• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KATİL AMERİKA VE FEODALİZM GERÇEĞİ
26/01/2019

Bize hiçbir maliyeti olmayan iki şey kaldı. Birisi tüm canlılara, diğeri ise, sadece biz insan oğluna: Hava ve gülümsemek ! 70 yıldır bize "dost" olarak okutulan ve anlatılan Amerika'nın gerçekten dost olmadığını sağ politikalarımızın da yavaş yavaş anlamaya başladıklarını gördükçe, yurtseverler olarak sadece gülümsüyoruz. Yıllardır biz Türk çocuklarına anlattıklarının, değeri sıfır bir anlatımdan ibaret olduğunun farkına vardıklarını ve onların da gülümsediklerini düşünmek çok güzel. İnşallah öyledir diyelim.
Katil Amerika'nın Ülkemiz etrafında yıllardır döndürdüğü dolapları, kurduğu hain planları her zaman yüreklerinde hisseden yurtseverlerimiz, hain sıfatıyla tanımlandıklarını aldırmamış, inançlarını yitirmemişlerdir. Bugün Ülkemizin geldiği, daha doğrusu getirildiği durum ortada ve Ulusça hep birlikte görüyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, sosyal ve ekonomik varlıklarına, insanımızı birleştirici Ulusal tüm değerlerimize karşı akıl almaz bir yıkım planın devreye sokulduğu anlaşılmaktadır. Bu büyük planın tasarımcısı, planlayıcısı ve uygulayıcısı, dostumuz olarak anlatılan ve dünya kamuoyunun da katil dediği Amerika'dır. 
Amerikan emperyalizminin hazırladığı bu tuzağa göre, sınırımızın güneyinde bir devlet kurma girişimine bir bakalım; Devletimizin en üst Yöneticilerinin sıkça yaptıkları açıklamalara göre bu bölgeye tırlarla silah, mühimmat ve askeri malzeme nakledilmekle başlatılan uygulamanın son günlerde yirmi beş bin tır yüküne ulaştığı söylendi. Bu taşıma ile 70 bin kişilik Kurumsal bir ordu oluşturulmaya başlanmış, ikame yeri olarak da komşumuz Suriye'de Fırat'ın doğusu belirlenmiştir. Amerika, projesinin istediği gibi sonuçlanması için politikalarıyla sık sık savrulsa da, emperyalist azminde direneceğini unutmayalım. Kuracağı yeni devletin, kurumsal çekirdeğinin tüzüğüne göre lider olarak gördükleri, bebek katilidir. Bu proje, esasında BOP'un en önemli projesi ham maddesidir. Türk yurtseverleri olarak hepimiz bu ana gerçeği asla unutmamalıyız. Yıllardır PKK terör örgütünü yönlendiren katil Amerika, yeni projesinde başarılı olur ve hayalini de gerçekleştirirse, elli yıldır mücadele ettiğimiz P.K.K. terör örgütünün kendini fesh edeceğini, yeni muhatabımızın ise Suriye topraklarında kurulacak bu yeni devlet olacağını bilmek zorundayız. Ülkemiz İdarecilerinin bu önemli gerçeği anladıklarını düşünüyor, bu oluşuma fırsat tanımamak için Ulusal güvenlik politikalarımızı güçlendirmeye çalıştıklarını görüyorum. " Amerika'da olsan artık dur " demeye yetecek Ulusal gücü oluşturmak zorundayız. Dünyanın her yerinde yurtseverler, Ülkelerinin ve gelecek kuşakların Ulusal güvenliğini düşünmek zorundadır. İdare politikaların ve uygulanan stratejilerin uzun ömürlü olmaksı gerekliliği de bundan dolayıdır. Bu gerçekten hareketle; Ülkemizin Ulusal bütünlüğünün önündeki en önemli engelin " Feodalizm " gerçeği olduğunu düşünüyorum. Feodalizmi besleyen Anadolu topraklarının, eşitçe paylaşımı, çağdaşça bölüşümü laik Cumhuriyetimizin en önemli tamamlayıcısıdır. Ülkemizin komşumuz Irak'la 330 km. İran'la 454 km. ve Suriye ile ise 911 km. sınırı dikkate alındığında karasal sınır güvenliğinin alınması, bölgenin petrol ve enerji yataklarına sahipliği bakımından stratejik öneme haiz olduğu bilinmektedir. Türk Ulusunun Ulusal birliği, insanlarımızın barış ve kardeşliğinin sağlanması feodalizmin ortadan kaldırılması ve toprak reformunun sonuçlandırılmasıyla saygın bir görev yapılmış olurken, sonlandırılan Türkiye feodalizmi, komşularımız Irak, İran ve Suriye topraklarındaki feodal yapıların ortadan kaldırılmasına emsal olacaktır. Tarihimiz göstermektedir ki; bölgemizde ve sınırlarımızdaki emperyalist çalışmalara ocak açan, yataklık yapan ve destekleyici feodalizmdir. Yaşadığımız şu günler belkide, Amerika'nın Orta doğudan çekip gitmeye başladığı günlerin ilk aşaması olabilir. Dünyanın yaşayan azraili ABD'nin orta doğu yer altı zenginliklerini ele geçirme ve siyonist İsrail'in Mezopotamya'ya uzanan yurt edinme hayallerinin gerçekleşmesine izin verilmemelidir.
Geleceğe dönük Ulusal politikalarımızın özünde de bu olmalı inancıyla !

Fotoğraf açıklaması yok.


1043 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu