• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
FEODAL TOPRAKLARDAKİ İHRACAT TEŞVİK VE VERGİ İADESİ VURGUNU
12/09/2018

Sevgili yurdumuzun üzerinde oynanan iç ve dış oyunlar hakkında zaman zaman basın ve medyada tanık olduğumuz olaylar hiç tükenmek bilmiyor. İdealizm ve toplumsal düşünce sistemlerini yitirmiş bir toplum oluverdik. Herkes haksız ve emeksiz kazanç peşinde koşuyor. Üretkenlik, kariyer, kurumsallık vd. sözüm ona çöpe atılmış. Sadece bugünü mutlu yaşamak, herkese rağmen bencil davranmak dururken geleceği düşünmeye, yarınların da mutlu olmasını sağlayıcı emek tüketmeye, beyin harcamaya ve çalışma eylemine ne hacet var. Günümüz insanı işte bu değil mi? Yirmi dört yıl öncesinin hatıralarımdan bir anıyı paylaşmak istiyorum.

Feodalizmin hakim olduğu Anadolu topraklarında, Hüso bölgesinin bir ağasıdır ve "Hüso Ağa" namıyla anılır.

Hüso ağa zorda!

Nasıl mı ?

On bin baş koyunu yakalanmış ve Jandarmanın elinde. Sürüsü dörde bölünüp, yed-i eminle teslim edilmiş ellere. İşlem yürüyor, soruşturma derinleştikçe, Hüso ne yapacağını bilemez durumda. Tek ümidi var, o da hayvanları yakalayanların taa başı, yani Komutan Amirleri. Her sabah K.'na gelip gidiyor, Valilikten ayarlamış işini. Elindeki belgeye göre: 
Koyunlar Kürd-i kuyruklu ve yerli ırk. Terör nedeniyle boşaltılan köylerden topladığını iddia etmekte. İl'de bulunan Bakanlık yetkilisi Veteriner Bey'i kandırmış, o da sevk için gerekli olan Menşe şahadet belgesine basmış mührü. Eklemiş dilekçesine ve geldi karşıma. Menşe belgesinde; "-- Kürd-i kuyruklu koyunlardır, sağlıklıdır, yola çıkmalarında engel halleri yoktur" deniyordu. Aslında bay Veteriner Bey de farkındadır ama, Hüso'nun isteğini yapmak zorunda olduğundan, Devletinin görevlisi olarak kendisini Devletiyle alay ettiren Feodal düzendi. Bu yardımıyla da, Feodal düzenin temsilcisi Hüso, Devleti kandıracaktı.  
Sorgudaki Hüso'nun İl Valiliğinden havaleli dilekçesi ve ek belgelerin bize anlattıkları yani yıllar öncesinde not defterime karalama olarak geçen anıdan ibaret değildi bence. Önce, kuyruktan başlamalıydım. Yani; Kürd-i Kuyruktan. Koyunun da kürd-i kuyruklusu mu vardı? Ülkemiz insanının en önemli geçim kaynağı ve hayvancılık sektöründe önemli bir değeri olan koyun hayvanının, ırklarını araştırdım. Ülkemiz koyunlarımızın % 90'ının yerli Anadolu ırkından olduğu, bu ırk içerisinde Mor, Ak, Karaman, Kıvırcık, Merinos, Sakız, Ege,Ödemiş, Hemşin gibi alt uzantıları bulunduğunu Ankara'dan öğrenmiştim. Feodalizmin hakimiyetindeki bu bölgenin Bakanlık yetkilisinin, Veteriner olması utanç vericiydi. Kaçakçılık olayının "hazırlık soruşturmasına" katılan biri olarak içime sindiremedim, ekip arkadaşlarımla da paylaştığım değerlendirmemde "Adamın suçu var, ama yok"; esas suçlu, yetişmiş bir meslek adamını bu duruma sokan Feodal yapıydı. Onu bu yola sevk eden de maalesef Devletimiz idi. 
Neyse, biz yine Hüso'ya dönelim. Yakalayanlar yutarsa demiştim ya! Gerçeğin peşindeki taraf olarak, ne Hüso'nun beyanlarına, ne de elimize tutuşturulan resmi değere tabi evrak ve eklerine. 1,2,3,4 derken beşinci gün gerçek ortaya çıktı.

Türkiye - Irak - Suriye üçgeninde "Şeytanlık" var, bir dolap kurulmuş ve dönmeye devam ediyor. Tüm beyanlar ve resmi evrak ve belgeler, Devleti kandırmak ve Devleti soymak için hazırlanmıştı. Şeytanın bir ayağı Suriye'de, bir ayağı K. Irak'da diğer ayağı bizde. Yani Anadolu'muzun Feodal topraklarındaydı. Soyulan Devlet kasası Türkiye'mizin hazinesiydi. Teşvik primi ve vergi iadesi sadece Türkiye'mize has bir uygulamaydı. Kuzey Irak'da koyun hayvanı çok, Türkiye'de tanesi dört yüz lira olan koyun hayvanı, orada yüz lira civarında. Acaba, ucuz olan hayvanı Türkiye'ye getirerek bire üç kazanma gibi kaçakçılık yoluyla para kazanma olayı gibi gelse de, asıl acı gerçeğe, altıncı günde ulaşmıştık. Her üç Ülkenin Feodal temsilcilerinin kurduğu şebeke, hayvanları Kuzey Irak'tan Ülkemize sokuyordu. Sınırda, dağların aralığında gümrük kapısı gibi kapı oluşturan pkk, tarafından her geçişte sayılan bu hayvanlar için, hayvan başına geçiş vergisi alınıyordu. Sonra da, Şebeke tarafından yerli ırkmış gibi gösterilerek, şebekenin demirbaşı olan tır kamyonlarıyla Kilis'e taşınıyor, bu defa şebekenin Suriye ayağı devreye giriyordu. Hayvanlar sınır ve Gümrük görevlilerinin gözleri önünde yurt dışına "ihraç" muamelesine tabi tutulup, işlem tamamlanıyordu. İhracata tabi tutulan bu koyunlar, şebekenin Suriye ayağı tarafından tekrar Kuzey Irak'a doğru yol alırken, şebekenin Ülkemizdeki ayağı yaptığı bu ihracatın karşılığı olarak, birlikte paylaşacakları ihracat destek primini Gümrüğün hemen dibindeki T.C.Ziraat bankası Şubesinden almakla meşgul olacaktı. Yasa dışı olarak yapılan bu eylem ve aynı döngü, yıl içerisinde devam edip duracaktı. Aynı koyunların yılda üç - beş tur yaptırılmasıyla, Devlet kasasından ne kadar ihracat destek primi aldıklarını düşünmek istemiyorum. İşte bu şeytani döngü, hayvan kaçakçılığı adı altında T.C. Devletini soymakla kalmıyor, on binlerce gencimizin canını alan eli kanlı terör örgütüne de maddi destek veriyor ve besliyordu. Türkiye, Irak ve Suriye'de, Feodalizmin şeytanları bir çete oluşturarak, Devletimizin gözünün içine baka baka suç işliyorlardı. İhracat yapıyormuş gibi, on bin hayvanı bir üçgenin etrafında götürüp getirerek Devletin kasasından vergi iadesi, hatta ihracat teşvik primi alıyorlar. Feodalizm yok edilmedikçe, bu Vatana da, bu topraklara da asla mutluluk gelmeyecektir, çocuklarımızın açlığı, halkımızın yoksulluğuna köklü çözüm bulunmayacaktır. . 
Panzehir topraktır. Toprak vatandır, uğrunda ölünen en kutsalımızdır. Toprak hakça paylaşılmalıdır. Bu da "Toprak Reformu" yasamızın yaşama geçirilmesiyle olacaktır.
Anadolu'muzun doğu ve güney doğusunda topraklarımızın önemli bir bölümünü yüz yıllardır elinde tutan Feodal güçlerden toprağın alınarak, halka dağıtımının yapılması bu yasayla sağlanabilir. Feodalizmin yıkımı ancak bununla gerçekleşebilir. Ülkemizi Yönetenler, bu önemli hizmeti yapmalıdır. Halkımıza güven ve mutluluk verebilme cesaret ve basiretini gösterebilecek Ulusal Yönetim stratejilerimizin başında "Toprak reformu" olduğunu unutmamaları en büyük dileğimiz ve talebimizdir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sakal, şapka ve yakın çekim


641 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE