• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KATİL AMERİKA VE FEODALİZM GERÇEĞİ
26/01/2019

Bize hiçbir maliyeti olmayan iki şey kaldı. Birisi tüm canlılara, diğeri ise, sadece biz insan oğluna: Hava ve gülümsemek ! 70 yıldır bize "dost" olarak okutulan ve anlatılan Amerika'nın gerçekten dost olmadığını sağ politikalarımızın da yavaş yavaş anlamaya başladıklarını gördükçe, yurtseverler olarak sadece gülümsüyoruz. Yıllardır biz Türk çocuklarına anlattıklarının, değeri sıfır bir anlatımdan ibaret olduğunun farkına vardıklarını ve onların da gülümsediklerini düşünmek çok güzel. İnşallah öyledir diyelim.
Katil Amerika'nın Ülkemiz etrafında yıllardır döndürdüğü dolapları, kurduğu hain planları her zaman yüreklerinde hisseden yurtseverlerimiz, hain sıfatıyla tanımlandıklarını aldırmamış, inançlarını yitirmemişlerdir. Bugün Ülkemizin geldiği, daha doğrusu getirildiği durum ortada ve Ulusça hep birlikte görüyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne, sosyal ve ekonomik varlıklarına, insanımızı birleştirici Ulusal tüm değerlerimize karşı akıl almaz bir yıkım planın devreye sokulduğu anlaşılmaktadır. Bu büyük planın tasarımcısı, planlayıcısı ve uygulayıcısı, dostumuz olarak anlatılan ve dünya kamuoyunun da katil dediği Amerika'dır. 
Amerikan emperyalizminin hazırladığı bu tuzağa göre, sınırımızın güneyinde bir devlet kurma girişimine bir bakalım; Devletimizin en üst Yöneticilerinin sıkça yaptıkları açıklamalara göre bu bölgeye tırlarla silah, mühimmat ve askeri malzeme nakledilmekle başlatılan uygulamanın son günlerde yirmi beş bin tır yüküne ulaştığı söylendi. Bu taşıma ile 70 bin kişilik Kurumsal bir ordu oluşturulmaya başlanmış, ikame yeri olarak da komşumuz Suriye'de Fırat'ın doğusu belirlenmiştir. Amerika, projesinin istediği gibi sonuçlanması için politikalarıyla sık sık savrulsa da, emperyalist azminde direneceğini unutmayalım. Kuracağı yeni devletin, kurumsal çekirdeğinin tüzüğüne göre lider olarak gördükleri, bebek katilidir. Bu proje, esasında BOP'un en önemli projesi ham maddesidir. Türk yurtseverleri olarak hepimiz bu ana gerçeği asla unutmamalıyız. Yıllardır PKK terör örgütünü yönlendiren katil Amerika, yeni projesinde başarılı olur ve hayalini de gerçekleştirirse, elli yıldır mücadele ettiğimiz P.K.K. terör örgütünün kendini fesh edeceğini, yeni muhatabımızın ise Suriye topraklarında kurulacak bu yeni devlet olacağını bilmek zorundayız. Ülkemiz İdarecilerinin bu önemli gerçeği anladıklarını düşünüyor, bu oluşuma fırsat tanımamak için Ulusal güvenlik politikalarımızı güçlendirmeye çalıştıklarını görüyorum. " Amerika'da olsan artık dur " demeye yetecek Ulusal gücü oluşturmak zorundayız. Dünyanın her yerinde yurtseverler, Ülkelerinin ve gelecek kuşakların Ulusal güvenliğini düşünmek zorundadır. İdare politikaların ve uygulanan stratejilerin uzun ömürlü olmaksı gerekliliği de bundan dolayıdır. Bu gerçekten hareketle; Ülkemizin Ulusal bütünlüğünün önündeki en önemli engelin " Feodalizm " gerçeği olduğunu düşünüyorum. Feodalizmi besleyen Anadolu topraklarının, eşitçe paylaşımı, çağdaşça bölüşümü laik Cumhuriyetimizin en önemli tamamlayıcısıdır. Ülkemizin komşumuz Irak'la 330 km. İran'la 454 km. ve Suriye ile ise 911 km. sınırı dikkate alındığında karasal sınır güvenliğinin alınması, bölgenin petrol ve enerji yataklarına sahipliği bakımından stratejik öneme haiz olduğu bilinmektedir. Türk Ulusunun Ulusal birliği, insanlarımızın barış ve kardeşliğinin sağlanması feodalizmin ortadan kaldırılması ve toprak reformunun sonuçlandırılmasıyla saygın bir görev yapılmış olurken, sonlandırılan Türkiye feodalizmi, komşularımız Irak, İran ve Suriye topraklarındaki feodal yapıların ortadan kaldırılmasına emsal olacaktır. Tarihimiz göstermektedir ki; bölgemizde ve sınırlarımızdaki emperyalist çalışmalara ocak açan, yataklık yapan ve destekleyici feodalizmdir. Yaşadığımız şu günler belkide, Amerika'nın Orta doğudan çekip gitmeye başladığı günlerin ilk aşaması olabilir. Dünyanın yaşayan azraili ABD'nin orta doğu yer altı zenginliklerini ele geçirme ve siyonist İsrail'in Mezopotamya'ya uzanan yurt edinme hayallerinin gerçekleşmesine izin verilmemelidir.
Geleceğe dönük Ulusal politikalarımızın özünde de bu olmalı inancıyla !

Fotoğraf açıklaması yok.


1123 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE