• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KATİL AMERİKA'YA KARŞI BİR ARAYA GELEBİLMEK
04/09/2018

Devletlerin Kurumsal Yönetimini elinde bulunduran iktidarlar, Devleti komuta edenler, cesaretli olmak ve bunu da kendi Halkına göstermek zorundadır.

Ulusça zorda olduğumuz bu günlerde, hiç bir siyasi parti liderinin diğerini parti çıkarını ve oy avcılığını hedef alarak küçümsemesi, dışlaması veya yok saymasını yurttaş olarak doğru değerlendirmemeliyiz. Ulusal birlik ve bütünlüğe olan gereksinimimiz bu günlerde tavan yapmış konumdadır. Ülkemizin yer altı ve yer üstü gelir kaynaklarını ele geçirmek için, Ulusal bağımsızlığımıza yönelik arzularını açıkça ve alenen ortaya koyan Katil Amerika ve onun diğer emperyalist işbirlikçilerine karşı bir araya gelmek zorunda olduğumuzu söyleyen Devlet adamlarımızın, öncelikle kendi aralarındaki insan ilişkilerini kontrol etmelerini bekliyoruz. Bu beklentimizi siyaset adamlarımıza seslenerek duyurmak istiyorum. Gelişen olaylara karşı, cesaret ve yüreklilikle sadece söylemlerde bulunan, ani durumlara balıklama atlama yaparak halkta heyecan yaratacağını düşünen Devlet ve siyaset adamlarımızın yanıldıklarını biliyoruz. Halkımız da bu tür söylemleri, iktidarların realist davranışları olarak görmemektedir. Büyük çoğunluğumuzun asıl görmek istediği, yetmiş yıldır Ülkemiz Yönetimlerinde eli olan, sömürgeci uygulamalarda bulunan, kendi ürünlerini iç pazarlarımıza pompalayan ve en önemlisi demokrasimizin gelişmesine karşı darbe ve kargaşa eylemleri çıkartarak, Ulusal kalkınma hamlelerimizi duraklatan Amerika'nın gerçek sömürgeci ve emperyalist yüzünün görülmesi, bu katil devlete karşı etkin önlemlerin alınmasıdır. Ayrı düşünce ve görüşlerdeki siyaset adamlarımızın, Devletin Kurumsal Yönetim çatısı altında bir araya gelerek, Ülkemizin düşürüldüğü bu önemli ve tehlikeli gidişata karşı, daha etkin Ulusal tavrı birlikte göstermeleridir. Daha da kötü günlere sürüklenmenin önüne, ancak böyle geçilebilir. Amerika'nın İthal mallarına karşı gümrük vergisini artırmak, protesto etmek, Amerikan mallarını yuhalamak, kırmak dökmek ya da benzeri idari önlemlerle bu devi durdurabilmek, çözüm olamaz. Buna inananlar asla Ulusalcı olamaz. Yıllardır, Amerika'n hayranı olarak yetiştirilen Arap toplumlarına özenti yerine, kendi Ulusal eğitim sistemimizle laik, sosyal ve çağdaş görüşlere açık nesillerin yetiştirilmesi, Atatürk'ün "tam bağımsız, laik ve sosyal devlet" politikalarının yeniden sahiplenilerek, katil Amerika ve onun piyonlarının bu coğrafyadan def olup gitmesini bir an önce sağlayabiliriz. Fırsat, tam da bizim lehimize olarak elimize geçmiş ve süreç işlemektedir. Yurdumuzda çalışan tüm yabancı askeri üsler kapatılmalı, dış ilişkilerimiz dondurulmalıdır. Amerika ve işbirlikçileri, Orta Doğu'da oynadıkları oyunlarını ve en büyük cesareti laik olmayan Yönetim Sistemlerinden aldıkları unutulmayacak kadar önemlidir. Atatürk Cumhuriyeti, bunların oyun kurucusunun emperyalist planlarını bu coğrafyadan yıkacak tek Ulusal Yönetim yapısıdır ve yüz yıllık Kurumsal, sosyal, çağdaş hukuk ve Laik Yönetim Sistemiyle çalışmaktadır. Cumhuriyetimizin bu Ulusal gücüne inanacak olan öncelik ise, Ülkemizi ve Devletimizi yöneten iktidara aittir. 
Vatan, Ulus ve Devlet düşmanlarının hakkından ancak Laik Devlet yönetimi ve bu anlayışı savunacak olan politikalarla gelebiliriz.

Bağımsızlık, Türk Ulusunun vazgeçilmez hakkıdır. 
Yaşasın Bağımsız Türkiye !

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa


901 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE