görevimi yapamadım diyerek istifa erdemliliği gösterilmiyor. Her olayda, basın ve medya kanalıyla halkını kandıran siyaset adamlarına Devlet adamı tanımı yapmak istemiyorum. Kararım "aziz şehitlerimiz" adınadır. "evlatlarımızla birlikte şehadet şerbetini içmeye hazırız, buna yemin ettik" demektedirler. Oysa onların çoğunluğu da, evlatlarını askerlik mesleğinden kaçıran siyasetçilerdir. Üzüntüm ise, evlat acısıyla yaşayanlar tarafından alkış tufanına tutulmaları. Ne acayip değil mi? Devlet ve Kamu yönetim anlayışında halkını kandırmak anlayışı olabilir mi? 

Bir yıl önce anımsadığım bir gazetede okumuştum, Vatan hizmetinden kaçan iktidar partilileri:
Önceki Cumhurbaşkanımızın, şimdiki Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın oğul ve damatlarından tutun da, yüzlerce Milletvekili ve Bakan çocukları. Kimi "askerliğe elverişli değildir" çürük raporuyla, kimi de bedelli yasasıyla.
O zaman "vatan için feda edilecek evlatlar" kimin? Halkın çocukları ve onların yiğit evlatlarıdır. 

Kurumsal Devlet anlayışı yok. 

Hak, hukuk ve adalet yok.

Bu koşullarda halkımızın acılarının dineceğine dair inancım kuşkulu olduğundan, hakça ve insanca bir yaşamımızın olabileceği hakkında inancım da kalmadı.

Lice'de şehit düşen kahramanlarınızın aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum.

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!624 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE