• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
SAYIN FACE SORUYOR, NE DÜŞÜNÜYORSUN ?
23/09/2018

Günümüz insanlarında "vicdansızlık" almış başını gidiyor. Hak ve adalet duygusunun ayak altına düşmesi sonunda, herhalde en önemli kaybımız bu olsa gerek. Vicdanını yitirenlerden ne bekleyebiliriz?
Bu insanların genel karakteristik özellikleri üzerinde çok değil azıcık düşündüğümüzde, kendilerine gösterilen tavırlardan gocunmadıkları, yüzsüzlüğü meslek edindikleri, Ülkemizin genel sorunlarından bir habersiz oluşları bir yana, kendi Ailesi, yakınları ya da yakın çevresinde yaşananları da görmediklerine tanık oluyoruz. Bunlar, her zaman kendilerini düşünüyorlar, kendinden başkasının insani hak ve değerlerini umursamıyorlar. Dolayısıyla acıdan, sıkıntıdan ve sorunlardan her zaman uzak durmayı yeğ ediniyorlar. Bu karakter yoksunlarına karşı hiç bir kozumuz yok mu? Bencil insanlar ıslah edilemez mi ? Bunları durduracak mekanik bir sistem de mi yok?🤣
Onların derdi, talebi ve tek istekleri para, mal ve kişisel konfor. Yaptıkları ise haksız ve emeksiz kazanç, onun bunun sırtında asalak olarak ve üretmeden yaşamak. Onların nazarında, zorda olan en yakınlarına sizin yaptıklarınız, gösterdiğiniz toleranslar ve Aile yaşamınızdan iptal ettiğiniz her türlü programlar bu insanların umurunda değil. Onlar, tek kelimeyle vicdansız, taş ruhlu, duygusuz yaşayan hainler. Düşünsenize, vicdansız ruh hali bulunana insandır diyemediğimiz ortamdayız ve bu tür tanıma hak eden sürüler var çevremizde. Üzüntü, sevinç ve memnuniyet duyuları kapalı olan bu karakterler, kendilerini sürekli haklı görme, efelik ve kabadayılık taslıyorlar. Canları nasıl istiyorsa ve ne yapmak istiyorlarsa öyle hareket ediyorlar. Gösterdikleri her olumsuz hareketin, karşısındaki insana nasıl etkileyeceğini düşünmüyorlar. Pişmanlık duymak, rahatsız olmak ya da kendilerini suçluluk hissine kaptırmak gibi önemli insani karakteristik özelliklerinden tamamen yoksun olan bu hainler, vicdan azabı da çekmiyor. 
Konunun alakadarı olan bu vicdansızların, toplumumuz içinde ve yakın çevremizde çoğalması aslında hepimiz için kaygı verici. Bu tür insanlarla olan ilişkilerimizi derhal gözden geçirerek, tehir ettiğimiz kararlarımızı uygulamakla bunlardan kurtulabiliriz. Yani, yalnız bırakarak ! 
Yaşamımıza darılmayalım, hain ve hainliklere rağmen yaşam çok güzel !

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, okyanus, gökyüzü, yazı ve açık hava


252 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu