• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
ULUSAL YÖNETİM POLİTİKALARIMIZDAKİ STRATEJİK HATALAR
25/03/2018
"Askerlerimizin zehirlenmesi" olaylarının sıkça yaşanması, "Devleti yönetim politikalarında uygulanan "özelleştirme programlarının" Ulusal stratejilerimize ne kadar ters düştüğünün kanıtıdır. Oysa; 

Ulusal Kurtuluş savaşının ardından, Cumhuriyetimizin ilanıyla başlayan Anadolu İhtilali devrimlerinin hedefinde, her bakımdan geri kalmış Ülkemizin, kısa zaman içerisinde kalkınmasını sağlayıp, kurumsal, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini yaratmak vardı. Özelleştirme programına alınarak satılan ne kadar kurum, kuruluş ve işletme varsa, çoğunluğu bu hızlı devrimin eserleriydi. Hepsi de, Ülkemizin Ulusal güvenliği dikkate alınarak, Anadolu'muzun tüm sınır ve kıyıları boyunca üretim yapan İşletme ve kurumlardı. 1950 yıllarına değin süre gelen kalkınma çalışmalarımız, kapitalist dünyanın temsilcileri olan emperyalist Devletler Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya tarafından kabul görmedi. İthalat ve tüketime dayalı kalkınma modelinin Menderes Hükümetiyle başlatılması, Ülkemizin bağımsızlığına vurulan ilk hamledir. Böylece; Orta doğu ve 3.dünya Ülkeleri üzerindeki emperyalist emeller devreye sokulmuş oldu. 1980 darbesi ve Özal kükümetlerinin politikalarıyla da serbest pazar ekonomisi politikalarıyla tanıştık. Takip eden dönemlerde üretimi yok eden, ithalata ağırlık veren ve her bakımdan tüketime ve lükse özentili politikalarla özelleştirmeler hızlandırılmış, "reform yasaları" adıyla Cumhuriyetimizin bir çok kurum, kuruluş ve işletmeleri önce yandaş işletmelere sonra da yabancı sermayeye satılmıştır. Bu proıgramın son aşamalarında "Şeker fabrikaları" yer almaktadır. Satılan tüm bu İşletmeler, fabrika ve Kurumların hemen hemen tamamı Devletimizin öz sermayesi ve Ulusal güvenlik sigortası durumundadır.

Bu stratejik konumları dikkate alınmaması tüm yurtseverlerce şaşırtıcı bir durum olarak değerlendirilmektedir. 

Ulusal stratejik konuma haiz olarak gördüğümüz ayrıcalıklı varlıklarımızın Devlet İşletmesi olarak korunması ve yaşatılması zorunludur.

 

 

 

 

- Yer altı ve yer üstü su kaynaklarımız, nehirlerimiz, barajlarımız, göllerimiz v.b.

 

 

- Madenlerimiz (her türlü madenler)
- Ulaşım sistemimiz (Demir yolları işletmeleri, Kara yolları işletmeleri, Hava yolları işletmeleri, köprüler, Limanlar, Posta- telefon- telgraf işletme sistemleri ve Ulusal internet ağımız.) 
- Eğitim, Sağlık, Emniyet, Adalet, Askeri kuruluşlarımız ile sağlık kurumlarımız.

Ulusal güvenliğimizin güvencesi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin son aylarda yaşadığı zehirlenme olayları, stratejik yönetim politikalarında hata yapıldığının açık kanıtıdır. Ordumuza ait birimlerin özelleştirme kapsamından çıkarılması, özelleştirmeye tabi olanlardan da, şeker fabrikalarımızın satılmasından da vazgeçilmesi gerekir. Çünkü; özelleştirme çalışmalarının hedefinde Ülkemizin kalkınması, halkımızın sağlılığı, mutluluğu ve geleceğinin karartılması bulunmaktadır.

Otomatik alternatif metin yok.


451 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE