• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
Geleceğimiz ve Çocuklarımız
24/04/2019

Ülkemizin ve Ulusumuzun geleceği hepimizin çocuklarıdır.

Bir asırlık Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri sonuncunda, cehaletin kıymet gördüğünü, laik ve sosyal bilimlere açık eğitimden uzaklaşılarak çeşitli cemaatlere teslim edilen birçok çocuğun başına gelen istismar olaylarına sıklıkla tanık oluyoruz.

Çocuklarımıza yapılan istismar olaylarını; insanlık için toplumsal bir yara ve Ulusumuz için de büyük bir tehlike olarak değerlendirirken, cehaletin hakim olacağı bir toplum olmaya doğru sürüklendiğimizin farkına bir an önce varmalıyız.

Yurttaşlar olarak; benim, senin, onun veya onların demeden tüm çocukların gelecek kuşaklarımız olduğunu unutmayalım.

Çocuklar, korumak ve kollamakla sorumlu olduğumuz en öncelikli varlıklarımızdır. Çocukları koruma ve kollamada en büyük görev laik Cumhuriyetimizin Devlet teşkilatına, yani; Devleti idare edenlere düşmektedir.

İdarecilerimizin, yasama-yürütme ve yargı kurumları olarak çocuklarımızın, eğitimi ve öğretimiyle ilgili programlarda, çağdaş, modern, sosyal, laik düşünce ve hukuk devletine yakışır eğitim misyonu verilerek yetiştirilmesi, Devletin en evrensel ve en ideal sorumluluğudur. Ülkesini ve Ulusunu seven her yurttaşın isteği de bu olduğu inançla İdarecilerimizden dileğimdir. Bu sorumluluk aynı zamanda, çocuklarımızın özgürce düşünen, araştıran ve sorgulayan birer insan olmalarını sağlayarak, geleceğin evreninde Ulusumuzu ve Devletimizi saygın kılacaktır.

Gelişmiş ve kalkınmış bir Ulus olmaya giden yolun da, böyle bir Ulusal eğitimden geçtiğine inanıyorum. Diğer taraftan, çocuklarımıza yapılabilecek en büyük tehlike, istismar ve baskıcı, cehalet altına alma tabu ve girişimleridir. Basın ve medyadan tanık olduğumuz olaylardan ders alarak, Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yönelik her türlü istismar ve baskıların önlenmesi, gerekli idari ve cezai yaptırımların uygulanması, mutlu ve refah bir vatanda yaşam özlemi kadar önemlidir. Bir takım cemaat ve tarikatların eline geçen eğitim ve öğretimin, İdareciler tarafından denetimine önem verilerek, gerekli önlemler acilen alınmalıdır.

"Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır." diyerek Ulusumuz ve insanlık için çocuğun önemini işaret eden Aziz Ata'mızı sonsuz sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta


345 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu