• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
ULUSAL YÖNETİM POLİTİKALARIMIZDAKİ STRATEJİK HATALAR
25/03/2018
"Askerlerimizin zehirlenmesi" olaylarının sıkça yaşanması, "Devleti yönetim politikalarında uygulanan "özelleştirme programlarının" Ulusal stratejilerimize ne kadar ters düştüğünün kanıtıdır. Oysa; 

Ulusal Kurtuluş savaşının ardından, Cumhuriyetimizin ilanıyla başlayan Anadolu İhtilali devrimlerinin hedefinde, her bakımdan geri kalmış Ülkemizin, kısa zaman içerisinde kalkınmasını sağlayıp, kurumsal, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini yaratmak vardı. Özelleştirme programına alınarak satılan ne kadar kurum, kuruluş ve işletme varsa, çoğunluğu bu hızlı devrimin eserleriydi. Hepsi de, Ülkemizin Ulusal güvenliği dikkate alınarak, Anadolu'muzun tüm sınır ve kıyıları boyunca üretim yapan İşletme ve kurumlardı. 1950 yıllarına değin süre gelen kalkınma çalışmalarımız, kapitalist dünyanın temsilcileri olan emperyalist Devletler Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya tarafından kabul görmedi. İthalat ve tüketime dayalı kalkınma modelinin Menderes Hükümetiyle başlatılması, Ülkemizin bağımsızlığına vurulan ilk hamledir. Böylece; Orta doğu ve 3.dünya Ülkeleri üzerindeki emperyalist emeller devreye sokulmuş oldu. 1980 darbesi ve Özal kükümetlerinin politikalarıyla da serbest pazar ekonomisi politikalarıyla tanıştık. Takip eden dönemlerde üretimi yok eden, ithalata ağırlık veren ve her bakımdan tüketime ve lükse özentili politikalarla özelleştirmeler hızlandırılmış, "reform yasaları" adıyla Cumhuriyetimizin bir çok kurum, kuruluş ve işletmeleri önce yandaş işletmelere sonra da yabancı sermayeye satılmıştır. Bu proıgramın son aşamalarında "Şeker fabrikaları" yer almaktadır. Satılan tüm bu İşletmeler, fabrika ve Kurumların hemen hemen tamamı Devletimizin öz sermayesi ve Ulusal güvenlik sigortası durumundadır.

Bu stratejik konumları dikkate alınmaması tüm yurtseverlerce şaşırtıcı bir durum olarak değerlendirilmektedir. 

Ulusal stratejik konuma haiz olarak gördüğümüz ayrıcalıklı varlıklarımızın Devlet İşletmesi olarak korunması ve yaşatılması zorunludur.

 

 

 

 

- Yer altı ve yer üstü su kaynaklarımız, nehirlerimiz, barajlarımız, göllerimiz v.b.

 

 

- Madenlerimiz (her türlü madenler)
- Ulaşım sistemimiz (Demir yolları işletmeleri, Kara yolları işletmeleri, Hava yolları işletmeleri, köprüler, Limanlar, Posta- telefon- telgraf işletme sistemleri ve Ulusal internet ağımız.) 
- Eğitim, Sağlık, Emniyet, Adalet, Askeri kuruluşlarımız ile sağlık kurumlarımız.

Ulusal güvenliğimizin güvencesi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin son aylarda yaşadığı zehirlenme olayları, stratejik yönetim politikalarında hata yapıldığının açık kanıtıdır. Ordumuza ait birimlerin özelleştirme kapsamından çıkarılması, özelleştirmeye tabi olanlardan da, şeker fabrikalarımızın satılmasından da vazgeçilmesi gerekir. Çünkü; özelleştirme çalışmalarının hedefinde Ülkemizin kalkınması, halkımızın sağlılığı, mutluluğu ve geleceğinin karartılması bulunmaktadır.

Otomatik alternatif metin yok.


374 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu