• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
DÜNYA BARIŞININ ÖNÜNDEKİ ENGEL AMERİKA'DIR
12/02/2018

Nihayet hepimizin öğrenebilmesi çok iyi olmuştur. Kırk yıldır dökülen kanlarımızın ve yitirdiğimiz kayıpların, tüm acılarımızın sorumlusu ABD olduğunu artık herkes anlamış durumdadır. O halde; dünya barışının önündeki engel ve yegane tehdit unsuru odur diyebiliriz.

Gittiği yerlerde sömürü hedeflerini gerçekleştirebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ülkelerin iç siyasetleri satın alır, onların içinden işbirlikçiler elde eder, Ülkenin kaynaklarını sömürmek için türlü planlarını hiçbir şeyden esirgemeyerek çeşitli katliamlara girişir, hükümetler düşürür, hükümetler kurar. Uyguladığı psikolojik politikalarla halkı ayrıştırıp, dini, etnik ve siyasi düşünce ayrılıkçılığı yapar, Ülkelerin her bakımdan dar ve zor durumda bulunması için elinden geleni esirgemez. Bugüne kadar yaptıkları buna kanıttır. Halen, 150 Ülkede 400 bine yakın askeri güç bulundurmaktadır. Gücünü, dünya barışı için değil dünyayı sömürmek için kullanan ABD'nin yakın tarihimizde yaptıkları unutulmamalıdır. Japonya'ya atom bombasını atan da, Kore'yi ikiye bölen de odur. Hindistan, Pakistan, Nikeragua , Bolivya, Peru, Arjantin, Vietnam'da, Afganistan'da öldürdüğü, sakat bıraktığı insanlar.Ya Libya, Irak ! Unutmayacağız. 2 milyona yakın insanın katledilişi, ırzına geçilen kadınlar, yetim ve öksüz bırakılan yüz binlerce çocuk. Yıkılan evler, yakılan kent ve kasabalar. Virane haline getirilen şehirler. Yok edilen tarih mirası. Bunların hepsinin yegane sorumlusu Amerika'dır. Amerika, bundan dolayı katildir. O halde, onun emperyalizmine karşı durmak, her zaman farkında olmak biz insanların gelecek sorumluluklarımızdandır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli uyarılardan biri de " Amerika'nın katil bir devlet " olduğudur.

Amerikan emperyalizminin Ülkemizi bölme ve parçalama girişimlerine karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Suriye operasyonunu gönülden destekliyoruz. Emperyalist ABD'nin Orta doğudan sökülüp atılması için, bölge Ülkelerinin ellerine önemli bir fırsat geçmiştir. Ülkemizi ilgilendirdiği ölçüde başta Suriye olmak üzere, İran ve Irak'ın da geleceği bakımından bu önemli fırsatın kullanıcısı, siyasi yöneticisi Türkiye olmalıdır. Türkiye'nin bu harekatın zaferle sonuçlanabilmesi için, siyasal işbirliğinin ivedilikle kullanılması gerektiğine inanıyorum. Amerika'nın orta doğudan kovulmasıyla, dünya barışına en büyük tehdide önemli bir uyarı yapılmış olacaktır.

"Yurtta barış, dünyada barış" diyerek, yedi cihana seslenen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü saygı ve özlemle anıyorum.630 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE