• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.98237.0103
Euro8.26608.2991
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
MASALLARA İNANMAYALIM
21/09/2017

Bizlere sürekli olarak, "Camilerimizin ahır ve samanlık gibi kullanıldığının " anlatılıyor olmasından utanç duymuyorsak eğer, dünyanın sınırlarında gezinecek vizyon sahibi nesiller yetiştirmeyi şimdiden red etmişiz demektir.

Üç kıt'aya yayılmış topraklara sahip koca bir İmparatorluk Yöneticileri yabancı yatlara binip kaçarken, Vatan ve Ulus sevgisiyle dolu yürek sahiplerinin, cesur ve zekice başlattıkları Ulusal bağımsızlık savaşımızın, hangi koşullar altında yürütüldüğünü araştırmayı ve okumayı red eden masalcı bir toplum oluruz. Bize İlim ve Bilim yerine, masal dinlememizi isteyenleri sahiplendikçe, öyle bir zaman gelir, Türk Ulusunun bireyleri olarak, gökyüzünde milyonlarca fark edilmeyen yıldız varken, etrafına ışıklar saçan o parlak yıldızın özelliklerini asla öğrenemeyiz. Bilgi çağını tanıma fırsatımız olmadığı gibi, yaşadığımız olaylara ilgisiz bir toplum haline dönüşür, kadere razı olan toplumlar sınıfına katılır gideriz. Oysa; tüm canlılar için yarınlar dediğimiz süreç, her bakımdan daha kalkınmış, mutlu ve güven içerisinde yaşamak istedikleri gelecek zaman sürecidir. İnsan oğulları olan bizlerin çalışmak istek ve eylemlerimiz, hayvanların gelecek güdülerinin tümü ilerici görüş örnekleridir. 

Akıl ve mantık sahibi olan bizler, yaşadığımız bu toprakların Ulus fertleri olarak "masal" dinlemek yerine, özgün ve eşsiz niteliklere sahip insan, Ulusal Kurtuluş savaşımızın önderi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, sönmeyen yıldız yapan fikir ve düşüncelerini okuyup, araştırmayı, buna dair yetkin insan söyleşilerini kulak açarak dinlemeyi ve yayımlanan dokümanları okuyup anlamayı tercih etmeliyiz. O, hem Ulusunu hem de Ulusun geleceğini çok iyi düşünen büyük bir yurt severdi.
"Bir gün; fikir ve düşüncelerim ilim ile çatışırsa, siz ilmi tercih ediniz" diyebilen ileri görüşlülüğü, bağrından çıktığı Türk Ulusuna olan sevgisinin ve büyük aşıkının başkaca tarifi olabilir mi?
Ne Mutlu Türküm diyene !565 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE