• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84806.8755
Euro7.75457.7856
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
TÜRK'ÜN VE TÜRKİYE'NİN DÜŞMANI AMERİKA'DIR
19/04/2018

Her ne kadar farklı düşünce ve görüşlere sahip olsak da, bin yıldır uğruna can'larımızı verdiğimiz emsalsiz bir yurdumuz var. 
Birlikte ve kardeşçe yaşamamız, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi ay-yıldızlı bayrağımıza hep birlikte sahip çıkmamıza bağlıdır. Amerikan mandası olmayı kabul etmeyerek, Cumhuriyeti kurmak suretiyle bu toprakları hepimiz adına tescilleyen Aziz Atatürk, silah arkadaşları ve Ulusumuza olan borcumuzu da, ancak ve ancak Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatarak ödeyebiliriz. Amerikan emperyalistlerinin ve işbirlikçilerinin Irak başta olmak üzere, tüm orta doğuda oynamaya çalıştıkları oyunu yakından takip ederek, birbirimize daha da kenetlenmemiz gerektiğine inanıyorum. 
Bu oyunun adı: Ülkemizin de dahil olduğu Orta doğu coğrafyasında "Eyalet" devletler oluşturmak, bölgenin yer altı ve yer üstü kaynaklarını sömürmektir. On yıl önce "BOP" adıyla uygulamaya konulan bu projenin; Irak, Libya ve Suriye'de yaptığı insanlık dışı saldırıları ve Ulusların egemenlik haklarını ortadan kaldırıcı eylemlerine karşı ve emperyalistlerin tuzağına düşmemek için sahip olduğumuz en büyük silahın, birlik ve beraberlik ruhu olduğunu düşünüyorum. 
Ülkemizin ve Ulusumuzun güvenliği için, Amerikancı ve emperyalizm yanlısı politika yaparak, Uluslar arası ilişkilerimizde bunlara destek vermeye çalışan söylem ve eylemleri kınıyorum. Daha düne kadar, her gün her fırsatta: "Ey Amerika ! Sen değil misin? Ülkemizin sınırına beş bin tır silah ve mühimmat yığdığını biliyoruz." diyen Devlet adamlarımızdan, yurttaş olarak beklentimiz; siyasetlerini ve söylemlerini aynı kulvarda yürütmeleridir. Amerika'nın katil bir devlet olduğu bilinirken, Devletimin farkında olmamasını yadırgıyorum.

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü ve açık hava408 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE