• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
MARANKİ TAHLİL EDİLMELİ
25/05/2018

Prof. Maranki'yi bir bitki uzmanı olarak tanıdık. Adam, yıllardır bitkilerin dili olup, toplumumuzu inek gibi sağıyordu. Bu şarlatanın "Bitkisel ilaç" olarak tanıtarak sattığı ürünlerin neredeyse tamamı yurt dışında üretim kökenli olup, yabancı devletler için iyi bir satış ve pazarlama koordinatörüydü.

Bir televizyon programında; "24 Haziran seçimlerinin AKP tarafından kaybedilmesi halinde, 25 Haziran gecesi Belgrad ormanlarında ağacın dibine gömdüklerini alıp, sokağa çıkarız." sözleri, yurdunu ve Ulusunu seven biz yurttaşlar için hafife alınacak gibi sözler değildir.

Yüz yıllık kurumsal yaşamı bulunan Cumhuriyetimizin ve iç barışımızın korunması adına, Anayasa ve yasalar gereği, ilgili makamların görevini yapacaklarını biliyorum. Her bir yurttaş olarak bize düşen görev, profesör unvanlı şahsı ve sözlerini iyi okumak ve sorgulamaktır. Yıllardır çoğumuzun sırtından geçinen bu asalak herifin şahsını Ulusça kınamalıyız. Maranki'nin sözleri tıpkı mermi çekirdeği gibidir. Bir olayda kullanılan çekirdeğin atış yönünün araştırılması ve sonrasında da zanlının bulunduğu yerin saptanması kadar düşünerek, değerlendirmemi şöyle yapıyorum:

1. Prof. Maranki, 1991 yılında MİT ve EMN. kurumları tarafından Dış İşleri Bakanlığına verilen brifingte belirtilen ve yurdumuzda yaşamını sürdürdüğü söylenen 205 bin hainden biri ya da sonraki yıllarda köpek eniği gibi hızla çoğalan hainlerden biri olabilir,
2. FETÖ'nün çok önemli ekonomik kaynaklara sahip olduğunu, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra öğrendik. FETÖ de iyi bir inek sağıcısıdır. Prof. Maranki'nin FETÖ'yle mutlak ilişkisi ve bağlantısı olabilir. Devlet içi kurumlardan 
"kendisine her an ulaşılacağına dair kuvvetli bilgiyi" bizzat aldığından böyle bir atağa karşı ön savunma hissiyle bu ihanet belirtisi sözlerini sallamıştır. 
3. Prof. Maranki, Uluslar arası istihbarat örgütleriyle ilişkili olabilir, üstlendiği ajanlık misyonuyla, dış merkezli bir talimat gereği böyle bir söylemde bulunması kendisinden istenmiş, o da dış istihbaratın görev talimatını yerine getirmiş olabilir. 
4. Kendisi ya da, yakın çevresi için İdare'den beklentisini koparabilmek uğruna ve aklınca cahil ve küçük gördüğü Halkımızı kışkırtabileceğini umarak, İdari puan kazanmaya çalışan bir provokatördür.
5. Bir kaç ay önce basından okuduğumuz ve bazı siyasi kişilerce "silahlı eğitim yaptıkları beyan edilen kişiler" gizli bir yerel örgütlenme içerisinde görev almış olabileceğine dair sarf ettiği "orman - ağaç - gömü" sözlerinden dolayı yerel bir şüpheli konumundadır. Adli soruşturmalar sonucu gerçek konumun aydınlanacağını umuyorum. 
Türk Halkı, gerek Osmanlı gerekse Cumhuriyetimizin her döneminde bu tür provokatörlerin oyunlarına gelmemiştir. Halkımız, her bakımdan Ulus birliğine ve dayanışma ruhuna sahip çıkmak suretiyle bu soysuzlara inanmayacak ve toplum dışı tutacaktır.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı380 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu