• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://plus.google.com/www.google.com/posts
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68775.7104
Euro6.40436.4300
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
EMPERYALİZMİN TÜRK'E OYUNU: YENİ OSMANLICILIK
28/03/2018

Cumhuriyet, hepimize demokrasi getirdi. Okutup aydınlattı. Kendimize değer verdi, insan haklarımızı verdi. İş ve aş verdi. Çorak ve yıkık vatanın her tarafında sanayi kuruluşları, fabrikalar, işletmeler kurdu. Devletin kurumsal yapısını, kısa sürede büyük işler yaparak laik, sosyal ve hukuka dayalı çağdaş bir yönetim anlayışının değerini gösterdi. Vatanın düşmanlardan arındırılmasında görev alan tüm insanlarının Ulusal birliğini sağladı. Gerek insan olarak gerekse Ulus Devlet olarak içte ve dışarıda özgürlük ve bağımsızlığın, insanlığın ortak yaşam felsefesi olması gerektiğini öğretti. 
Tek adam yönetiminin ne getireceğini, çok iyi düşünmek zorundayız. Emperyalizmin 1950'lerden beri kurduğu tuzak, tek adam sistemli bir yönetimdir. Bu tür yönetimi arzulayanlar Yeni Osmanlıcılardır. "Yeni Osmanlıcılık" hayali peşinde koşanların kafalarına sokulan, kulaklarına üflenen "Türkiye'nin Eyaletler ülkesi" haline dönüştürülmesidir. Tarihimizin her evresinde, Vatan ne zaman zora düşmüşse, yurt severler görev almışlardır. 
Hepimiz birlikte, Emperyalizme karşı duralım, demokrasimizi savunalım. Cumhuriyetimize ve o'nun değerlerine, hukukumuza sahip çıkalım. Yeni Osmanlıcılara inanmayalım. Eyalet bizi böler, biz de Ülkemizi parçalarız. Pişman olmayalım !.

Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Demokrasi !

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi 446 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
Geleceğimiz ve Çocuklarımız - 24/04/2019
Ülkemizin ve Ulusumuzun geleceği hepimizin çocuklarıdır. Bir asırlık Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri sonuncunda, cehaletin kıymet gördüğünü, laik ve sosyal bilimlere açık eğitimden uzaklaşılarak çeşitli cemaatlere teslim edilen
AMERİKAN EMPERYALİZMİ VE KOLEJLERİ - 19/04/2019
Dünya emperyalizminin baş aktörü katil Amerika'nın, Anadolu topraklarında ilk defa 1908 yılında Amasya'da Kolej okul açtığını okudum.
ÖNCELİĞİMİZ VATAN MI, YOKSA DEMOKRASİ Mİ OLMALI - 08/04/2019
Bazı arkadaşlarımız diyorlar ki : " Vatanı koruyamazsak demokrasiyi nasıl koruyacağız. Öncelik Vatan olmalıdır. "
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu