• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
LİCE OLAYININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
04/08/2017

Ulusların vatan sevgisi ve o'na verdikleri değer, her değerin üzerindedir. Vatan hizmeti ise; "babadan- oğula" aktardığımız en değerli hizmettir. Askerlik mesleğinden gelen bizler, vatanımız ve askerlik mesleğine karşı her zaman bağlı ve onun koruyucusuyuz. Vatan toprağı kutsaldır, asker kışlası Peygamber ocağıdır, saygısıyla yaşarız. Vatana ve askerlik mesleğine yanlış yapanlara karşı olumlu düşüncemiz olmaz. Bu nedenle;

Yirmi yıl üzerine titreyip, oğullarını harp sanatını öğrenmek üzere vatan hizmetine yollayan ana ve babaların, bu kutsal topraklarda elli yıldır yaşadıkları acıları hep düşünürüz. Umuyorum ki, evlatları bu ocağa gitmemiş olanlarımız dahi hepimiz, televizyon haberlerini açtığımızda, yüreklerimiz "kavak yaprağı" gibi titremektedir.

Acı haber görmemek ve duymamak isterken ne yazıktır ki; al bayrağımıza sarılı gençlerimizin şehit haberleri ile karşılaşmaktayız. Her günün bilançosu bir öncekinden beter olarak devam ederken, insanlarımızı derin acılara boğan terörün önü kesilmiyor, reel önlemler alınamıyor. Her Devlet adamının öncelikli görevi, halkının can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Elli senedir bu görev yapılamıyor ama; görevimi yapamadım diyerek istifa erdemliliği gösterilmiyor. Her olayda, basın ve medya kanalıyla halkını kandıran siyaset adamlarına Devlet adamı tanımı yapmak istemiyorum. Kararım "aziz şehitlerimiz" adınadır. "evlatlarımızla birlikte şehadet şerbetini içmeye hazırız, buna yemin ettik" demektedirler. Oysa onların çoğunluğu da, evlatlarını askerlik mesleğinden kaçıran siyasetçilerdir. Üzüntüm ise, evlat acısıyla yaşayanlar tarafından alkış tufanına tutulmaları. Ne acayip değil mi? Devlet ve Kamu yönetim anlayışında halkını kandırmak anlayışı olabilir mi? 

Bir yıl önce anımsadığım bir gazetede okumuştum, Vatan hizmetinden kaçan iktidar partilileri:
Önceki Cumhurbaşkanımızın, şimdiki Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın oğul ve damatlarından tutun da, yüzlerce Milletvekili ve Bakan çocukları. Kimi "askerliğe elverişli değildir" çürük raporuyla, kimi de bedelli yasasıyla.
O zaman "vatan için feda edilecek evlatlar" kimin? Halkın çocukları ve onların yiğit evlatlarıdır. 

Kurumsal Devlet anlayışı yok. 

Hak, hukuk ve adalet yok.

Bu koşullarda halkımızın acılarının dineceğine dair inancım kuşkulu olduğundan, hakça ve insanca bir yaşamımızın olabileceği hakkında inancım da kalmadı.

Lice'de şehit düşen kahramanlarınızın aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum.

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!508 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu