• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
YETENEKLİ OLAN OYUNU KAZANIR, EKİP ÇALIŞMASI VE ZEKA İSE BAŞARIYI GETİRİR
04/03/2018

Hak mağduru toplumların içinde elbette güçlü adamlar da vardır. Emekli Assubaylarımızın konumu tam da budur. Özlük hakları ve diğer bir çok mağduriyet konuları bakımından, içlerindeki gücü açığa vurup kullanamayan bir toplumu anımsatıyorlar. Ellerindeki tek olanakları olan basın, sosyal medya gibi olanaklarıyla her gün ve her an oluşturdukları saflarda, sürekli aynı duygu ve düşüncelerle seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Sosyal medya gücü müthiş bir güç olarak önlerinde dursa da, bu gücü kendi lehlerine bir enerjiye dönüştüremeyen bir toplum konumundadırlar. Bu düşüncelerimin hiç birimizin zoruna gideceğini düşünmeden yazıyorum aslında. Aşağı - yukarı on yıla yakın süredir bu sayfalarda yazıp çiziyoruz. Mağduriyetlerimizi sıralıyor, emsalleri gösteriyoruz. Başarı var mı? Aynı yerdeyiz diyoruz.

Atalarımız, ‘Sabrın sonu selamettir’ derken, ya da ‘Sabreden derviş muradına ermiş’ diye telkinde bulunurken, bunun karşısına bir de ‘Baklayı ağzından çıkar’ deyiminin sabır taşması bilgeliğini getirmişler. Oturup düşündüğümüzde, başta Anayasamızın düzenlediği hukuksal normlara aykırı olarak bizlere uygulanan haksızlıklara karşı ne yapmamız gereken önemli bir şey olmalı. Örnek mi: İzmir'de ikamet eden sayısal çoğunluğumuza bir bakalım. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Emekli Sandığından maaş alan İzmir'li tam kırk bine yakın meslektaşımız bulunmaktadır. Bu sayıya, TSK'dan emekli olan diğer meslektaşlarımız hak mağduru Binbaşı ve alt rütbelerden emekli olan Subaylarımız, Assubay iken, Uzman personel iken rütbe ilerlemesi yapan Subay olarak emekli olanları da dahil ettiğimizde kırk binin üzerinde bir meslek topluluğu ve aynı şehirde ikamet ediyor olması hepimizi neden ilgilendirmiyor? Ağzımızdaki bakla işte buydu benim. 
İçimizden bir arkadaşımız kendinde gerekli gücü Efark edip haklı sesimizi siyasi platformlarda duyurmak istiyor. Emekli Assubay meslektaşımız Sayın Murat DEMİRKIRAN ! 

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
İzmir 1. seçim bölgesinden Milletvekili aday adayı olarak çalışma yapıyor. Sivil toplum örgütleriyle ve halkla ilişkileriyle iç içe. İlimizden TBMM'ce seçilen Milletvekilleri olamak üzere halkın ve sivil toplum örgütlerinin dikkatlerini üzerinde toplamayı başarmış. Ama asıl hedefi Emekli Assubaylarımız ve emekli uzman çavuşlar, diğer hak mağdurları. Malul emeklilerimiz. Hepsiyle güçlü diyalog kurmak istiyor. Dernek ve grupları ziyaret ediyor, kendi ekonomik olanaklarını zorlamak suretiyle önemli etkinlikler düzenliyor, hepimizi katılıma çağırıyor. Kalabalık bir şehirde oturan, kırk binin üzerinde bir meslektaş topluluğunu bilgilendirmek, kendi yanında güç olmamızı sağlamak suretiyle toplumsal sesimiz olmak istemektedir. Çünkü; hak mağduriyetimiz üç-beş tazminattan ibaret değildir. Kurumsal ve yasal çözüm bekleyen konu başlığı altında mağduriyetlerimiz vardır. 
Unutmayalım, bir söz vardır: Yetenekli olanlar oyunu kazanır, şampiyonluğu ise ekip çalışması ve zeka getirir.

Birlik olalım, Meslektaşımız Sayın Murat DEMİRKIRAN' destek olalım. Gücümüzü birlikte kullanalım.333 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu