• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
VAHŞİ SURATLI BOP.
26/07/2017

Yurdunu terk edip gelen komşumuz Suriye'li yurttaşların, T.C. vatandaşlığına alınmak istenmesi düşüncesi üzerine, yapılan araştırmalar ne diyor. 
Ulusal gerçekler: 
- 17 milyon insanımız yoksul,
- 3,5 milyon insanımız açlıkla mücadele ediyor,
- Çalışır yaşta (18-25) bulunan nüfusumuzun %10' resmi işsiz, %5'i de gizli işsiz konumdadır.
Suriyeli yurttaşların, yurttaşımız olmasına taraftar olanlar, kişisel ve kurumsal ( parti çıkarı ) çıkarlarını, Ulusal çıkarlarımızdan önde tutmaktadır. Orta Doğu'da bulunan Devletlere ait sınırların değiştirilmesi ve yeni Devletlerin oluşturulması emperyalist bir projedir.Adı da, hepimizin bildiği BOP (Büyük Orta Doğu Projesi), Sn. Cumhurbaşkanımızın uzun zaman önce, bizzat kendi ağzından duyduğumuz, bu projenin eş başkanlarından birisinin de kendisi olduğu sözünü unutmamamız gerekir. 

İnsanlık tarihi boyunca altmış iki uygarlığı yaşatan Anadolu toprakları Emperyalist devletlerce parçalanmak istenmektedir. Bu düşmanlar, kendi ürettikleri BOP'un uygulanmasını, Türkiye siyasetini dizayn ederek başladılar.

Irak'ın işgalini, Arap Ülkelerinde halk ayaklanmaları, Libya'nın işgali takip etti. Suriye'de oynadıkları oyun acımasızca devam ederken, TSK'da "Ergenekon, Balyoz v.b." tertipleriyle bu projenin süreçlerini birlikte yaşadık. Irak bölünerek kuzeyde Kürt devleti inşa edilmiştir. Suriye'de II. Kürt devletinin kurulması hızla desteklenmektedir. Büyük Orta Doğu Projesi'nin emperyalist ve vahşi yüzünü, her geçen süreçte daha bir esaslı olarak görüyoruz.

Ulusal düşünceye değer veren her Türk yurttaşı olarak bilmeliyiz ki; emperyalistlerin asıl hedefi biziz. Yani, Anadolu'dur. Bölünme sırasının bizde olduğu gerçeğini düşünmemek, Ulusal değerleri bilmediğimiz ve Milliyetçi düşüncelerimizi önemsemediğimiz anlamında olup, gaflete düşmek anlamındadır.

Devlet ve siyaset adamlarımızın konuşmalarından, Kurumsal devlet yönetim anlayışı adına bize yönelik bu dış tehlikeye karşı daha etkin ve daha Ulusal bir yönetim politikası uygulamalarıdır. Anadolu biz Türklerindir, Türk Ulusu, vatan ve bayrak uğruna gerektiğinde canını feda eden bir Ulustur. Suriyeli yurttaşların vatandaşlığa kabul edilmesi, Türk Ulusal kimliğinin yozlaştırılması girişimlerinin bir halkası anlamını taşımaktadır, yaşanacak Ulusal tehlikenin önünü açacaktır. Böl, parçala, dağıt ve yık ! BOP'un vahşi suratı işte budur. Dolayısıyla " Suriyeli yurttaşların Türk vatandaşlığına alınması yönündeki telkin, çaba ve çalışmaların tamamı, bu vahşi surata hizmettir diyebiliriz.

Ey TÜRK !

Ulusal değer ve çıkarlarını düşünüyorsan, Suriye'lilerin Türk vatandaşlığına kabul edilmesine karşı çıkman gerektiğini unutma ! 
Ülken, Bayrağın, çocukların ve torunların için unutma,
Ey TÜRK !..416 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu