• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
VAHŞİ SURATLI BOP.
26/07/2017

Yurdunu terk edip gelen komşumuz Suriye'li yurttaşların, T.C. vatandaşlığına alınmak istenmesi düşüncesi üzerine, yapılan araştırmalar ne diyor. 
Ulusal gerçekler: 
- 17 milyon insanımız yoksul,
- 3,5 milyon insanımız açlıkla mücadele ediyor,
- Çalışır yaşta (18-25) bulunan nüfusumuzun %10' resmi işsiz, %5'i de gizli işsiz konumdadır.
Suriyeli yurttaşların, yurttaşımız olmasına taraftar olanlar, kişisel ve kurumsal ( parti çıkarı ) çıkarlarını, Ulusal çıkarlarımızdan önde tutmaktadır. Orta Doğu'da bulunan Devletlere ait sınırların değiştirilmesi ve yeni Devletlerin oluşturulması emperyalist bir projedir.Adı da, hepimizin bildiği BOP (Büyük Orta Doğu Projesi), Sn. Cumhurbaşkanımızın uzun zaman önce, bizzat kendi ağzından duyduğumuz, bu projenin eş başkanlarından birisinin de kendisi olduğu sözünü unutmamamız gerekir. 

İnsanlık tarihi boyunca altmış iki uygarlığı yaşatan Anadolu toprakları Emperyalist devletlerce parçalanmak istenmektedir. Bu düşmanlar, kendi ürettikleri BOP'un uygulanmasını, Türkiye siyasetini dizayn ederek başladılar.

Irak'ın işgalini, Arap Ülkelerinde halk ayaklanmaları, Libya'nın işgali takip etti. Suriye'de oynadıkları oyun acımasızca devam ederken, TSK'da "Ergenekon, Balyoz v.b." tertipleriyle bu projenin süreçlerini birlikte yaşadık. Irak bölünerek kuzeyde Kürt devleti inşa edilmiştir. Suriye'de II. Kürt devletinin kurulması hızla desteklenmektedir. Büyük Orta Doğu Projesi'nin emperyalist ve vahşi yüzünü, her geçen süreçte daha bir esaslı olarak görüyoruz.

Ulusal düşünceye değer veren her Türk yurttaşı olarak bilmeliyiz ki; emperyalistlerin asıl hedefi biziz. Yani, Anadolu'dur. Bölünme sırasının bizde olduğu gerçeğini düşünmemek, Ulusal değerleri bilmediğimiz ve Milliyetçi düşüncelerimizi önemsemediğimiz anlamında olup, gaflete düşmek anlamındadır.

Devlet ve siyaset adamlarımızın konuşmalarından, Kurumsal devlet yönetim anlayışı adına bize yönelik bu dış tehlikeye karşı daha etkin ve daha Ulusal bir yönetim politikası uygulamalarıdır. Anadolu biz Türklerindir, Türk Ulusu, vatan ve bayrak uğruna gerektiğinde canını feda eden bir Ulustur. Suriyeli yurttaşların vatandaşlığa kabul edilmesi, Türk Ulusal kimliğinin yozlaştırılması girişimlerinin bir halkası anlamını taşımaktadır, yaşanacak Ulusal tehlikenin önünü açacaktır. Böl, parçala, dağıt ve yık ! BOP'un vahşi suratı işte budur. Dolayısıyla " Suriyeli yurttaşların Türk vatandaşlığına alınması yönündeki telkin, çaba ve çalışmaların tamamı, bu vahşi surata hizmettir diyebiliriz.

Ey TÜRK !

Ulusal değer ve çıkarlarını düşünüyorsan, Suriye'lilerin Türk vatandaşlığına kabul edilmesine karşı çıkman gerektiğini unutma ! 
Ülken, Bayrağın, çocukların ve torunların için unutma,
Ey TÜRK !..514 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE