• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
ZİYARET TİCARETTİR ANLAYIŞI DOĞRU DEĞİLDİR
30/03/2018

Üyesi bulunduğum TEMAD kurumsal yönetimi, uzun süreden beri bir çok Kamu ve tüzel kişiliklerde ziyaret programlarını uygulamaktadır. Bu programı, Kamusal ilişkilerin sosyal ölçülerde normalleştirilmesi ve kısmen olmayan diyaloğun başlatılması bakımından Kurum lehine olumlu olarak görüyorum, programdan haberdar olan meslektaşlarım gibi büyük bir ilgi ve hayranlıkla takip ettim. Görüldüğü üzere, mağduriyetlerimizi giderici hiç bir gelişmeye tanık olamadık. Bundan sonra olacağa benzemiyor. Şaşırmayalım, 2018'de geldi, o da geçer tıpkı altmış yılın birer birer kayıp yok olduğu gibi, ve hepimizin donup kaldığımız gibi.

Tarihi süreçlere dönüp baktığımızda; Uluslar başta olmak üzere tüm toplumlar ve kişiler haklılıklarını güç birliği yaparak başarıya, zafere ulaşmışlardır. Ülkemiz gerçeklerinde bazı olumsuz alışkanlıklarımızı bırakıp, saflarımızı sıklaştırmalıyız. Yazıp-çizmek, kalemşörlük-hatiplik yapmak gibi kolaylıklarla mücadele olmayacağını anlamalıyız. Us, mantık ve muhakeme birlikteliği yapmak yerine, pencerelerimizden birbirimize bağırıp ahkam kesme, başkalarına akıl verme alışkanlıklarımızı terk etmeliyiz. Emekli Assubaylarımızın, emekli uzman personellerin ve hatta meslekteyken sınıf değiştirip subay olarak emekli olanların, malul arkadaşlarımızın, binbaşılar dahil emekli subaylarımızın ortak olan bir çok sorunu vardır ve bunların çözüm yeri TBMM'dir. Kurumsal Yönetim anlayışında hatır-gönül-ziyaret vd.nin hiçbir kayda değer yeri yoktur. Meclis arşivlerine bir bakınız. Yakın tarihlere kadar ortak lehimize yasa teklifleri yapılmış ama özellikle çoğunluğu elinde bulunduran iktidar tarafından sürüncemeye bırakılarak, yasalaşmamıştır. Tekliflerin hemen tamamı muhalefet Milletvekillerimiz tarafından verilmiştir. Bir milyon kişilik meslektaş ve ailelerimizin kayıp haklarının yasa tekliflerinin yasalaşması adına toplumsal ve kamuoyu dikkatleri oluşturmamız gerekmektedir. Temad'ın bu konuda TESUD ve UZ-DER ile diğer mesleki kuruluşlarla dayanışma yapması gibi önemli bir misyonu bulunmaktadır. Temad güçlü bir tüzel kişiliktir, kendi bünyesinde üye potansiyelini bugünkü konumundan üç - dört kat artırmanın Kurumsal çalışmalarını da hızlandırmalıdır. Haklarımızın kayıp olduğuna inanan bir mesleki toplumun güç birliğini mutlaka oluşturmalıdır.

Bu kadar yasa teklifi yıllardır sümen altında bekletiliyorsa, o teklif sahiplerinin bizler olamayışıdır, alt yapısı düzenlenmeden oluşturulmuş tekliflerdir. Kendimizden birkaç meslektaşımızı bu adrese yollamanın ve görevlendirmenin yapılmasında TEMAD'a da sorumluluklar düştüğü her zaman düşündüm, şimdide aynı noktadayım.

"Meslektaşlarımızı Meclise göndermeliyiz."

Saygıyla kalın !

 

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı


577 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu