• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
MARANKİ TAHLİL EDİLMELİ
25/05/2018

Prof. Maranki'yi bir bitki uzmanı olarak tanıdık. Adam, yıllardır bitkilerin dili olup, toplumumuzu inek gibi sağıyordu. Bu şarlatanın "Bitkisel ilaç" olarak tanıtarak sattığı ürünlerin neredeyse tamamı yurt dışında üretim kökenli olup, yabancı devletler için iyi bir satış ve pazarlama koordinatörüydü.

Bir televizyon programında; "24 Haziran seçimlerinin AKP tarafından kaybedilmesi halinde, 25 Haziran gecesi Belgrad ormanlarında ağacın dibine gömdüklerini alıp, sokağa çıkarız." sözleri, yurdunu ve Ulusunu seven biz yurttaşlar için hafife alınacak gibi sözler değildir.

Yüz yıllık kurumsal yaşamı bulunan Cumhuriyetimizin ve iç barışımızın korunması adına, Anayasa ve yasalar gereği, ilgili makamların görevini yapacaklarını biliyorum. Her bir yurttaş olarak bize düşen görev, profesör unvanlı şahsı ve sözlerini iyi okumak ve sorgulamaktır. Yıllardır çoğumuzun sırtından geçinen bu asalak herifin şahsını Ulusça kınamalıyız. Maranki'nin sözleri tıpkı mermi çekirdeği gibidir. Bir olayda kullanılan çekirdeğin atış yönünün araştırılması ve sonrasında da zanlının bulunduğu yerin saptanması kadar düşünerek, değerlendirmemi şöyle yapıyorum:

1. Prof. Maranki, 1991 yılında MİT ve EMN. kurumları tarafından Dış İşleri Bakanlığına verilen brifingte belirtilen ve yurdumuzda yaşamını sürdürdüğü söylenen 205 bin hainden biri ya da sonraki yıllarda köpek eniği gibi hızla çoğalan hainlerden biri olabilir,
2. FETÖ'nün çok önemli ekonomik kaynaklara sahip olduğunu, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra öğrendik. FETÖ de iyi bir inek sağıcısıdır. Prof. Maranki'nin FETÖ'yle mutlak ilişkisi ve bağlantısı olabilir. Devlet içi kurumlardan 
"kendisine her an ulaşılacağına dair kuvvetli bilgiyi" bizzat aldığından böyle bir atağa karşı ön savunma hissiyle bu ihanet belirtisi sözlerini sallamıştır. 
3. Prof. Maranki, Uluslar arası istihbarat örgütleriyle ilişkili olabilir, üstlendiği ajanlık misyonuyla, dış merkezli bir talimat gereği böyle bir söylemde bulunması kendisinden istenmiş, o da dış istihbaratın görev talimatını yerine getirmiş olabilir. 
4. Kendisi ya da, yakın çevresi için İdare'den beklentisini koparabilmek uğruna ve aklınca cahil ve küçük gördüğü Halkımızı kışkırtabileceğini umarak, İdari puan kazanmaya çalışan bir provokatördür.
5. Bir kaç ay önce basından okuduğumuz ve bazı siyasi kişilerce "silahlı eğitim yaptıkları beyan edilen kişiler" gizli bir yerel örgütlenme içerisinde görev almış olabileceğine dair sarf ettiği "orman - ağaç - gömü" sözlerinden dolayı yerel bir şüpheli konumundadır. Adli soruşturmalar sonucu gerçek konumun aydınlanacağını umuyorum. 
Türk Halkı, gerek Osmanlı gerekse Cumhuriyetimizin her döneminde bu tür provokatörlerin oyunlarına gelmemiştir. Halkımız, her bakımdan Ulus birliğine ve dayanışma ruhuna sahip çıkmak suretiyle bu soysuzlara inanmayacak ve toplum dışı tutacaktır.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı469 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE