• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
YETENEKLİ OLAN OYUNU KAZANIR, EKİP ÇALIŞMASI VE ZEKA İSE BAŞARIYI GETİRİR
04/03/2018

Hak mağduru toplumların içinde elbette güçlü adamlar da vardır. Emekli Assubaylarımızın konumu tam da budur. Özlük hakları ve diğer bir çok mağduriyet konuları bakımından, içlerindeki gücü açığa vurup kullanamayan bir toplumu anımsatıyorlar. Ellerindeki tek olanakları olan basın, sosyal medya gibi olanaklarıyla her gün ve her an oluşturdukları saflarda, sürekli aynı duygu ve düşüncelerle seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Sosyal medya gücü müthiş bir güç olarak önlerinde dursa da, bu gücü kendi lehlerine bir enerjiye dönüştüremeyen bir toplum konumundadırlar. Bu düşüncelerimin hiç birimizin zoruna gideceğini düşünmeden yazıyorum aslında. Aşağı - yukarı on yıla yakın süredir bu sayfalarda yazıp çiziyoruz. Mağduriyetlerimizi sıralıyor, emsalleri gösteriyoruz. Başarı var mı? Aynı yerdeyiz diyoruz.

Atalarımız, ‘Sabrın sonu selamettir’ derken, ya da ‘Sabreden derviş muradına ermiş’ diye telkinde bulunurken, bunun karşısına bir de ‘Baklayı ağzından çıkar’ deyiminin sabır taşması bilgeliğini getirmişler. Oturup düşündüğümüzde, başta Anayasamızın düzenlediği hukuksal normlara aykırı olarak bizlere uygulanan haksızlıklara karşı ne yapmamız gereken önemli bir şey olmalı. Örnek mi: İzmir'de ikamet eden sayısal çoğunluğumuza bir bakalım. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Emekli Sandığından maaş alan İzmir'li tam kırk bine yakın meslektaşımız bulunmaktadır. Bu sayıya, TSK'dan emekli olan diğer meslektaşlarımız hak mağduru Binbaşı ve alt rütbelerden emekli olan Subaylarımız, Assubay iken, Uzman personel iken rütbe ilerlemesi yapan Subay olarak emekli olanları da dahil ettiğimizde kırk binin üzerinde bir meslek topluluğu ve aynı şehirde ikamet ediyor olması hepimizi neden ilgilendirmiyor? Ağzımızdaki bakla işte buydu benim. 
İçimizden bir arkadaşımız kendinde gerekli gücü Efark edip haklı sesimizi siyasi platformlarda duyurmak istiyor. Emekli Assubay meslektaşımız Sayın Murat DEMİRKIRAN ! 

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
İzmir 1. seçim bölgesinden Milletvekili aday adayı olarak çalışma yapıyor. Sivil toplum örgütleriyle ve halkla ilişkileriyle iç içe. İlimizden TBMM'ce seçilen Milletvekilleri olamak üzere halkın ve sivil toplum örgütlerinin dikkatlerini üzerinde toplamayı başarmış. Ama asıl hedefi Emekli Assubaylarımız ve emekli uzman çavuşlar, diğer hak mağdurları. Malul emeklilerimiz. Hepsiyle güçlü diyalog kurmak istiyor. Dernek ve grupları ziyaret ediyor, kendi ekonomik olanaklarını zorlamak suretiyle önemli etkinlikler düzenliyor, hepimizi katılıma çağırıyor. Kalabalık bir şehirde oturan, kırk binin üzerinde bir meslektaş topluluğunu bilgilendirmek, kendi yanında güç olmamızı sağlamak suretiyle toplumsal sesimiz olmak istemektedir. Çünkü; hak mağduriyetimiz üç-beş tazminattan ibaret değildir. Kurumsal ve yasal çözüm bekleyen konu başlığı altında mağduriyetlerimiz vardır. 
Unutmayalım, bir söz vardır: Yetenekli olanlar oyunu kazanır, şampiyonluğu ise ekip çalışması ve zeka getirir.

Birlik olalım, Meslektaşımız Sayın Murat DEMİRKIRAN' destek olalım. Gücümüzü birlikte kullanalım.385 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE