• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
ZİYARET TİCARETTİR ANLAYIŞI DOĞRU DEĞİLDİR
30/03/2018

Üyesi bulunduğum TEMAD kurumsal yönetimi, uzun süreden beri bir çok Kamu ve tüzel kişiliklerde ziyaret programlarını uygulamaktadır. Bu programı, Kamusal ilişkilerin sosyal ölçülerde normalleştirilmesi ve kısmen olmayan diyaloğun başlatılması bakımından Kurum lehine olumlu olarak görüyorum, programdan haberdar olan meslektaşlarım gibi büyük bir ilgi ve hayranlıkla takip ettim. Görüldüğü üzere, mağduriyetlerimizi giderici hiç bir gelişmeye tanık olamadık. Bundan sonra olacağa benzemiyor. Şaşırmayalım, 2018'de geldi, o da geçer tıpkı altmış yılın birer birer kayıp yok olduğu gibi, ve hepimizin donup kaldığımız gibi.

Tarihi süreçlere dönüp baktığımızda; Uluslar başta olmak üzere tüm toplumlar ve kişiler haklılıklarını güç birliği yaparak başarıya, zafere ulaşmışlardır. Ülkemiz gerçeklerinde bazı olumsuz alışkanlıklarımızı bırakıp, saflarımızı sıklaştırmalıyız. Yazıp-çizmek, kalemşörlük-hatiplik yapmak gibi kolaylıklarla mücadele olmayacağını anlamalıyız. Us, mantık ve muhakeme birlikteliği yapmak yerine, pencerelerimizden birbirimize bağırıp ahkam kesme, başkalarına akıl verme alışkanlıklarımızı terk etmeliyiz. Emekli Assubaylarımızın, emekli uzman personellerin ve hatta meslekteyken sınıf değiştirip subay olarak emekli olanların, malul arkadaşlarımızın, binbaşılar dahil emekli subaylarımızın ortak olan bir çok sorunu vardır ve bunların çözüm yeri TBMM'dir. Kurumsal Yönetim anlayışında hatır-gönül-ziyaret vd.nin hiçbir kayda değer yeri yoktur. Meclis arşivlerine bir bakınız. Yakın tarihlere kadar ortak lehimize yasa teklifleri yapılmış ama özellikle çoğunluğu elinde bulunduran iktidar tarafından sürüncemeye bırakılarak, yasalaşmamıştır. Tekliflerin hemen tamamı muhalefet Milletvekillerimiz tarafından verilmiştir. Bir milyon kişilik meslektaş ve ailelerimizin kayıp haklarının yasa tekliflerinin yasalaşması adına toplumsal ve kamuoyu dikkatleri oluşturmamız gerekmektedir. Temad'ın bu konuda TESUD ve UZ-DER ile diğer mesleki kuruluşlarla dayanışma yapması gibi önemli bir misyonu bulunmaktadır. Temad güçlü bir tüzel kişiliktir, kendi bünyesinde üye potansiyelini bugünkü konumundan üç - dört kat artırmanın Kurumsal çalışmalarını da hızlandırmalıdır. Haklarımızın kayıp olduğuna inanan bir mesleki toplumun güç birliğini mutlaka oluşturmalıdır.

Bu kadar yasa teklifi yıllardır sümen altında bekletiliyorsa, o teklif sahiplerinin bizler olamayışıdır, alt yapısı düzenlenmeden oluşturulmuş tekliflerdir. Kendimizden birkaç meslektaşımızı bu adrese yollamanın ve görevlendirmenin yapılmasında TEMAD'a da sorumluluklar düştüğü her zaman düşündüm, şimdide aynı noktadayım.

"Meslektaşlarımızı Meclise göndermeliyiz."

Saygıyla kalın !

 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı


656 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE