• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://plus.google.com/www.google.com/posts
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68775.7104
Euro6.40436.4300
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
DÜNYA BARIŞININ ÖNÜNDEKİ ENGEL AMERİKA'DIR
12/02/2018

Nihayet hepimizin öğrenebilmesi çok iyi olmuştur. Kırk yıldır dökülen kanlarımızın ve yitirdiğimiz kayıpların, tüm acılarımızın sorumlusu ABD olduğunu artık herkes anlamış durumdadır. O halde; dünya barışının önündeki engel ve yegane tehdit unsuru odur diyebiliriz.

Gittiği yerlerde sömürü hedeflerini gerçekleştirebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ülkelerin iç siyasetleri satın alır, onların içinden işbirlikçiler elde eder, Ülkenin kaynaklarını sömürmek için türlü planlarını hiçbir şeyden esirgemeyerek çeşitli katliamlara girişir, hükümetler düşürür, hükümetler kurar. Uyguladığı psikolojik politikalarla halkı ayrıştırıp, dini, etnik ve siyasi düşünce ayrılıkçılığı yapar, Ülkelerin her bakımdan dar ve zor durumda bulunması için elinden geleni esirgemez. Bugüne kadar yaptıkları buna kanıttır. Halen, 150 Ülkede 400 bine yakın askeri güç bulundurmaktadır. Gücünü, dünya barışı için değil dünyayı sömürmek için kullanan ABD'nin yakın tarihimizde yaptıkları unutulmamalıdır. Japonya'ya atom bombasını atan da, Kore'yi ikiye bölen de odur. Hindistan, Pakistan, Nikeragua , Bolivya, Peru, Arjantin, Vietnam'da, Afganistan'da öldürdüğü, sakat bıraktığı insanlar.Ya Libya, Irak ! Unutmayacağız. 2 milyona yakın insanın katledilişi, ırzına geçilen kadınlar, yetim ve öksüz bırakılan yüz binlerce çocuk. Yıkılan evler, yakılan kent ve kasabalar. Virane haline getirilen şehirler. Yok edilen tarih mirası. Bunların hepsinin yegane sorumlusu Amerika'dır. Amerika, bundan dolayı katildir. O halde, onun emperyalizmine karşı durmak, her zaman farkında olmak biz insanların gelecek sorumluluklarımızdandır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli uyarılardan biri de " Amerika'nın katil bir devlet " olduğudur.

Amerikan emperyalizminin Ülkemizi bölme ve parçalama girişimlerine karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Suriye operasyonunu gönülden destekliyoruz. Emperyalist ABD'nin Orta doğudan sökülüp atılması için, bölge Ülkelerinin ellerine önemli bir fırsat geçmiştir. Ülkemizi ilgilendirdiği ölçüde başta Suriye olmak üzere, İran ve Irak'ın da geleceği bakımından bu önemli fırsatın kullanıcısı, siyasi yöneticisi Türkiye olmalıdır. Türkiye'nin bu harekatın zaferle sonuçlanabilmesi için, siyasal işbirliğinin ivedilikle kullanılması gerektiğine inanıyorum. Amerika'nın orta doğudan kovulmasıyla, dünya barışına en büyük tehdide önemli bir uyarı yapılmış olacaktır.

"Yurtta barış, dünyada barış" diyerek, yedi cihana seslenen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü saygı ve özlemle anıyorum.544 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
Geleceğimiz ve Çocuklarımız - 24/04/2019
Ülkemizin ve Ulusumuzun geleceği hepimizin çocuklarıdır. Bir asırlık Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri sonuncunda, cehaletin kıymet gördüğünü, laik ve sosyal bilimlere açık eğitimden uzaklaşılarak çeşitli cemaatlere teslim edilen
AMERİKAN EMPERYALİZMİ VE KOLEJLERİ - 19/04/2019
Dünya emperyalizminin baş aktörü katil Amerika'nın, Anadolu topraklarında ilk defa 1908 yılında Amasya'da Kolej okul açtığını okudum.
ÖNCELİĞİMİZ VATAN MI, YOKSA DEMOKRASİ Mİ OLMALI - 08/04/2019
Bazı arkadaşlarımız diyorlar ki : " Vatanı koruyamazsak demokrasiyi nasıl koruyacağız. Öncelik Vatan olmalıdır. "
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu