• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
SAYIN FACE SORUYOR, NE DÜŞÜNÜYORSUN ?
23/09/2018

Günümüz insanlarında "vicdansızlık" almış başını gidiyor. Hak ve adalet duygusunun ayak altına düşmesi sonunda, herhalde en önemli kaybımız bu olsa gerek. Vicdanını yitirenlerden ne bekleyebiliriz?
Bu insanların genel karakteristik özellikleri üzerinde çok değil azıcık düşündüğümüzde, kendilerine gösterilen tavırlardan gocunmadıkları, yüzsüzlüğü meslek edindikleri, Ülkemizin genel sorunlarından bir habersiz oluşları bir yana, kendi Ailesi, yakınları ya da yakın çevresinde yaşananları da görmediklerine tanık oluyoruz. Bunlar, her zaman kendilerini düşünüyorlar, kendinden başkasının insani hak ve değerlerini umursamıyorlar. Dolayısıyla acıdan, sıkıntıdan ve sorunlardan her zaman uzak durmayı yeğ ediniyorlar. Bu karakter yoksunlarına karşı hiç bir kozumuz yok mu? Bencil insanlar ıslah edilemez mi ? Bunları durduracak mekanik bir sistem de mi yok?🤣
Onların derdi, talebi ve tek istekleri para, mal ve kişisel konfor. Yaptıkları ise haksız ve emeksiz kazanç, onun bunun sırtında asalak olarak ve üretmeden yaşamak. Onların nazarında, zorda olan en yakınlarına sizin yaptıklarınız, gösterdiğiniz toleranslar ve Aile yaşamınızdan iptal ettiğiniz her türlü programlar bu insanların umurunda değil. Onlar, tek kelimeyle vicdansız, taş ruhlu, duygusuz yaşayan hainler. Düşünsenize, vicdansız ruh hali bulunana insandır diyemediğimiz ortamdayız ve bu tür tanıma hak eden sürüler var çevremizde. Üzüntü, sevinç ve memnuniyet duyuları kapalı olan bu karakterler, kendilerini sürekli haklı görme, efelik ve kabadayılık taslıyorlar. Canları nasıl istiyorsa ve ne yapmak istiyorlarsa öyle hareket ediyorlar. Gösterdikleri her olumsuz hareketin, karşısındaki insana nasıl etkileyeceğini düşünmüyorlar. Pişmanlık duymak, rahatsız olmak ya da kendilerini suçluluk hissine kaptırmak gibi önemli insani karakteristik özelliklerinden tamamen yoksun olan bu hainler, vicdan azabı da çekmiyor. 
Konunun alakadarı olan bu vicdansızların, toplumumuz içinde ve yakın çevremizde çoğalması aslında hepimiz için kaygı verici. Bu tür insanlarla olan ilişkilerimizi derhal gözden geçirerek, tehir ettiğimiz kararlarımızı uygulamakla bunlardan kurtulabiliriz. Yani, yalnız bırakarak ! 
Yaşamımıza darılmayalım, hain ve hainliklere rağmen yaşam çok güzel !

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, okyanus, gökyüzü, yazı ve açık hava


331 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE