• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://plus.google.com/www.google.com/posts
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68775.7104
Euro6.40436.4300
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
KATİL AMERİKA'YA KARŞI BİR ARAYA GELEBİLMEK
04/09/2018

Devletlerin Kurumsal Yönetimini elinde bulunduran iktidarlar, Devleti komuta edenler, cesaretli olmak ve bunu da kendi Halkına göstermek zorundadır.

Ulusça zorda olduğumuz bu günlerde, hiç bir siyasi parti liderinin diğerini parti çıkarını ve oy avcılığını hedef alarak küçümsemesi, dışlaması veya yok saymasını yurttaş olarak doğru değerlendirmemeliyiz. Ulusal birlik ve bütünlüğe olan gereksinimimiz bu günlerde tavan yapmış konumdadır. Ülkemizin yer altı ve yer üstü gelir kaynaklarını ele geçirmek için, Ulusal bağımsızlığımıza yönelik arzularını açıkça ve alenen ortaya koyan Katil Amerika ve onun diğer emperyalist işbirlikçilerine karşı bir araya gelmek zorunda olduğumuzu söyleyen Devlet adamlarımızın, öncelikle kendi aralarındaki insan ilişkilerini kontrol etmelerini bekliyoruz. Bu beklentimizi siyaset adamlarımıza seslenerek duyurmak istiyorum. Gelişen olaylara karşı, cesaret ve yüreklilikle sadece söylemlerde bulunan, ani durumlara balıklama atlama yaparak halkta heyecan yaratacağını düşünen Devlet ve siyaset adamlarımızın yanıldıklarını biliyoruz. Halkımız da bu tür söylemleri, iktidarların realist davranışları olarak görmemektedir. Büyük çoğunluğumuzun asıl görmek istediği, yetmiş yıldır Ülkemiz Yönetimlerinde eli olan, sömürgeci uygulamalarda bulunan, kendi ürünlerini iç pazarlarımıza pompalayan ve en önemlisi demokrasimizin gelişmesine karşı darbe ve kargaşa eylemleri çıkartarak, Ulusal kalkınma hamlelerimizi duraklatan Amerika'nın gerçek sömürgeci ve emperyalist yüzünün görülmesi, bu katil devlete karşı etkin önlemlerin alınmasıdır. Ayrı düşünce ve görüşlerdeki siyaset adamlarımızın, Devletin Kurumsal Yönetim çatısı altında bir araya gelerek, Ülkemizin düşürüldüğü bu önemli ve tehlikeli gidişata karşı, daha etkin Ulusal tavrı birlikte göstermeleridir. Daha da kötü günlere sürüklenmenin önüne, ancak böyle geçilebilir. Amerika'nın İthal mallarına karşı gümrük vergisini artırmak, protesto etmek, Amerikan mallarını yuhalamak, kırmak dökmek ya da benzeri idari önlemlerle bu devi durdurabilmek, çözüm olamaz. Buna inananlar asla Ulusalcı olamaz. Yıllardır, Amerika'n hayranı olarak yetiştirilen Arap toplumlarına özenti yerine, kendi Ulusal eğitim sistemimizle laik, sosyal ve çağdaş görüşlere açık nesillerin yetiştirilmesi, Atatürk'ün "tam bağımsız, laik ve sosyal devlet" politikalarının yeniden sahiplenilerek, katil Amerika ve onun piyonlarının bu coğrafyadan def olup gitmesini bir an önce sağlayabiliriz. Fırsat, tam da bizim lehimize olarak elimize geçmiş ve süreç işlemektedir. Yurdumuzda çalışan tüm yabancı askeri üsler kapatılmalı, dış ilişkilerimiz dondurulmalıdır. Amerika ve işbirlikçileri, Orta Doğu'da oynadıkları oyunlarını ve en büyük cesareti laik olmayan Yönetim Sistemlerinden aldıkları unutulmayacak kadar önemlidir. Atatürk Cumhuriyeti, bunların oyun kurucusunun emperyalist planlarını bu coğrafyadan yıkacak tek Ulusal Yönetim yapısıdır ve yüz yıllık Kurumsal, sosyal, çağdaş hukuk ve Laik Yönetim Sistemiyle çalışmaktadır. Cumhuriyetimizin bu Ulusal gücüne inanacak olan öncelik ise, Ülkemizi ve Devletimizi yöneten iktidara aittir. 
Vatan, Ulus ve Devlet düşmanlarının hakkından ancak Laik Devlet yönetimi ve bu anlayışı savunacak olan politikalarla gelebiliriz.

Bağımsızlık, Türk Ulusunun vazgeçilmez hakkıdır. 
Yaşasın Bağımsız Türkiye !

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa


442 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
Geleceğimiz ve Çocuklarımız - 24/04/2019
Ülkemizin ve Ulusumuzun geleceği hepimizin çocuklarıdır. Bir asırlık Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri sonuncunda, cehaletin kıymet gördüğünü, laik ve sosyal bilimlere açık eğitimden uzaklaşılarak çeşitli cemaatlere teslim edilen
AMERİKAN EMPERYALİZMİ VE KOLEJLERİ - 19/04/2019
Dünya emperyalizminin baş aktörü katil Amerika'nın, Anadolu topraklarında ilk defa 1908 yılında Amasya'da Kolej okul açtığını okudum.
ÖNCELİĞİMİZ VATAN MI, YOKSA DEMOKRASİ Mİ OLMALI - 08/04/2019
Bazı arkadaşlarımız diyorlar ki : " Vatanı koruyamazsak demokrasiyi nasıl koruyacağız. Öncelik Vatan olmalıdır. "
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu