• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
EY TÜRK, 30 AĞUSTOSU UNUTMA !
12/08/2018

19 Mayıs 1919'da başlayan "özgürlük ve bağımsızlık" aşkının, Türk Ulusal tarihine Kurtuluş savaşı olarak geçecek 
"Büyük Taarruzun" Zaferle sonuçlandığı gündür 30 Ağustos !
Dünya Uluslar tarihiyle kıyaslandığında; en ahlaklı, en meşru ve en kutsal sayılabilecek savaşlardan birini yaşayan Ulusumuzun, emperyalizme karşı verdiği ve kazandığı Kurtuluş savaşı aynı zamanda Ulusallaşma ihtilalinin destanla sona erişinin armağan edildiği bir gündür 30 Ağustos !
Büyük önder, eşsiz insan, yurtsever devrimci Mustafa Kemal'in, her tarafı düşmanla çevrilen Anadolu topraklarında, halkı bir araya getirerek başlattığı "özgürlük ve bağımsızlık" savaşının sona erdiği, yıkılmış bir imparatorluktan, evrensel, çağdaş ve sonsuza kadar yaşatacağımız modern Türkiye Cumhuriyeti için, dedelerimizin gurur ve övünçle haykırdıkları gündür 30 Ağustos !
Atış gücü ve üstün silahlarla donatılmış düşman ordularına karşı, Anadolu topraklarının her bir tarafından yediden - yetmişe acılı ve kederli yürekleriyle hıçkırarak haykıran insanların bir araya gelerek, omuz omuza birlikte verdiği akıl almaz mücadelenin ve yeniden doğuşun zaferle sonuçladığı gündür 30 Ağustos !
Kurtuluşumuzun, bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin kazanım zaferini kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı yaklaşırken, böyle bir günü bizlere bahşeden Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını ve tüm kahraman aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta486 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

RAHMETLİ BABAANNEM VE YUNAN MEZALİMİ ÖYKÜSÜ - 12/08/2019
Sakarya nehri, güzel yurdumuzun en uzun nehirlerinden biri olup, Sündiken ormanlarının kıvrım kıvrım eteklerinden akarken, Eskişehir ilimizle Ankara ilimiz arasında sınır konumundadır.
LAİK CUMHURİYET İÇİNDE, KURUMSAL JANDARMA - 11/08/2019
Güzel yurdumu ve Ulusumu elbette çok seviyorum. Bu sevginin, her yurttaşın gönlünde ve ölçüsünün de tartışılmayacağı kadar derin olduğunu düşünürüm.
ULUSAL SORUNLARIMIZA, ULUSALCI YAKLAŞIM - 22/07/2019
Dünya Ülkelerinin istihbarat kurumları arasında, Ulusal istihbarat kurumumuz MİT'nın yeri ve önemi hakkında bizlerin yorum yapması ve değerlendirmede bulunması doğru olamaz.
İNSAN VE TOPLUMA BAKIŞ - 27/05/2019
Laik Cumhuriyetimizin kurucusu aziz ATATÜRK'ün insan eğitimine bakışı, görüş ve önerilerinin değerini, günümüzde kat be kat fazlasıyla anlıyoruz. Bu yüce insan sonsuza kadar, biz Türk çocuklarının gönlünde, vatanımızın kurtarıcısı, iyi bir devlet...
İL ADI DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİMDİR - 24/05/2019
TUNCELİ il adının, Belediye Başkanı ve Belediyenin yerel meclisi kararıyla DERSİM olarak değiştirildiği bilgisi paylaşılmaktadır.
DEMOKRASİMİZİN ÖNÜNDEKİ İÇ VE DIŞ TEHDİTLER - 16/05/2019
Demokrasilerde, halk düzenli aralıklarla ve özgürce seçtiği temsilcileri aracılığıyla "siyasal denetimi" elinde bulundurur.
UMUDUM, ÖZÜMSENEN VE İYİ İŞLEYEN ADALETTİR - 08/05/2019
Ülke ve Ulus sevgisi taşıyan her insanın, usulsüzlük ve hukuksuzluklara karşı öncelikli insani görevi; yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara ve etrafında cereyan eden günlük Ulusal olayları doğru düşünme ve muhakeme yapma görevi olmalıdır.
1 MAYIS'I ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE ANLAMAK - 02/05/2019
Cumhuriyet yönetimi, özgür düşünceli, erdemli ve adaletli ama, sorumluluk duygusu ve kişiliği olan insan yetiştirmeyi hedef alan bir yönetim şeklidir.
DÜŞÜNCE, İNANÇ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ - 28/04/2019
Demokrasi nedir dendiğinde, hepimizin güzel tanımlarda bulunacağını biliyorum.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
sömürgeleşen türkiye cihan dura ile ilgili görsel sonucu
sırtımdaki postal ile ilgili görsel sonucu

Anılarla mayıs 1970 - Ocak 1975 astsubay ve Eşlerinin Hak ve Adalet Arama Mücadeleleri
Yazar: Abdullah İnaler
iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu