• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
MASALLARA İNANMAYALIM
21/09/2017

Bizlere sürekli olarak, "Camilerimizin ahır ve samanlık gibi kullanıldığının " anlatılıyor olmasından utanç duymuyorsak eğer, dünyanın sınırlarında gezinecek vizyon sahibi nesiller yetiştirmeyi şimdiden red etmişiz demektir.

Üç kıt'aya yayılmış topraklara sahip koca bir İmparatorluk Yöneticileri yabancı yatlara binip kaçarken, Vatan ve Ulus sevgisiyle dolu yürek sahiplerinin, cesur ve zekice başlattıkları Ulusal bağımsızlık savaşımızın, hangi koşullar altında yürütüldüğünü araştırmayı ve okumayı red eden masalcı bir toplum oluruz. Bize İlim ve Bilim yerine, masal dinlememizi isteyenleri sahiplendikçe, öyle bir zaman gelir, Türk Ulusunun bireyleri olarak, gökyüzünde milyonlarca fark edilmeyen yıldız varken, etrafına ışıklar saçan o parlak yıldızın özelliklerini asla öğrenemeyiz. Bilgi çağını tanıma fırsatımız olmadığı gibi, yaşadığımız olaylara ilgisiz bir toplum haline dönüşür, kadere razı olan toplumlar sınıfına katılır gideriz. Oysa; tüm canlılar için yarınlar dediğimiz süreç, her bakımdan daha kalkınmış, mutlu ve güven içerisinde yaşamak istedikleri gelecek zaman sürecidir. İnsan oğulları olan bizlerin çalışmak istek ve eylemlerimiz, hayvanların gelecek güdülerinin tümü ilerici görüş örnekleridir. 

Akıl ve mantık sahibi olan bizler, yaşadığımız bu toprakların Ulus fertleri olarak "masal" dinlemek yerine, özgün ve eşsiz niteliklere sahip insan, Ulusal Kurtuluş savaşımızın önderi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, sönmeyen yıldız yapan fikir ve düşüncelerini okuyup, araştırmayı, buna dair yetkin insan söyleşilerini kulak açarak dinlemeyi ve yayımlanan dokümanları okuyup anlamayı tercih etmeliyiz. O, hem Ulusunu hem de Ulusun geleceğini çok iyi düşünen büyük bir yurt severdi.
"Bir gün; fikir ve düşüncelerim ilim ile çatışırsa, siz ilmi tercih ediniz" diyebilen ileri görüşlülüğü, bağrından çıktığı Türk Ulusuna olan sevgisinin ve büyük aşıkının başkaca tarifi olabilir mi?
Ne Mutlu Türküm diyene !477 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu