• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac8dWUoq1V36L4Hy
  • https://twitter.com/
A24 Gayrimenkul

Ö/K Facebook

Ö/K Twitter


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223
Saat
Takvim
GAZETE
Önce Kültür/Yazarlar
Gazeteler
Türkçe Müzik
Yabancı Müzik
Sinema
TV YAYINLARI
İmdat YILMAZ
imdatyilmaz1@hotmail.com
Demokrasi ve Hukuk
04/04/2019

Demokrasiyle idare edilen Ülke insanlarının en güvendikleri yer hukuktur. Hukuk, demokrasiyi korur, kollar ve yaşamının sağlıklı devamını sağlar. 

Ülkemiz seçim bölgelerinde yaşatılan sıkıntıların çözüm yeri olarak gördüğüm hukuk makamlarının, aynı zamanda kendilerinin tarafsız olduğunu kanıtlama zamanı bu günlerdir. Seçim sonuçlarına yapılan itirazlarda, seçimleri düzenleyen esasları ve bunlara dair yasal yaptırım gerekliliklerini dikkate alması öncelik olmalı, delillerin gerçekliğinden hareket edilerek tarafsızca yapılacak "yeniden sayım" işlemlerinin kısa sürede sonuçlandırılarak, halkın hukuka olan güveni sarsılmamalıdır.

Demokrasimiz, Ülkemizin çağdaşlaşması ve kalkınması bakımından vazgeçilmez değerlerimizin başında gelendir. Halkımızın demokrasi kültürünün gelişmesi, bağımsız yargının evrensel hukuka uygun vereceği kararlarla yeşereceği ve boy atacağı gerçektir.

Her ne kadar bir ülkede demokrasinin gelişmesine sorumluluk üstlenecek kurumların başında siyasi partiler gelir dense de, Ülkemizde siyasi parti lider ve yöneticilerinin bu esaslı düşünceye ne kadar yakın durdukları hepimizin bilgisindedir.
Yanlı ve bencil talep ve isteklerinin geçemeyeceği, taviz göremeyeceği tek kurum olarak görülen bağımsız yargı ve hukuk makamlarıdır. Seçimlerin hemen sonrasında ortaya çıkan ve/ya da açıklanan sonuçlara bazı siyasi partilerin itirazları yerinde görünmezken, aynı seviyedeki bir başka yerdeki bir başka partinin itirazının kabul edilmesi gibi, hukukun temel ilkelerine ve yargının bağımsızlığına gölge düşürücü konumlara tanık olmaktayız. Tam da burada demokrasi adına karar verecek olan hukuk makamlarıdır. Tarafgir kararlar, seçmenlerin insan haklarına tecavüz sayılacağı gibi, Ülkemiz demokrasine yapılacak bir sabotaj olarak değerlendirilmelidir. Bu tür olumsuz işlemlere olur verilmemelidir. Hukukun güvenilirliği bakımından tartışmalara yol açılmamalı, Türk demokrasisinin yaşamı korunmalıdır. Bu güzel ülkenin bir yurttaşı ve laik Cumhuriyetimizin savunucusu olarak;

Hukuk makamlarını ve görevlilerini "demokrasimizi korumaya ve kollamaya" çağırıyorum.

Fotoğraf açıklaması yok. 623 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MEDENİYETLERİN KALESİ, YURDUM BENİM - 15/06/2020
Güzel yurdumuzun her karış toprağı kutsaldır denildiğinde, bu toprakların tarihsel geçmişi anımsamak zorundayız.
TERÖRÜN PANZEHİRİ TOPRAKTIR - 11/06/2020
Ulus devlet anlayışının dünyadaki tek düşmanı, katil ABD’dir. PKK’da, bu katil devletin azılı piyonlarından olup, kırk yıldır, hepimize musallat olmaya, Ana’larımızı ağlatmaya devam etmektedir.
KORONA’NIN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMİ - 28/03/2020
Aralık 2019 ayında Çin’de başlayan Korona virüsü salgını, bugün tüm dünya Ülkelerini dolayısıyla insanlığı etkisi altına aldı. İnsanlık topyekün bir dayanışma gereksinimi yaşamaktadır.
TELEVİZYONLARIN AÇIK OTURUM REZALETİ - 09/02/2020
Hepimiz biliyoruz ki; Demokrasilerde hangi siyasi partiden olursa olsun, Ülkeyi ve kentleri yönetenler, aday olan tüm siyasî parti temsilcileri veya Belediye Başkanları açık oturumlara çıkarak, yapmakta ve yapılacak işleri halkın gözü önünde karşılık
TARİHSEL GERÇEKLER VE KATİL AMERİKA - 02/01/2020
Dünya barışının önünde tek engelin Amerika olduğunu, her yurtsever bilir.
ÇAĞDAŞ YEREL YÖNETİMLER VE SAĞLIKLI ÜRETİM - 30/12/2019
Yerel yönetimlerin asli görevleri arasında, bölge halkının, sağlıklı ve güvenli, refah ve çağdaş yaşam ortamı sunmak olduğu kadar, halkını her bakımdan eğitime ve bilinçlendirme misyonu olduğunu biliyoruz.
NEDEN GÜNDOĞDU ? - 28/12/2019
Saygıdeğer meslektaşım, Bizler, kayıp özlük haklarımızı alabilmek için yıllardır bir araya gelemedik, getirilemedik. Hak ve adalete gereksinimi olan tüm yurttaşlar gibi, biz emekli assubayların da hak ve adalet sorunu bulunmaktadır.
SÖZLEŞMELİ ASSUBAYLIK ÜZERİNE - 09/12/2019
Her meslek grubunun sözleşmelisini görür olduk. Öğretmenin sözleşmelisini anlamadığım kadar, Assubayın da sözleşmelisi olmamalı. Bu mesleğin içinden gelen bizler, sözleşmeli Assubaylığın yanlış bir uygulama olacağını düşünüyoruz.
LİBERAL DÖNÜŞÜM VE AYDIN HAİNLİĞİ - 04/12/2019
Kendilerini bu Ülkenin yetişmişi ve aydını olduklarını sanan bazı akademisyenler başta olmak üzere bir kısım gazetecileri, yazarları, siyaset yalakası televizyon sunucularının yönetiminde stüdyolara oturmuş, hararetle tartışıyorlar.
 Devamı
Site Haritası
KİTAP ÖNERİLERİ
Prof.Dr. Cihan Dura, Sömürgeleşen TürkiyeProf.Dr. Cihan Dura, AtanameMustafa Yıldırım, Sivil Örümceğin Ağında
(AB-D Tarafından Yerli İşbirlikçileri ile Kuşatılan Türkiye) 


M.Emin Değer, Oltadaki Balık Türkiye
Cengiz Özakıncı, İblisin Kıblesi
(Türkiye'nin Üniter ve Laik Yapısını Hedef Alan AB-D
Bunun için neler yaptı?
Belgeleriyle Tarihe Tanıklık Edeceksiniz)

iblisin kıblesi ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Özakıncı, Türkiye'nin Siyasi intiharı Yeni - Osmanlı Tuzağı
(Bugün Olanları, Yarın Olabilecekleri, Tarihi Benzerlikleri, Belgeleri ile Anlatmakta Olan Bir Eser)
Cengiz Özakıncı, Kalemin Namusu, Türk Savun Kendini
         GENÇLİĞE HİTABE