• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TÜRK'ÜN VE TÜRKİYE'NİN DÜŞMANI AMERİKA'DIR
19/04/2018

Her ne kadar farklı düşünce ve görüşlere sahip olsak da, bin yıldır uğruna can'larımızı verdiğimiz emsalsiz bir yurdumuz var. 
Birlikte ve kardeşçe yaşamamız, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi ay-yıldızlı bayrağımıza hep birlikte sahip çıkmamıza bağlıdır. Amerikan mandası olmayı kabul etmeyerek, Cumhuriyeti kurmak suretiyle bu toprakları hepimiz adına tescilleyen Aziz Atatürk, silah arkadaşları ve Ulusumuza olan borcumuzu da, ancak ve ancak Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatarak ödeyebiliriz. Amerikan emperyalistlerinin ve işbirlikçilerinin Irak başta olmak üzere, tüm orta doğuda oynamaya çalıştıkları oyunu yakından takip ederek, birbirimize daha da kenetlenmemiz gerektiğine inanıyorum. 
Bu oyunun adı: Ülkemizin de dahil olduğu Orta doğu coğrafyasında "Eyalet" devletler oluşturmak, bölgenin yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürmektir. On yıl önce "BOP" adıyla uygulamaya konulan bu projenin; Irak, Libya ve Suriye'de yaptığı insanlık dışı saldırıları ve Ulusların egemenlik haklarını ortadan kaldırıcı eylemlerine karşı ve emperyalistlerin tuzağına düşmemek için sahip olduğumuz en büyük silahın, birlik ve beraberlik ruhu olduğunu düşünüyorum. 
Ülkemizin ve Ulusumuzun güvenliği için, Amerikancı ve emperyalizm yanlısı politika yaparak, Uluslar arası ilişkilerimizde bunlara destek vermeye çalışan söylem ve eylemleri kınıyorum. Daha düne kadar, her gün her fırsatta: "Ey Amerika ! Sen değil misin? Ülkemizin sınırına beş bin tır silah ve mühimmat yığdığını biliyoruz." diyen Devlet adamlarımızdan, yurttaş olarak beklentimiz; siyasetlerini ve söylemlerini aynı kulvarda yürütmeleridir. Amerika'nın katil bir devlet olduğu bilinirken, Devletimin farkında olmamasını yadırgıyorum.

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü ve açık hava331 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu