• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
HAK, HUKUK, ADALET NE DİYOR ?
10/09/2017
" Hırsızlık, insanlık suçu " olarak görülmeseydi, bugünün çağdaş toplumunu oluşturan Devletler kalkınmış olmazdı herhalde.
Kalkınmadan nasibini alamayan Ülkemiz halkı, daha çok vicdani kurallarla yönetilmeyi önemsemiş olacak ki, yetmiş senedir çok büyük hırsızlık, rüşvet, talan, adam kayırma ve peşkeş çekme olaylarına duyarsız kalmaktadır. Üstelik bu olayları yaşatanları kınamak bir yana, ilgi duymayı daha akıllı davranış olarak görmekte, hatta bu işleri yapanlara özenmektedir. Görülen odur ki, Ülkemizde hırsızlık yapanlara Halk, her dönemde adeta sarılmakta ve bazen onlardan yardım ummaktadır. Hatta, hırsızlığın insanlık suçu değilde, bir zanaat olduğunu kabullenmektedir.
Böyle olunca, Devlet olabildiğimizi göstereceğimiz ve hukukumuzu evrenselleştirip o'nu çalıştıracağımız yerde, hukukumuzu ele geçirip, yok etmeye kalkışanlara " DUR !.." denilememektedir.
- Ne hırsızlığı? Bırak kardeşim öbür dünyada çeksin suçunu, sana ne? 
- Bal tutan, parmağını yalar,
- Devletin malı deniz, yemeyen domuz sözleri doğal olarak sanki atasözlerimiz listesine girmektedir.
Bu Ülkede, eğer yirmi milyon insanımız yoksul, neredeyse bir o kadarı işsiz, dünya ticaret ağında da, önemli kurumsal markalar yaratmadık. Devlet olarak kalkınmamış durumdayız oluşumuzda bu konuların yüzde doksan payı olduğunu düşünmek zorundayız. Kaderine razı insanlardan oluşan bir toplum olmaktan çıkmamızın gerekliliğini fark etmeliyiz.
"Hırsızlık bir insanlık suçudur ve babadan oğula geçer" tezi çok doğru bir saptamadır. Bu saptamayı savunur hale gelebilirsek, Ulus olarak hukukumuzun işletilmesini sağlayabiliriz. Karnımız daha tok, cebimizin daha paralı, toplumumuz daha mutlu olacaktır. Öyle bir toplumu oluşturan Ülkemizde hırsız babalar ve onların evlatları, insanlık suçu işlemeye cesaret edemezler. Etseler de, seksen milyonun veya tüyü bitmemiş yetimin hakkı onlarda bırakılmayacak ve o denli şiddetle cezalandırılmak zorunda kalırlar.
 
Ülkemizde, bir kısım bürokratların mesleğinin olanaklarını kötüye kullanmak suretiyle, hırsızlık yaptıklarını yedi düvel duymuştur.
Hukukumuz işletilemediğinden, ortalıkta özgürce dolaşmakta, soygun ve talanlar devam etmekte, hepimiz seyretmekteyiz. Kimileri de, bu dünyanın keyifli yaşamını noktalayıp, birer birer aramızdan çekip gitmektedirler. Bir yıl önce yaşamını yitiren, tıpkı General ŞAHİNKAYA gibi. Varlıklarına ilave ettiği 20 milyon dolarlık haksız kazancını evlatlarına bırakarak.
- Ne oldu, mezarına o da beş metre patiskadan başka şey götüremedi, demiyorum. O'nu cezalandırmayan, haksız kazançlarını elinden almasını beceremeyen Devletime gönül koyuyorum. Anayasal düzeni koruyamayan Devletimin, gelecekte beni ve çocuklarımı koruma etkinliğine inanmıyorum. 
Yaşasın hukuk !.. Yaşasın hak ve adalet !..


628 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE