• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KURUMSAL GÖZLE BAKILDIĞINDA
14/09/2017

Kurumsal Yönetimlerde, gelirlerin paylaşımı esastır.

Bu esas, "hak ve adalet" duygusuna sahip Kurum Yöneticileri tarafından; emek, üretim, liyakat, başarı, sevk ve idare, ekip çalışmasına uyumluluk, iş disiplini ve emsallerine örnek olabilmek, ekipsel dayanışma göstergesi gibi bazı ölçütler dikkate alınarak ve yasalara uygun olarak dağıtılır ve sonuçlanır.

Ben bu resmi; TSK Yönetimlerince, Kurumun iç disiplin hukukunun verdiği yetkilere güvenerek, belirli bir sınıfın yine belirli bir kademesini esas alarak, Ulusal kaynaklarımızdan toplanan hazine gelirlerinden aktarılan kurum bütçesini, anayasa hükümlerine (eşitlikle ilgili mad.) aykırı bir şekilde ve gayri ahlaki olarak dağıttıklarının kanıtı olarak görüyorum.

Kurumsal Yönetim anlayışına hâkim, kurumsal eğitim ve terbiye kurallarıyla yoğrulmuş her kişi böyle düşünür inancındayım. Kurumlardaki çalışanlara verilecek ek prim, tazminat, fazla mesai ücreti v.b. kalemlerle yapılan ödemelerin tamamında, unvan belirlemesi yapılarak, hizmet kıdemlerinin de dikkate alınması gerekirken, " - Yarbay ve üst rütbelere haiz emekli subaylara ödenir " belirlemesini uygun görenlerin ve yasa düzenleyicilerinin kötü niyetle davrandıklarını görüyorum.

Hak ve adalet yoksunu bu Yönetim anlayışına ve Yöneticilerinin adaletsiz duygularına karşı sonsuz tiksinti duyuyorum. Emekli Assubaylarımıza bu tuzağı kurgulayanları, düşünce ve eylemlerini görmezden gelen, gelmiş - geçmiş tüm genel İdare Yöneticilerini (tüm iktidar yetkili ve görevlilerini); uğradığımız haksızlığın, toplumsal huzursuzluğun ve geçmişe dönük çok büyük önemli mali kayıplarımızın sorumluları olarak görüyor ve kınıyorum. Bu resmin aynı zamanda; Kurumumuz Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olan biz emekli assubaylara, eş ve çocuklarımıza duyulan sevgisizliğin, duygusuzluğun bütün emarelerini taşıdığını gözlemliyorum. Ülkenin göz bebeği olarak adlandırılan bir Kurumun, en üretken, en çalışkan emekçi bir meslek grubu mensuplarının, emeklilik yaşam standartlarına karşı tasarlanmış bir proje olmadığını iddia etmek ahmaklık ve enayilikten öte bir şey olamaz.

Değerlendirmelerimin özünde, TSK Kurumunda otuz beş yıl emek sarf etmiş bir emekli assubaya hiç tazminat verilmemesi, buna karşılık yirmi bir yıl emek sarf etmiş Yarbay rütbesindeki bir emekli subayın maaşının 1/2 oranında "tazminat alması" düşüncesi yatmamaktadır. Resme her baktığımda gördüğüm ve hissettiğim "hak, adalet ve hukuk" yoksunluğudur.

Muhatabı olan sağ ve ölü yetkililere sormak istediklerimdir;

Kurumsal Yönetim anlayışı bu mudur?

Kurumsal Aile anlayışı bunun neresindedir?

Kurumsal birlik, kurumsal disiplin ruhu, kurumsal sevgi,

Kurumsal güç demekle neyi anlatmak isterler?

Güçlü ordu, güçlü Aile demekle kast edilen nedir?

Yirmi yıl hizmetli tüm emeklilere unvanlarına göre hakları verildiğinde, düşüncelerim ve yanıtlarım olumlu olacaktır!1037 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu